Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A sok házimunka a tej rovására...

A sok házimunka a tej rovására megy?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Amíg be nem áll a kereslet-kínálat, addig ingadozhat a megterhelés miatt (lelki és fizikai is) a tejtermelés, de később már a baba szabályozza a dolgokat. De: ha igény szerint szoptatsz, nem hajtod túl magad, komolyan nem fog kárt szenvedni a tejtermelés amiatt, mert elvégzed a napi dolgaidat.
2011. jún. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Anyám azt mondta, hogy sokat kell pihenni, a férjem meg totál ki van akadva, hogy mindent neki kell itthon csinálni.
2011. jún. 12. 21:10
 3/21 anonim ***** válasza:

Az első 6 hétben, 2 hónapban nekem bizony gondokat okozott.Így nálunk is sokszor besegített a férjem.

Amúgy meg a munkákat több kisebb részletben csináltam meg.

De ezt miért nem érti meg a férjed?

2011. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ami nem fárasztó, nyugodtan csinálhatod te is :) Persze, ne most akad nagytakarítani a házat! Ne várd el, hogy a férjed csináljon mindent! Attól, hogy összedobsz egy kaját, elmosogatsz, kicsit összepakolsz, a tejednek nem lesz baja :). Persze, pihenj, ha elfáradsz, alszik a babád, de azért a tétlenség, egész napos fekvés nem szükséges! Én a 3 nagyot elláttam, mikor a pici született, mert a férjem dolgozott, más meg nem tudott jönni... több, mint 2 évig szopott a lányom...
2011. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Van aki megteheti, hogy mindent csinál mégis van teje, van akinek meg nem tesz jót a házimunka. Ki kell tapasztalnod. A pihenés viszont biztosan hasznos mindenkinek. Ha a szopi rovására tudnád csak elvégezni a házimunkát, akkor hanyagold, vagy kérj segítséget.
2011. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos saját magamon tapasztaltam!

Házimunka, kevés pihenés és idegeskedés.


Mindennél fontosabb, hogy szoptasd a babád! Pihenj!!!

2011. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ugyanez! Az idegeskedés, fáradtság a tej ellensége!

3 hetes babám mellett már nem tudom, hányszor akart elapadni a tejem. Van olyan nap (egy-egy kiborulás, kialvatlanság után), hogy megcsappan. Alig tudom visszaharcolni újra.

2011. jún. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
én az első 2 hétben tudtam sokat pihenni, akkor itt volt anyósm, és mindent megcsinált, utána nekem kellett midnent, a takarítástól a bevásárlásig főzéstől a vasalásig. és éjjel is keltem min. 3x szoptatni, majd pedig mikor elindult a fogzás és egyéb nyalánkságok, akkor még gyakrabban. na hulla voltam, ráadásul a férjemmel sem voltunk jóban, mert őszerinte hagyni kellett volna sírni éjjel, szóval stressz is volt bőven. ennek ellenére 1,5 éves koráig intenzíven szopott a kislányom, és csak 2 évesen hagytuk el teljesen. szóval elég kevés pihenés mellett és sok stressz mellett simán tudtam sokáig szoptatni. de lehet hogy ez alkati dolog, nem tudom.
2011. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy házimunkát végzel nem lesz kevesebb a tejed. A szoptatás nem arról szól, hogy egész nap fekszel és nem csinálsz semmit sem. Érthető, hogy a férjed ki van akadva. Össze kell szedned magad és megcsinálnod. Szerinted azok az anyukák, akiknek van még gyerekük a baba mellett fekszenek egész nap? Hát nem! Nem szabad mindent a szoptatásra fogni. Ennyire nem szabad kényelmesnek lenni.
2011. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem arról szól??
2011. jún. 14. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!