Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Igény szerinti szoptatás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nincs elég tejem,hogy a kisfiam egy étkezésre jóllakjon,ezért többször teszem mellre h szaporodjon a tejem.Kiszív 80 ml-t,azzal elvan,aztán 1 óra múlva megint ennyit,v 70-et eszik.Ez az igény szerinti szoptatás?Tehát 1 szopásra nem feltétlen lakik jól,vagy épp nem eszi degeszre magát és ezért kér majd hamarabb?Vagy igény szerintinél is jól kellene laknia 1 szopásra?Remélem érthető.
2011. máj. 31. 11:39
1 2 3 4
 21/32 TKI Ibolya ***** válasza:

Ha éhes lenne nem nyugodna meg.Az hogy nem tudsz fejni nem baj mert pont annyi tejed van amennyi a babádnak kell.Én sem tudok lefejni egy cseppet sem szopi után de a babám ettől nem éhes.És ha tudnál fejni akkor sem enne a babád többet de te fejhetnéd a felesleges tejet ami a cicidben maradt.Az hogy egy óra múlva újból éhes teljesen természetes mert az anyatej gyorsan megemészthető!Egyébként a babák is változnak,az én fiamnak is van hogy óránként kér cicit van hogy 4 órát alszik.Ezt hívják igény szerinti szoptatásnak.Mint ahogy te sem mindig egyformán vagy éhes.


Egy 3 gyermekes anyuka

2011. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
nekem sokszor csak 50et evett és teljesen ki voltam én is, pedig nem sírt, de zavart, hogy olyan mennyiségekről beszélnek, amit mi egy délelőtt alatt érünk el. Mindig megvolt bőségesen a lányom súlya. Biztos lehetsz benne, ha éhes sírni fog. Lehet azért kéri ilyen sűrűn, mert egyszer szomjas, egyszer éhes, egyszer csak úgy szopizni szeretne. Különben, ha jó kedvű és hízik rendesen ne foglalkozz azzal miért kér ilyen sűrűn, nyilván azért teszi így, mert ez így jó neki és ettől lesz (többek között) kiegyensúlyozott, boldog kisgyereked.
2011. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Mindennap van egy időszak,amikor nem elég neki,és az előző esti,és aznap reggeli fejést kapja pótlásnak.Ma másfél-2 óránként kért enni,de sírt a cicimen a végén,vagyis nyüszögött,szerintem még evett volna,de nem jön több.Felvettem,megnyugodott,így elvolt másfél órát.Nem mértem mennyit evett.Ja,és még egy gond h ő nem szív úgy mint egy szivattyú,nekem kell nyomkodni a cicimet h belefolyjon a szájába,különben dühön.Tehát amit kifejnék,konkrétan belefejem a szájába és annyit segít h azt kicsit megszívja :S
2011. jún. 1. 16:38
 24/32 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, hát ha pótolsz neki.. Gondolom, üvegből. Az magyarázná, hogy miért nem szív erősen, hanem neked kell beleszurkolnod a tejet.


Nu, én ezeket gondolom, javaslom neked sorban:

1: Csakis a babádra figyelj és próbáld megtalálni, hogy mikor szeretne TÉNYLEG szopizni! Kicsit olyan érzésem van, hogy annyira rágörcsöltél a több tej gyártására mostanában, hogy már akkor is szoptatod, amikor lehet, hogy nem azt szeretné... Tudom, milyen ez, én is csináltam régen, hogy már akkor is mellre tettem, amikor nem azt akarta - eltartott egy ideig, míg megláttam a fától az erdőt. :)

2: Mindehhez viszont emellé rá kéne jönnöd, hogy mégis elég-e a tejed vagy tényleg kevés. És ez nem mindig egyszerű - általában sokkal gyakrabban hisszük, hogy nem elég, mint ahányszor valóban...

3: Amikor szoptatsz, mindkét mellből tedd és váltogasd közben, ha szükséges és a babád tolerálja.

4: Próbálj addig szoptatni, amíg teljesen ki nem ürülsz / ő hagyja abba magától / el nem alszik rajtad. Se a gyakoriságot, se az időtartamot ne korlátozd, ha/amikor VALÓBAN szopizni szeretne!

5: Ha abbahagyja a szopit, de láthatóan még éhes (és tényleg az a gond, nem pl. a böfi bántja), de te viszont BIZTOSAN kiürültél, próbáld meg kicsit elvonni a figyelmét. De ne húzd el nagyon az időt, ne 1-2 óráig várj, mert az túl sok lehet. Próbaként legyen ilyenkor mondjuk 30 perc és ha utána is kér még szopit, tedd mellre. (Mindez azért, mert ha teljesen üres vagy, kell egy kis idő, amíg újra lesz annyi tejed, ami már ki tud ürülni egy reflexszel. Függetlenül attól, hogy a tej valóban a szoptatás közben termelődik!)

6: Ha viszont sehogyse(!) nyugszik meg szopi után és biztosan éhes még, muszáj vagy pótlást adni, de inkább így: épp csak annyit, hogy az éhségét elvegye, de ne egye tele magát ÉS semmiképp ne üvegből, hanem szopibarát (kispohár, csőrös) módon! Abból, amit leírtál, előfordulhat, hogy már kicsit kezd tunyulni az üveges pótlások miatt, ez pedig most nagyon nem hiányzik...

7: Játszócumit se adj neki, hanem inkább mellen cumizzon, ha megfelel neki. Ez is stimulálja a termelést.

8: Figyelj oda a folyadékmennyiségedre (2-3 l), a pihenésre (aludj, pihizz többet, ha sikerül) és a NYUGALOMRA! Menni fog, hidd el, csak még össze kell rendezned a gondolataid és a gyakorlatodat. Most kicsit belezavarodtál szerintem, de amint megtalálod a végét/elejét, könnyebb lesz.

9: Szükség esetén alkalmazz egyéb szaporító praktikákat (tea, bogyó stb) is. Fejni nem létkérdés, de ha szeretnéd, megpróbálhatod ezt is.

10: Ha továbbra sem megy, keress meg egy szopis szakembert.


Elegendő tejed akkor lesz majd, amikor a babád napi szopis ritmusa (újra) kezd kialakulni és láthatóan nyugosabb lesz (vagy legalábbis kiszámíthatóan nyafis:). DE! Ez nem biztos, hogy egész nap pl. 3 óránkénti szopit fog jelenteni, mert du/este minden baba nyügisebb és a tejünk mennyisége is kevesebb szokott lenni. Ilyenkor célszerű lesz majd gyakrabban szoptatni, mert ezzel a baba is megnyugszik és eleget is fog enni.

Szóval, valami ilyesmit jelent az igény szerintiség: AKKOR szoptatunk, amikor valóban azt szeretné a baba, de sem a gyakoriságot, sem az időtartamot nem mi szabjuk meg a számára. Nem arról van tehát szó (azok felé, akik rosszul hiszik), hogy minden nyekkre mellre tesszük a babát!!!

2011. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
27%

Akkor én meg most nem állítok semmit, csak leírom, velünk hogyan volt ez.


Addig működött a szoptatás, míg egy ciciből tudott enni, először 3, majd 4 óránként. Egy ciciből jól lakott. egy cici így kb 8 óránként telítődött meg, ami látványos is volt.

Aztán ennek elég volt egyszer megborulnia, onnantól kezdve még 2 hétig volt valamennyi, de pótlással...

szóval nekünk sem a sűrű szopi jött be.


És én is gondolom, hogy ha folyamatosan eszik az nem jó a gyomrának. 2 óránál sűrűbben nem adnék neki. Nem lehet éhes. Ha mégis, akkor nem elég a tej. Akkor viszont kezdenék ezzel a dologgal valamit.

Én pl éjszaka is mértem, mert sokszor bealudt a cicin. eredmény: 70et evett, és 1,5 óra múlva újra kelt... És így egész éjjel... Én semmit nem aludtam. Ha láttam, hogy 70et evett, akkor nem hagytam, és újra cicit kapott, és akkor bírta a 3-4 órát. Ami egy 3-4 hós csecsemőtől már elvárható éjjel. aztán hogy ennek hatása vagy, de kb 1,5 éves koráig evett éjjel...

2011. jún. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A gyakrabb szoptatás nekünk sem vált be. Az el ő nap délutánján már nem volt hajlandó 2 óránként enni, másnapra már hisztizett ha mellre akartam tenni, a 3. nap délután adtam fel és tértünk vissza az eredeti felállláshoz, mert csak 2-3 percig szopizott már egy alkalommal és mind a ketten szenvedtünk. A tejem nem több lett, hanem kevesebb, mert nem evett addig, hogy beinduljon a reflex. Nem vagyunk egyformák. Ezért lenne fontos, ha a kérdező magára és a babájára figyelne, így rájöhetne, hogy nekik mi a jó.
2011. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Na...nem jött be a gyakori szoptatás,még többet sír,még jobban hisztizik,mert kevesebb lett a tejem,egyértelműen.Mindkét mellből szopik,mert egy édes kevés,sajnos a 2 is.Már kitaláltam mit csinálok.Ha nincs lefejt tej pótlásnak,szopi előtt bekészítek 60 ml tápszert,és ha éhes még,megkapja.Így van ideje a melleimnek 3 órán át telítődni.Éheztetni nem fogom.A másik gyerekem kizárólag tápszeres volt,tejem még ennyi se volt,ráadásul szopóreflexe 0 volt.Mégis egészséges,okos,szép kislány.A tápszer nem méreg,a 21. században már azért elég jó minőségűek.Ez van,ezért nem fogom felakasztani magam.

Köszi mindenkinek.:-)

2011. jún. 2. 13:21
 28/32 xStefix ***** válasza:
3 óra alatt lehet hogy megtelítődik, de nem lesz benne több (azaz amennyi kellene).
2011. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
De így sincs több h " szaporítom ".Nem szaporodik.Mikor sűrűn tettem mellre,elkezdett csökkenni,250 ml tápszer kellett!!!!Addig meg 100-130 maximum.Ma is,még csak 40 ml-t kapott,és 3 óránként szoptatom.Nekünk így van több.
2011. jún. 5. 18:13
 30/32 anonim ***** válasza:
Íme az élő példa arra, hogy valaki így működik. Mi is így működtünk, ahogy írtam is. Ne foglalkozz másokkal, úgy csináld, ahogy a babádnak a legjobb, ha 3 óránként van több tejed úgy etesd. Ne foglalkozz a trendekkel és másokkal se, sajnos nagyon elvakult igény szerinti szopisták vannak és nem látnak azon kívül más lehetőséget. Pedig több is van.
2011. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!