Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor lehet cumit adni a...

Mikor lehet cumit adni a picinek. Az én kislányom 1,5 hetes, és sokszor nem éhes, csak nyugtalan. Akkor adhatok neki cumit?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi már akkor adtunk a kisfiamnak cumit, amikor vittük haza a kórházból. Megkérdeztem utána a védőnőz, és azt mondta nyugodtan adjam neki, akár még alváshoz is.

Most 1 éves, van 7 darab cumink:) Alváshoz, sétához, játékhoz 2-2. De van amikor már nem is igényli a cumit:)


Arra figyelj, hogy a korához illőt vegyél neki, és a szilikonos jobb,mint a latex.

Nekünk az Avent és a MAM vált be, azokat mindegy,hogyan kapja be.

2009. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 10 naps, és szoktam neki adni, bár nem nagy cumizós.

A szopizást egyáltalán nem zavarja meg, eszik mint a gép.

2009. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha úgy látod, hogy csak a cumizási ingerét akarja ezzel csillapítani, nyugodtan adj neki cumit. Lehet, hogy megnyugtatja. Eleinte lehet, hogy kiköpi, de meg fogja szokni. Az én kislányom kb. 2-3 hetes kora óta cumizik. Eleinte többet szívta, most már ritkábban. Sokszor csak játszik vele, kiköpi és visszateszi a szájába.Én azért adtam cumit, mert már az ujját kezdte szívni és nem akartam, hogy arra szokjon rá. Gratulálok a babához!
2009. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja! És gyönyörűen szopizik, pedig már 6,5 hónapos. A cumi nem zavarta meg.
2009. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

az en babam keveset eszik, elvittem szoptatós ambulenciara, ott amikor meglattak a cumit, kb mintha gyerekgyilkos lennek.. sirógörccsel, romokba heverve jottem haza, hogy rossz anya vagyok (azert kapott cumit, mert ratalalt a huvelykujjara ket naposan, es a mutatóujjat mindig sikerult belenyomni a szemébe, es nagyok meg a kis körmei).. szóval jol ramijesztettek.

de nalunk a cumi nem potlek, eleget van szeretgetve, foglalkozunk vele, nem "kikapcsolni" szeretnem vele a gyereket, de még almaban is szopik.. kijott a vedono, meg a gyerekorvos, egy rossz szavuk nem volt a cumira, neten is tobb cikket talaltam, amik arról szóltak, hogy nemcsak rossz oldala van a cumiknak, hanem jó is, szóval megnyugodtam, es vigyazok ra, hogy ne "tomjem" a szajaba (bar a szopi elotti peluscserenel neha orvul "lefizetem" vele, ha nagyon ehes, es nem szeretnem, hogy sirjon, de szerintem elobb utobb ugyis megszokja, hogy szopi elott peluscsere, es akkor jobban viseli majd).


en is azt mondom, ha adsz neki, akkor szilikonosat adj, ugyanolyanbol vegyel tobbet, mert nem biztos, hogyha egy elveszik, egy mas tipusut elfogad, bar ebben nincs nagy tapasztalatom, csak hallottam :)


(ja, amugy allitolag csokkenti a gyermekagyi halal veszelyet, ha cumival a szajaban alszik el, a legujabb kutatasok szerint)

2009. márc. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is akkor adtam ,mikor kijöttünk a kórházból. Csak alváshoz használjuk, míg kicsi volt sokat segített a nyűgös időszakokon, mikor már én sem bítram megvígasztalni. Azóta nagyon édes, 10 hónapos, már megy és ha talál egyet valahol felveszi, bedugja a szájába és vigyorogva eliszkol mert tudja, hogy úgyis kiveszem a szájából, de ez játék, mert napközben nem igényli a cumit.
2009. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az en babam most a hatodik hetben van es mar a masodik hettol cumizik.Nagyon megnyugtatja.Szerintem rosszat nem tesz neki.En harmat vettem es mindharom kulonbozik es cserelgetem,hogy ne legyen az,hogy majd nem fog bevenni mast.A rossz az,hogy ha vele alszik el es kiesik a szajabol mielott mely alomba merulne akkor megebred, elkezd sirni.Elalvasnal szoktam kerulni.

Jo babazast es jo cumizgatast!

2009. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy nem csinálok rosszat a cumival.

Jó babázást mindenkinek:-)

2009. márc. 19. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!