Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 7-től 9-ig szoptatok és...

Ha 7-től 9-ig szoptatok és fejek (szaporítanom kell), akkor hogy szoptassak megint 9-kor?

Figyelt kérdés
Mert ugye tejem most nincs, a babám kiütve alszik, azaz igénye nincs (9 napos), de így hogy lesz meg a napi 8-12 szopi? Ahhoz most megint kéne, és éjjel sem kéne aludnom egy percet sem. Ezt hogy kéne akkor mégis csinálnom? Ez van kiadva.
2011. jún. 3. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
2 órán keresztül fejed magad? Inkább szoptasd a babát gyakrabban, amikor igényli. Nem kell feltétlen napi 8-12 szopi. Mérd hogy mennyit eszik. Lehet hogy egyszerre sokat is eszik. Így az ő igényei szerint fog beállni a tejtermelés.
2011. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán érthető a kérdés. A legjobb szaporító a gyerek, minden jelzésre mellre teszed, több lesz a tej. Ha fejésre nem jön ki több tej, nem jelenti azt, hogy tényleg nincs. A legtöbb tej szopizás közben termelődik.

Nekem harmadik hét végére állt be a kereslet-kínálat, addig fejtem szopi után, ha után nem kért három-négy órát (ez nagyon ritka volt) nem fejtem külön.

Most két éves a fiam, mostanában hagyja el az utolsó napi egy szopit:)

2011. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

szia

nem értelek? Reggel 7-kor szopik, akkor miért 9 ig fejni?

Szopi utáni fejés 5-7 perc mellenként, ez már elég ahhoz, h több ingert kapjon a mell, és több tej termelődjön.

Ha kb 3-4 napig ezt teszed, már lesz hatása, több lesz a tej.

Igény szerint szoptasd a babádat, de 2 szopi között minimum 2 órának el kell telni. egy-egy szopi ideje az elején se legyen fél óránál több.

Variálhatsz: 2 mellből 2*15 perc, és fordítva kezded a következőt, és mindkettőt fejed.

vagy: 1 mellből szoptatsz, csak a másikat fejed.

nekem az első jött be, a fiam 18 hóig szopott, a lányom 15 hós még szopik

2011. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy sárga a baba, így kb 40-60 perc után bealszik, és semmivel nem lehet felébreszteni.

Közben is szunyálgat, így marad tej, le kell fejnem.

2011. jún. 3. 10:39
 5/7 A kérdező kommentje:

És nem eszik sokat, sőt! Meg vagyunk ijedve, orvosnál is jártunk, mert még pár napja is csak 10 grammokat evett az aluszékonyság miatt.

Most próbáljuk turbózni, már előfordult az 50 is hála Istennek.

2011. jún. 3. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jahh.. ha sárga akkor sajnos muszáj keltegetni! De ne fejd magad, hanem inkább szoptasd őt. Ha keveset eszik, biztos úgyis éhes marad, de az anyatejtől múlik el hamarabb a sárgasága.
2011. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre csak egy melledet "használd"!


Szóval ha 7-kor szopik, akkor utána csak azta melled fejd amelyikből evett!De max 5-7 percig!Tovább felesleges!Majd köv etetésnél a másik melledet add oda a babádnak, és utána ezt fejd ki!


De felesleges fejni, ébrszd inkább fel két óránként, és tedd mellre, de egyszerre csak egy cicit adj oda neki!Később ha elmúlik a sárgaság, meg azt tanácsolom, hogy úgy etesd, hogy 3 óránként cserélj mellet!Etehetetd többször ha kéri természetesen csak az első mellet add vissza!

PL 7-kor kajál, bal cici, majd fél 9-kor megint kéri,magint bal cici!De ha 10-kor újra kéri akkor jöhet a jobb cici!Így ki tudja majd szívni a táplálóbb hátsó tejcsit is, és hamar beáll a szopirendszer! :)


Másfél éves szopizó kislány anyuja

ÉS szopitanácsadóval sikerült csak elkezdenünk a szoptatást, mert nem ment :( de tőle tudom amiket tanácsoltam!

2011. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!