Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6hónapos a babám, és nem...

6hónapos a babám, és nem mindig akar szopni! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2-3hós kora óta inkább fejek, volt hogy 4 napig nem fogadta el a cicit,volt ,hogy napokig tudtam szoptatni, volt,hogy csak bimbóvédővel,volt hogy sikerült anélkül,miért van ez? Tápszert is kap,és a lefejt tejet is cumisüvegből kapja! Lehet,hogy nem akar megdolgozni a tejért?
2012. ápr. 16. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy masszív szopási sztrájk. Először is érdemes lenne a cumisüveget eltennetek és pohárból adni a kiegészítést vagy a lefejt tejet, ha nem akar szopizni.


Tudsz támpontot felidézni arra vonatkozóan, hogy milyen helyzetekben fogadja el a melled? (pl sötütben, ha kettesben vagytok, félálomban, stb - mert akkor ezeket a körülményeket kellene megteremteni első körben, ha csak lehet)

Amennyiben még szeretnék sokáig szoptatni, érdemes lehet egy SNS készüléket is beszereznetek és a tápszert is abból kapni, így könnyebben vissza tudod szoktatni a cicre, hiszen te szabályozhatod, hogy jön-e neki valami, amikor meg érzed a tejbelövellést, könnyen le tudod állítani a tápszert.


A bimbóvédőt is eltenném a helyedben - és bár én 15 hónapja azzal szoptatok, és nincs vele gondom, amellett pl SNS-t nem lehet használni, viszont arra semmi biztosíték nincs, hogy védővel meg vissza tudnál állni a kizárólagos szopira.


Amennyiben úgy döntesz, hogy erőlteted kicsit a szoptatást, a helyedben a helyzet rendeződéséig a hozzátáplálással is várnék 1-2 hetet, elég lesz neki, hogy egyféle macerát megszokjon :)

2012. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem cumizavar. Add a tápszert és a lefejt tejet is kis csészéből vagy kanállal, és tegyétek el a cumisüveget. Próbáld sűrűbben szoptatni, és elhagyni a fejést és a tápszert. Ha kell akkor tedd óránként mellre.
2012. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elég sokat kell pótolnom, 60miliket is,és azt pohárból vagy kanálból adni neki... már próbáltam de nem ment! Tápszert nem hagyhatom el,mert egy hetes korától kell neki,mert sokat fogyott,pedig szinte egész nap cicin volt! A hozzátáplálás 4 hónapos korban elkezdtük orvosi tanácsra!
2012. ápr. 16. 17:45
 4/6 xStefix ***** válasza:

Hát pedig mást nem nagyon tudunk mondani... A babád azért szopik ilyen kaotikusan, mert összevissza szoptatod, nincs egy biztos, fix módszered. Szerintem döntsd el, hogy mit is akarsz: ha szoptatni, akkor "sajnos" azok a jó tanácsok, amiket eddig is kaptál. (A poharazást nemcsak próbálni kell, hanem rendszeresen gyakorolni, mindkettőtöknek, ugyanúgy, mint bármi mást. A tápszeres kiegészítés és a korai hozzátáplálás pedig valóban nem épp segíti a szoptatást. A korai hozzátáp ráadásul teljesen felesleges is, akkor is, ha most vegyesen táplálsz, de még akkor is az lenne, ha csak tápszert adnál.)

De ha kevésbé fontos a szoptatás, akkor folytathatod úgy is a dolgokat, ahogy most mennek; csak ezek mind megnehezítik a szoptatás folytatását.

2012. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem magamtól találtam ki a hozzátáplálást hanem az orvos mondta,hogy kezdjük el,én még várni akartam!
2012. ápr. 18. 12:24
 6/6 xStefix ***** válasza:
Tudom, sejtettem, hogy így lehetett. Csak sajnos sokszor ők se (eléggé) indokoltan javasolják.. de mindegy, ez egy másik történet. :S
2012. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!