Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kisfiam most 2 hetes és 1...

A kisfiam most 2 hetes és 1 óra szoptatás után 20 g ot eszik meg. Ez normális?

Figyelt kérdés
A 70 ml lefejt anyatejet viszont percek alatt megissza. SZoptatás közben látom hogy nyel. MÉgsem eszik eleget? SZoptatás után még megeszik 70 ml. Doktornő szerint nem elég erősen szív, kisebb súlyú is ezért lassabb a társainál. Fél óra alatt 70 ml t fejek le az sok vagy kevés?
2009. márc. 15. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát valószínű, hogy a doktornő tudja mit beszél. Biztos nincs is elég tejed, és azt nehezen tudja kiszívni. Nekem majd szét durrant a mellem, és napi 3-szor fejtem 200 ml-t kb 10 perc alatt.

De mióta csinálod? Nem lehet, hogy megszokta, hogy úgyis jön a cumisüveg? Abból könnyebben jön, és lehet, hogy nincs kedve erőlködni. Szerintem inkább próbáld pohárral itatni, vagy tedd gyakrabban mellre.

2009. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, majd megtanulja ügyes lesz, de ha fejt tejet is adsz mindig próbáld szoptatni, hogy tanulja, mert a cumisüvegből csak jön és nem kell érte "dolgozni"- ez tetszik a babának és 2 hetesen már tudja, hogy úgyis kap olyat ami könnyű, így nem is kűzd annyira.

Okosak ám ezek a kicsik.

Szóval mindig szoptasd mielőtt kap üvegből.

Üdv: 3 hós kisfiú anyukája.

2009. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Hát azért ilyet légyszíves ne írjál már, hogy "biztos nincs is elég tejed"! Szegény így is kivan, minek még jobban kétségbeejteni??? Örülj neki, hogy Neked van sok tejed, de kérlek ne frusztráld így a másikat...
2009. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 70 milit le tudsz fejni, akkor elég a tejed, ne idegeskedj emiatt. Fejéssel nem jön ki minden tej, ami benne van a melledben. Valószínű, hogy kicsit lustább a babád. Ne félj, ő is bele fog jönni a szopizásba. Ha majd kicsit megerősödik, ő is gyorsabban fogja kiszívni a tejcsit. Szerintem is inkább próbáld meg a pótlást pohárból itatni vele, ne szokja meg, hogy nem kell megdolgozni a tejért. Türelem! Kitartás, sikerülni fog! A picikédnek is meg kell tanulni, hogyan kell szopizni, nem minden babának megy azonnal. 4 gyerekes anyuka Gratulálok a kisfiadhoz!)))
2009. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos nekem tápszeres pótlást is kap a babám, és így

cumisüvegből is etetem. Vettem egy 1-es NUK-os teás cumit, és abból alig jön a tejci, és így azzal is meg kell dolgozni.

Szerintem próbáljad ki! Nekem még el is szokott aludni rajta. Gratulálok a babádhoz!

2 hónapos baba anyukája

2009. márc. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy lassan indul el a tejed, mert még nem szívja elég ügyesen. Vagy a tejleadó reflexed nem a legjobb (ami ugye a sok stresszeléstől is lehet) én 70 ml-t kb 2 perc alatt fejtem le.Az enyém még 2 hónaposan is másfél órát lógott a cicimen mire jóllakott. Legyél kitartó ameddig csak bírsz és pihenj, ne görcsölj az etetéseken, egyen addig a pici amíg jólesik neki. Majd szépen bele jön, de ehhez, neked maximálisan nyugottnak kell lenned.

Kitartás

2009. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen a válaszokat igyekezni fogok.
2009. márc. 17. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!