Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha az első gyermekemnél...

Ha az első gyermekemnél nagyon megszenvedtem kezdetben a szoptatást, a második babánál is várható, hogy ennyire érzékeny lesz a mellbimbóm?

Figyelt kérdés
Az első 2 hónap maga volt a pokol... sebes bimbó, vérző cici....aztán hozzászokott. Ha kimarad pár év, "elszokik" a mellbimbó, és hasonló gyötrelmekre számíthatok?
2009. febr. 8. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére ilyen gondom nincs, de azt olvastam (mert én is tartottam tőle), hogy érdemes a terhesség vége felé masszírozni a bimbót, hogy "edzésben legyen", és persze szülés után is, de közvetlenül szoptatás előtt nem szabad. Esetleg bimbóvédő? Sok sikert, remélem, nem lesz rá szükséged!!!
2009. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint bimbóvédőre :)
2009. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát én rászenvedtem a másodikra is - most vagyunk két hetesek és el van hasadva a bal mellbimbóm, fogösszeszoritva szoptatok belőle. De azért nem annyira vészes mind az elsővel - remélem ez is hamar meggyógyul - nem adom fel. Lehet neked még ennyi gondod sem lesz
2009. febr. 9. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleinte be kell "edződnie" a mellnek, de az hogy vérezzen, az már szerintem attól volt, hogy nem jól volt a baba a cicin. Szerintem ne dörzsölgesd szülés előtt, mert oxitocint szabadíthat fel és görcsölhetsz tőle. A baba meg úgyis máshogy fogja "edzeni". Ha gondolod, nézz körül az lll.hu honlapon, sok jó tanácsot találsz szoptatással kapcsolatban.
2009. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első babával nekem is ugyanez volt: 2 hónap gyötrelem!

Viszont a másodiknál már sokkal könnyebb volt minden! Az elején persze most is fájt, de sokkal hamarabb hozzászokott a mellem a szopihoz. (a kórházban is sokkal könnyebben beindult a tejem)

Az elsőt 1 évig szoptattam, a 2 gyerek között 4 év van.

2009. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!