Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha abbahagyom a tejszaporítók...

Ha abbahagyom a tejszaporítók szedését akkor csökkenni fog a tej mennyisége?

Figyelt kérdés

Babám most lesz 5 hónapos. Úgy tudom a megfelelő mennyiségű tejet biztosítani neki, hogy iszom a laktoherbet, meg alk.mentes sört. Valahogy bennem van, hogy 6 hónapos korig szeretném min. szoptatni, utána mellétáplálás. (nem tápszerre gondolok)

Ha akkor abbahagyom a teázást (fokozatosan), akkor elég lesz neki a tejem, vagy csökkenni fog a mennyiség.

Mit gondoltok mit kellene tennem?


2009. márc. 21. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ezek a tejserkentő praktikák csak az agyadra vannak hatással. Egyfajta placebó hatásra gondolok. Azt hiszed, hogy ettől lesz több, és több is lesz. Ha azt hiszed, hogy csökkenni fog a tej mennyisége, ha abbahagyod, akkor csökkenni is fog.

Én nem hiszem, hogy ezeknek igazi hatása lenne a tejtermelésre.

2009. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hááát, nekem is hasonló a véleményem, mint az előttem válaszolónak. Biztosan lesz, aki esküszik, hogy neki csakis az egyik, vagy másik "csodaszertől" van teje, de az emberi agy csodákra képes...még arra is, ha elhiszed, hogy x vagy y ételt, italt, tablettát beveszed, lesz elég tejed, akkor akár 1-2 órán belül hat is a szer... Viszont dédanyáink se ittak, szopogattak ilyen szereket és szinte kivétel nélkül szoptattak - kivéve a tehetős, nemesi családok asszonyai, de az már más kérdés. Hidd el, a szervezeted nagyon is jól tudja, hogy mi a dolga és ha te tényleg bízol abban, hogy elég a tejed, akkor elég is lesz. Az a fontos, hogy higgy magadban és abban, hogy nem ezektől van tejed, hanem azért mert így vagyunk mi nők kitalálva.. Én már 3 gyereket szoptattam és akkor még nem voltak ilyen csodaszerek (igaz a tea volt, de nem bírtam meginni) és minden gond nélkül tudtak szopizni a gyerekeim. Most a picinél se szedtem semmit, de most is tudtam, hogy mit akarok és lassan 7 hónapja csak szopizik a lánykám..most kezdte enni a gyümölcsöket. Annyira bíztam magamban, hogy cumisüveg nincs máig a házban:))) Hidd el, nem ezektől van tejed! Minden jót!
2009. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!