Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom már mit csináljak?...

Nem tudom már mit csináljak? Szoptassak vagy ne?

Figyelt kérdés
A babám 3 hónapos és ha szopik akkor egyfolytában a cicimen lógna egész nap csak nyűglődünk.Amíg ki nem hányja magát.Ha meg üvegből adom neki olyan hasfájása lesz hogy csak na.Akkor meg azért nem nyugszik.Éjszaka még jó hogy csak 1x kel,különben már kidőltem volna.
2011. júl. 14. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
De miért nem szoptatod, és választod el, amikor jónak látod?
2011. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mióta csinálja ezt?

Nekünk már az első héten kiderült, hogy nem tud vákuumot csinálni, ezért szoptatási szakértőhöz jártunk és dévényes szájmasszírra. Aztán helyrejött. Ha az elejétől ez van, akkor baj van a szopásával. Ha nem, akkor nem tudom.

2011. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
3 hónapos korban fejlődési ugrás van, több tej kell neki, de majd ha nő a tejmennyiség, akkor abbahagyja. 20 percnél tovább én nem szoptatnám. Inkább hurcold, vond el a figyelmét a ciciről. Ha nagy meleg van, adhatsz neki kis vizet is.
2011. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
50%

Ha ugrotok (minden bizonnyal), akkor jól teszed, ha sokat szoptatod - de ha időnként nagyokat bukik, akkor érdemes lenne kicsit jobban odafigyelned! (Hányni nem nagyon szoktak a babák; a bukás ennél kisebb és élettani jelenség.)

Szerintem túl sok levegőt nyel, ezért bukik szopizásnál és ugyanezért fájhat a hasa az üvegtől is. Böfiztesd gyakrabban, mondjuk negyedóránként vagy mellváltásnál, ha két mellből szoptatsz. Remélhetőleg ez segíteni fog.

A szoptatás időtartamát nem célszerű korlátozni, se akkor, ha ugrás van és átmenetileg nem elég a tejed (sőőőt), se akkor, ha a szomja miatt szopik gyakrabban. Felesleges külön itatni, ha folyadékra van szüksége, arra ott az elsőtej.

Próbálj meg kitartani, most többen is kínlódtok itt a fórumon ugyanezzel a gonddal...

2011. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Igyekszem kitartani.Egyébként az elejétől fogva nehezen megy a dolo,de vannak napok amikor sokkal jobb.
2011. júl. 15. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!