Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hetes kisfiamnak szopizás...

11 hetes kisfiamnak szopizás közben fájdalmai vannak. Mitől lehet? Mit tehetek, hogy ne fájjon?

Figyelt kérdés
Nem a levegő nyelésétől fáj a poci,mert azt látnám,hallanám ha levegőt nyel.2,3 perc rendes szopizás után,keserves sírásba tör ki,ha büfiztetem utána is sír és már nem hajlandó szopni csak sír.Tej van,és jön is.Kapkodja lábát és hallom is ahogy morog a pocija.Nem eszik mohón,hogy ennyi levegőt nyeljen.Nyugtalanul is alszik.oár napja csinálja ezt.mi lehet a baj?
2009. márc. 22. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
7 hetes kislányommal teljesen ugyanez volt 2 hete!! Annyira eldurvult,hogy szinte már semmit nem evett egy egész napig!! (mértem és kb.20gr-okat!!) aztán másnap rohantam vele a dokihoz,vérvétel,vizsgálat,de semmit nem mutatott. És ahogy meglett az eredmény szinte az étvágya is visszajött!! Aznap szinte éreztem,hogy apad a tejem attól,hogy nem eszik,de másnapra helyreállt a dolog. A dokink szerint vmi vírus lehetett amitől fájhatott a pocija,de a vérvétel nem mutatta ki... Kívánom,hogy hamar túl legyetek rajta!!! (különben mostanában is van,hogy elkezd sírni,de már csak 5-6 perc szopi után. Próbálom büfiztetni,visszatenni mellre,de már nem akar enni. Ekkor lerakom,és fél óra múlva eszik újra,mintha mi sem történt volna! Elég érdekes:)
2009. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon gyorsan megy a tej a szájába és hirtelen kell nyelnie...Próbálj egy keveset lefejni röviddel a szoptatás előtt, akkor hátha jobb lesz. Ne félj, az a tej, amit kifejsz, még a vizesebb része a tejnek, így nem fog kevésbé jóllakni a babád. Az, hogy húzogatja a lábát és morog a pocija, általában a levegőnyelés miatt van. Azt nem is nagyon lehet észrevenni, ha levegőt nyel. Próbáld tornáztatni a kis lábait, masszírozd a pociját. Segíthet egy meleg borogatás is a pociján.
2009. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A hasfájós korszakon már túl vagyunk,figyeltem,nem megy gyorsan a tej a szájába,de a fájdalom pár perc múlva jelentkezik.Mostmár rengeteget bukik is,amit eddig nem csinált.Holnap leviszem a dokihoz,mert látom,hgy nem egyszerű levegőnyelés.Olyan is volt,de az elmúlik ha büfizik,ez meg nem.ja és fél óra múlva ő is eszik még keveset.Olyankor van,hogy sír,van,hogy nem.
2009. márc. 22. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!