Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nincs elég tejem,hogy a kisfiam egy étkezésre jóllakjon,ezért többször teszem mellre h szaporodjon a tejem.Kiszív 80 ml-t,azzal elvan,aztán 1 óra múlva megint ennyit,v 70-et eszik.Ez az igény szerinti szoptatás?Tehát 1 szopásra nem feltétlen lakik jól,vagy épp nem eszi degeszre magát és ezért kér majd hamarabb?Vagy igény szerintinél is jól kellene laknia 1 szopásra?Remélem érthető.
2011. máj. 31. 11:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
41%

Nekem úgy lett sok tejem, hogy csökkentettem a fejések közti időszakot. Nem szopizott, így mindig fejtem. Eleinte 3 óránként, de pótlás kellett, majd beintettem a világnak és csökkentettem a fejések számát... és láss csodát, lett tejem! Sokkal több lett, napi 3x fejéssel is volt annyi, hogy fagyasztani is tudtam.


Ha állandóan mellre teszed, nincs ideje a mellednek megtelni, újra pótolni a tejet. Ezért van az, hogy babád óránként akar enni, mert valóban nem elég neki. De ha hagyod pihenni a melled, és megpróbálod 2 óránként mellre tenni a babát, akkor többet tudd enni, nem lesz óránként éhes és a melled be fog állni a ritkább, de nagyobb mennyiségű evésekre. Sokan itt rontják el és etethetnek fél - 1 óránként. Az átmeneti időszakban, ami pár nap, kösd le a babád figyelmét. Ha foglalkozol vele észre sem veszi, hogy éhes, sokszor unalmukban is enni kérnek. 2 óra után pedig áttérhetsz a 3 óránkénti etetésre, ahogy régen is csinálták. És nem ok nélkül tették, ennyi idő kell mire a baba pocakja ki űrül és nem a félig megemésztett tejre eszik. A babának is jobb és neked is. Kiegyensúlyozottabb lesz, mert lesz rendszer az életében, nem lesz állandóan éhes és Te is többet tudsz majd pihenni ill. ki is tudtok majd mozdulni és nem arról fog szólni az élet, hogy állandóan a melleden lóg. Az igény szerinti szopi nem arról szól, hogy óránként eszik... ne ess a ló túlsó oldalára!

2011. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utólsó, amit írtál, az valótlan. A mellek nem két szopi vagy fejés között termelik a tejet, hanem szopi közben, a stimuláció hatására. Éppen ezért van az, hogy aki igény szerint szoptat, annak mindig van elegendő teje.

A fejésről meg annyit, hogy amikor te már sem kézzel, sem géppel nem tudsz kicsikarni egy csepp tejet sem, a baba még mindig képes szívni. Ő ugyanis jobban és hatékonyabban üríti ki a melledet, mint bármi más a világon.

Egyébként nem kell nekem hinni, olvassatok bele az írásokba a www.lll.hu oldalon, a világ egyik legjobb szoptatási tanácsadója a la leche liga, szinte minden országban jelen van a szervezetük és elismert szopis tanácsadók. Pontosan ugyanazt fogják mondani, mint én (a harmadik válaszoló is én voltam).

2011. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3.

Első vagyok. Látom ugyanazok pontoztak le minket :-D


Kérdező

Hidd el, saját tapasztalatainkat írtuk le. Az én lányaimról senki nem hitte, hogy csak anyatejesek. 4,5 kiló felett születtek, ráadásul az első lányom 6 hetes koráig kórházban volt, mert műtötték. Mégsem kapott semmilyen pótlást. Volt, hogy 4 napig nem evett (a 3. héten), mert akkor volt a nagyműtétje. Akkor én is azt hittem, hogy innen csak tápszer lesz, mert első nap begdagadt a mellem, 4. napra viszont már semmi nem jött belőle. LEgalábbis ahhoz képest, amit a kórházi nővérkék mértek. FÉlóránként tettem mellre, pedig nem egyszerű mutatvány egy becsövezett gyereket kiemelni a kórházi kiságyból, de nekem mindent megért. Egy aranyos nővér mondta nekem ott, ha anyuka most elkezdi a tápszert, akkor sose fog szopizni. És a gyereknek a legjobb az anyatej.

Az is hülyeség, hogy ha félóránként eszik, akkor fájni fog a hasa. Ezt nagyanyáinknak beszélték be, hogy elmenjek a gyárba dolgozni, és 3 óránként gongütésre szoptassanak.


Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy mindig mellen van, hiszen így is ki fog alakulni a gyermek napirendje. Én egy nagyon mobil anyuka vagyok, mindhárom lányommal nagyokat csavarogtunk attól függetlenül, hogy mindhárman csak anyatejesek voltak 6 hónapig.

2011. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
15%

8:18-as vagyok.

Nem kell elhinni, pedig velem ez történt. Tanácsot adtam, mert én hiába próbáltam az istenített tejszaporító módszereket nem jött be. Megpróbáltam máshogy és sokkal jobban működött, mint amiket ti majmoltok.


Részemről mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, nem ítélek, de attól még meghazudtolni nem kell a másikat.

Néha le kéne venni a szemellenzőt és elfogadni, hogy vannak más módszerek is.


Amúgy ha az nektek jó, hogy a baba állandóan lóg rajtatok ... lehet csinálni. Én meg jókat mosolygok majd azokon a kérdéseken, amikor panaszkodtok, hogy nem csináltok egész nap semmit csak szoptattok, hogy nem tudtok kimozdulni és nem kiegyensúlyozott a baba. Egyétek meg amit főztetek!


Tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára.

2011. jún. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
15%
Még annyit tennék hozzá, hogy a tej nem szoptatás közben termelődik. Az inger hatására termelődik, amit a szoptatás vált ki, de szoptatás után. És nem attól lesz több tej, hogy sűrűn van a baba mellre rakva, hanem attól függ, hogy mennyire üríti ki. Ha rendesen ki van szívva, akkor több tej lesz, ha kevésbé akkor pangani fog a tej benne és nem termelődik annyit. Pont ezért stabilabb az a szoptatási módszer, ahol idő van hagyva két szopi között. Gondolj bele, akkor nem lennének olyan gondok, hogy nem elég a babának....
2011. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

A bebeszélt valótlanságokat, tévhiteket nehezebb eloszlatni, mint megmászni a Himaláját. :-(

Ha valaki egy nemzetközileg elismert szoptatási tanácsadó csoportnak sem hisz, nem én fogom megváltoztatni a gondolatait.

Amúgy csak annyit mondanék: az igény szerint szoptatott babákkal a világ legkönnyebb dolga boldogulni. Egyrészt soha nem kell hazasietni sehonnan, mert "kéznél" van minden, bárhol mellre rakom és kész, eszik, aztán csináljuk tovább a programot. Már a második babámat nevelem így, hozzátéve, hogy az igény szerinti szopin túl nálunk van sok hordozókendőzés, sosincs sírni hagyás, stb. - a gyerekeimtől pedig bármit meg tudok csinálni - sportolok, zenélek, dolgozom mellettük, mert nagyon is önálló, magabiztos, mindenre nyitott gyerekek, akik miatt semmiről nem maradok, maradunk le. Elég messze vagyok az otthon ülő, besavanyodott anyukáktól! :-) Sőt, ez utóbbi csoportba pont a kínosan háromóránként szoptató, fejő, babáikat "önállóságra" nevelő anyukák tartoznak tapasztalataim szerint.

Kedves anyuka, akivel egyezik a véleményünk: hiába adunk önzetlenül biztosan bevált, jó tanácsokat, már megszoktam, hogy lepontoznak szoptatás témában. Érdekes, mindig azok pontoznak le, akiknek "elfogyott" a tejük, stb. Én meg lassan 3 éve szoptatok folyamatosan és boldogan és kizárólag akkor ülök otthon, ha nincs kedvem sehová sem menni. :-)))

2011. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Na,jól megkavartatok:-)Mindkét oldalban látok realitást.De szerintem ez egyéni h kinek mi válik be és kinek melyik illik bele jobban az életritmusába.Az én esetemben talán jobb lenne kivárni a 2-3 órát.Ahogy tapasztalom.Azért teszem gyakran mellre h kiürítse és több tejem legyen.De nem nagyon van.A mérlegem meg hülyeségeket mutat már rájöttem,egyik mellemből evett 90 ml-t,a másikat is felpuhította,annyit szopizott,de a mérleg semmivel nem mutatott többet.

Egy kérdés(magamnak offolok),honnan tudjátok h ki pontoz fel és ki pontoz le?Légyszi válaszoljatok!

És köszi!

2011. jún. 1. 10:50
 18/32 anonim ***** válasza:
48%

Amit az első ír, az nagyon igaz újszülött babákra. A kérdező viszont 3 hónapos babáról beszél. Akinek tényleg három babája van, az biztosan tudja azt is, hogy ami jó egy újszülöttnek, az nem jó egy 3 hónaposnak. Az elején valóban érdemes gyakran szoptatni, nem csak a baba igénye, de a tejtermelés beindítása és stabillá tétele miatt is. Később viszont ugyanez rontja a termelést. Persze lehet gyakrabban szoptatni nagyobb babákat is a termelés fokozása érdekében, de de csak 2-3 napig. De aki olvassa az lll. honlapját az biztos ezt is tudja. Sajnos sokszor minden nyösszenésre szoptatni kezdik a babákat az igény szerinti szoptatás jegyében, holott lehet, hogy épp a degeszre töméstől nem tud nyugodtan pihenni és elindul egy kör, amiből már nehéz szabadulni. De mindenképp érdemes, mert rengeteg kutatás bizonyítja, hogy az időre etetett babákhoz hasonlóan az igény szerint szoptatott babák is három óránként kérnek enni, kb. 2-3 hónapos koruktól, tehát nekik is az a jó, ezért "találták" ki ezt az időt. (Persze csak akkor, ha akkor etetik őket, amikor éhesek, és olyankor nem, amikor unatkoznak, vagy elfáradtak. És persze ehhez senki nem ragaszkodik percre pontosan, hiszen fél óra csuszás ide vagy oda bármikor előfordulhat. Én azt tapasztaltam, hogy ha pl. délelőtt sűrűbben volt éhes a babám, akkor délután ritkábban és fordítva. Így mindig ugyanannyiszor és valószínűleg ugyan annyit is evett.)

Az időre etetett babákkal is ugyan olyan könnyű kimozdulni, mint bármelyik másik babával. A gondot az anyuka hozzáállása jelenti. Második babával már mindenki mobilabb szokott lenni. Van aki már az elsőnél sem parázik annyira a kimozdulástól, de ez nem a babán múlik.

2011. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

MÉg mindig első vagyok

Azért írtam, hogy lehet, hogy szomjas is. És a fél óránként nyáron a nagymelegre értettem, ami szerintem most is fennáll. Ugyanis az igényszerinti szoptatásnál nem szoktunk teáztatni sem, mert az anyatej szomjoltó is.

Én azt figyeltem meg az én lányaimnál, hogy ilyenkor melegben, napközben gyakran, rövid ideig szopiztak, míg este, fürdés után, mikor már hűvösebb volt indult a nagyszopi. Ilyenkor jó 20 percet is elszopiztak. Azért írtam, hogy a saját babáját figyelje, mert nekem "csak" 3 van, de mindhárom más rendszerben működött valamilyen szinten.

És tudtommal azt is leírtam, hogy így is ki fog alakulni a napirend, éppúgy ki lehet velük mozdulni. Én már az elsőval is nagyon mobil voltam, mert nem bírom a 4 falat. A párom szerint nekem mindegy hova megyek, csak ne legyek otthon :-D

2011. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

első vagyok


Azért írtam, hogy ugyanazok pontoztak minket, mert ugyanannyi százalékon áll mindkettőnk válasza :-D

2011. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!