Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A komfortszopizás mennyi időn...

A komfortszopizás mennyi időn át ill. hány hónapos korig normális?

Figyelt kérdés
Öt hónapos a babám és esténként mániákusan komfortszopizik. Szegényt 40-50 perc után úgy kell leválasztanom a ciciről és akkor is nagyon sír, tépi a hajamat és minden szabad bőrfelületemre (nyakam, karom, állam, stb.) megpróbál rácuppanni és szívni. Elég horroriszikus jelenet mert szinte őrjöng és alig lehet megnyugtatni. Pedig direkt hagyom, hogy csinálja egy háromnegyed órán át, de szerintem egész éjjel csinálná. Pedig sosem altattam cicin! Ráadásul észrevettem, hogy bizonyos játékairól (pl. egy műanyag vonat sárga kereke) a cicire asszociál és folyton szopizni próbálja és nagyon kiakad, hogy nem sikerül "fogást találni" rajta. Reggel és napközben általában nincs gond, de az esték egyre szörnyűbbek. Kicsit félek és egy sor kérdésem van, hogy normális-e ez így, mi lehet az oka és hogy hagyjam-e és mennyi ideig, vagy tudatosan állítsam le? Nem szeretnék ártani neki se így, se úgy, teljesen tanácstalan vagyok.
2009. márc. 20. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet,h estére kevesebb a tejed???Rám pl ez abszolút jellemző.Tedd másik mellre is mikor már csak úgy nyammog rajta.Lehet,h éhes még.
2009. márc. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem baj, ha szereti a komfortszopit, amíg téged nem zavar, hogy akár 40-50 percet is cicin van. Nálunk is sokáig ez volt a helyzet, a babám meg volt őrülve a ciciért és a végén (főként este) már csak cummogott rajta. Engem nem zavar, most 6 hónapos és sokszor alszik el így cicin, persze erre se szeretném szoktatni, magától is el tud aludni este. Szerintem próbáld meg néha csökkenteni a komfortszopi idejét, ha már neked is sok (hisz lássuk be, fárasztó tud lenni egyhelyben ülni 1 órán át, főleg este), mindig picit előbb vedd le a ciciről. Szerintem nem az a baj, hogy nem lenne elég a tejed, hiszen akkor a cicin is üvöltene, hogy nem jön belőle, hogy nem elég neki, egyszerűen csak szüksége van esténként a cicire. Cumit nem szoktál adni neki? Nálunk ha nem cicin alszik el, akkor cumival, tudom, sokan cumiellenesek, én sem akartam az elején, de nekünk csak alvásnál kell, de akkor nagyon. Nyugi, ne ess kétségbe, szerintem nagyon jól csinálod a dolgodat, hiszen kielégíted a babád igényeit, csak azért anyának is van élete, szóval próbáld úgy csinálni, hogy neked is könnyebb legyen és a babád se szenvedjen hiányt. További boldog babázást!!
2009. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy vagyok vele, hogy az a 40-50 perc belefér, inkább az aggaszt hogy ennyi idő után is olyan nagy sírást (hisztit?) csap és hogy olyan kis agresszív, ha lehet ezt mondani egy ekkorka babára. Ma este megpróbálom, hogy leválasztás után rögtön odaadom neki a cumit, kíváncsi vagyok, mit szól hozzá. Nektek is jó babázást!
2009. márc. 20. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!