Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon aki nem tud szoptatni...

Vajon aki nem tud szoptatni (mert ő azt állítja), az tényleg mindent megtesz érte vagy csak nem akar és ezt nem vallja be?

Figyelt kérdés
Messziről jött ismeretlen emberek állítják mindig, hogy ők mindent megtettek, mégsem ment nekik. Barátnőm nem tudott szoptatni, mert nem volt elég teje, de nem adta fel, és a végén rátalált a megfelelő tejserkentőre és nem azonnal, sokat keresett és próbálkozott. Emiatt vélem úgy, hogy csak akarni kell. Vélemények?
2012. ápr. 24. 07:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Hiába akartam, és tettem meg mindent, az én lanyom nem szerette az anyatejet. Az elejétől kapott tapszeres pótlást, és az jobban izlett neki. Nem a cumisuveg miatt, mert amikor nem szopizott, fejtem, de üvegből sem kellett a tej. Aztán az enyém elapadt, 3 anyukatol kaptunk tejet, kettőt meg sem ivott, a harmadikat megitta, de nem lakott jol vele, egy ora múlva uvoltott az éhségtől. Igy a doki mondta, hogy akkor hagyjuk, ne kiserletezzunk, kapjon tapszert, ha azt jobban szereti.m

Szóval én a fejem tetejére is állhattam volna, akkor sem tudom tovább szoptatni.

2012. ápr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, én tudtam volna tovább is, mint 4 hónap, de 4 hónapon keresztül olyan pokoli fájdalmakkal járt egy mellbetegség miatt, hogy már az orvos mondta, hogy ne kínozzam magam, ez már sok. Ennek ellenére a másik babával is próbálkozom majd, amíg bírom... nem egyszerű fájdalomról van szó pedig.

Hozzátéve, én is ismerek olyat, aki kényelmi okokból hagyta abba, de nem ítélem el, mert akkor máshogy eteti tovább a gyereket, az ő döntése.

Viszont tudok olyanról, aki tényleg mindent megtett, de nem tudott szoptatni, pár hét után mint akinek elvágták a tejét, és hiába tette a babát mellre, hiába csinált akármit, nem jött vissza (mondjuk ott volt stresszfaktor), ő anyukám... és ismerem őt annyira, hogy tudjam, tényleg mindent megtett :(

2012. ápr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van ilyen is,meg olyan is.

Mondjuk én hülyeségnek tartom,hogy valaki már lelkibeteget csinál magából a szoptatás miatt.

Nekem nem volt tejem. Pedig fejtem, bogyókat szedtem, teát ittam stb.

Viszont volt egy nagyon értelmes védőnőm,aki a 8. héten szólt,hogy szerinte most már hagyjam. Megpróbáltam mindent, és látta,hogy eléggé frusztrált vagyok. Azt mondta,nem kell a gyereknek egy idegbeteg anya. Van tápszer is, attól sem halnak meg a gyerekek. Hálás vagyok neki,hogy időben leállított, mert lehet,hogy tényleg idegbeteget csináltam volna magamból!

2012. ápr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
55%

Elmagyarázom Neked,habár valószínüleg ugyanannyira érthetetlen lesz,mint Nekem az,hogy miért kell ennyire rajta lovagolni és nem tudják elfogadni,hogy az illető nem akar szoptatni.

Vannak olyanok akik valójában nem tudnak,bármennyire is akarnak,és vannak olyanok akik tudnának,csak valamilyen indokuk van rá,undorodnak,nem tudják elképzelni,diszkomfort érzetük lesz,vagy csak egyszerüen féltik a mellüket,ennyi.Ők is nők,emberek,akiknek az akaratukat,véleményüket tiszteletben kellene tartani.Csak valamiért,mikor erről jön szó,akkor hirtelen támadásba lendül mindenki,rossz anyának állítja be,felelőtlennek stb. és akkor jönnek a rongyosra koptatott dumával,hogy az anyatejnél egészségesebb nincs a világon.Valójában nincs,de azért hadd döntse el mindenki,szuverén joga szerint mivel eteti a gyermekét.

Azért bújnak a "nem tudok szoptatni,nincs elég tejem " mondatok mögé,mert akkor az ilyen érthetetlen emberek talán abbahagyják a rábeszélést és akkor nem néznek rá úgy mintha a világ legnagyobb bűnét követte volna el.Sajnos nagyon kevés az az ember,aki megért és tiszteletben tud tartani a döntéseid miatt.Tapasztalatból mondom,itt a válaszolok 99% szoptatás párti és egyszerűen nem fogják fel,hogy van akinek a szoptatás maga az elmebaj.

2012. ápr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, messziről jött ember azt mond amit akar. Négy gyermekem van. Kettő csak szopizott féléves koráig, kettő tápszert (is)kapott. Ma már magasról tojok rá, hogy ki mit mond. Első gyermekemmel sehogyan sem tudtunk egymásra hangolódni. Én nem tudtam szoptatni alig tudtam úgy adni a cicit, hogy a szájában maradjon, ő nem tudott szopizni, mindig kicsúszott a szájából és üvöltött. Naponta jött a védőnő. Szenvedtünk. Ráadásul hasfájós volt, este nyolctól hajnal négyig ordított. Hónapokig olyanok voltunk a párommal, mint a zombik. Három hónap alatt négyszer volt hányós betegségem. Aztán három hónaposan a gyerekorvossal úgy döntöttünk jöhet a tápszer, mert a babának is jobb és nekem is, ha nem erőltetjük tovább. Ennél jobb döntést akkor, nem hozhattunk volna. Második, harmadik gyermekemnél ment minden szépen. Persze voltak növekedési ugrások amikor kevesellték a tejet, de kitartással, gyakori szoptatással, teákkal, folyadékkal, pihenéssel fölszaporodott a tejecske. Negyedik gyermekemet is szoptatni akartam. Nem csak kényelmes, hanem sokkal olcsóbb is mint a tápszer. Három hónapos korára megállt a súlya, majd fogyni kezdett. Szóval neki is tápszer kellett. Igaz, nem tudtam pihenni sem vele, mert az iskolásokat suliba kellett indítani és mindent elkészíteni. Szülés után másfél héttel már naponta fél hatkor keltem akár aludtam az éjjel akár nem. Vásároltam, főztem, takarítottam és szoptattam. Én nem csodálom, hogy nem lett elég tápláló a tejem. A tápszer meg így sem kényelmesebb. Mert nem nagy öröm éjjel kétszer háromszor felkelni, a babának tápszert keverni és reggel fél hatkor kelni. Egyéves múlt már a kicsim és még szopizik a tápszer mellé. Viszont ez akkor sem ugyanaz. Senki nem ítélje el a másikat, mert nem az ő életét éli, nem tudja, hogy éppen mit él át. Tény, hogy a babának legjobb az anyatej, de nem minden áron. Mert azért a legfontosabb az anya gyerek közti harmónia. Hogy anyának ne stressz legyen az etetés, mert az a babának sem jó.
2012. ápr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
17%

Biztosan vannak ilyen anyukák,

ha jobban belegondolok az én ismeretségi körömben is van.

Szerintem ők nem igazán tudják 'agyilag' felfogni ennek a súlyát!

Biztosan nem szenvedtek azért,hogy teherbe essenek.

Egyáltalán milyen ész táplálhatja őket???

Csak azért,hogy a cici ugy álljon???



De az is 100%, nagyon sok anyuka akaratán kívül nem tudja szoptatni a gyermekét,vagy nem addig míg szeretné!

Én ezek közé tartozom.

Mindkét gyermekemet kb 3 hónapos korukik tudtam szoptatni sajnos:((( Utána még pótlással ment,de elapadt a tejem.

Ehettem,ihattam én akár mit semmi nem segített.

2012. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%

Csak azt tudnám mit kell állandóan másokat szapulni, pocskondiázni, megkérdőjelezni?! Ettől érzik magukat jobbnak, többnek az emberek?!

Fogják már fel egyesek, hogy minden szervezet más. Nálam többet ember nem tett azért, hogy tudjon szoptatni, mégsem ment! De tudod mit?! Engem nem érdekel, nekem nem kell semmit bizonyítanom, viszont mire ide eljutottam nagyon sokszor megbántottak. De most már tudom, hogy csak magamnak, a kis családomnak kell, hogy megfeleljel

k, mindenki más azt hisz, amit akar! DE! Van egy barátnőm akit rendesen megviselt, hogy mindkét babáját császárral szülte! És azért viselte meg, mert adott az ilyen jóindulatú feltételezésekre, mint amit ez a kérdés rejt!

Ezen kellene gondolkozni, nem azon, hogy másnak miért nincs teje!

2012. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 24. 08:06
 9/38 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha valaki minden áron akar akkor tud szoptatni, de megéri-e minden áron?????


Leírom nálam, hogy volt, vagy hogy nem.


Szülés elött már folyt az elötejem, mindenképpen szoptatni akartam.

Megszültem és 3 napig a korházban egyetlen egy csepp sem jött. Olyan szinten nem hogy volt meleda nagy korházi fejö de még félóra alatt sem jött egyetlen csepp sem. A lányom második nap megállás nélkül üvöltött. Olyan szinten, hogy már nem bírtam és kértem tápszert. Nem hagyta abba max befáradt de kapásból az éhség ébreszette, így második nap végén már könyörögtem hogy adjanak tápszert mert szenvedett a gyerek. Közben félóra egyik cici félóra másik cici majd félóra fejés, de semmi. 3-ik nap kaptam homeosbogyókat. Na 4-ik napra elindult, volt pár csepp. Ekkor haza mentem és a védönö mondta hogy na most érzi tele van éjszaka lesz belövelés. Megszoptattam lányomat 10 mili jött le. Iszonyat erövel szopott. Majd a köv éjszakai szoptatáskor már fura volt, mert puhább lett a cicim, reggel tudott 5 milit szopni.


Akkor ott álltam, hogy vagy szedem a homeos bogyókat, amiben én nem hiszek, vagy is szerintem ugyan olyan vegyszer mint egy gyógyszer, vagy is vagy gyógyszerrel szoptatok, vagy 2 óránként cicire teszem és próbálgatom.

Hát nem akartam gyogyszerezni se magamat se a gyereket, így 2 óránként 5 milit tudott szopni 30-30 perc alatt. Aztán kipróbáltam 4 óránként és akkor jött 10 mili.


De már nem bírtam így maradt a 4 óránként 10 mili.

2 hós korára már ennyi sem volt, akkor feladtam.


Egy szoptatási tanácsadós barátnöm szerint ha egyáltalán nem adtam volna a gyereknek tápot akkor max 2 nap és lett volna tejem. Èn ezt képtelen voltam megtenni.


Itt mindenki írja hogy a legjobbat akarja a gyereknek, de még is arra kérnek kínozzam a gyereket? mert ha 2 napig nem adok neki semmit enni az kín a számára.

2012. ápr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
90%

Is-is!


A többségnek nehézsége akad,és rögtön feladja,majd takarózik azzal,hogy nem ment,pedig ő mindent megtett.

Aztán vannak azok,akikkel elhitetik (ismerősök,nagymamák) hogy nincs teje,a tapasztalatlan anyuka bedől ennek,vesz tápszert,miközben csak sűrűbben kellene cicire rakni a babát.


És van olyan aki genetikailag nem alkalmas a szoptatásra,de ez jóval kevesebb lehet,mint amennyien állítják magukból,szerintem kb. 1000-2000-ből 1!!!!

2012. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!