Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idős korában lehet...

Mennyi idős korában lehet értelmesen, szavakkal meggyőzni egy teljesen cicifüggő kisgyereket?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 éves. Eszik már mindenfélét, de mellette szopik is. Tulajdonképpen igény szerint szoptatom, mert ha napközben nem is szophat akármikor, de elaltatni csak a szoptatással tudom, és éjjel is többször felkel emiatt. Nem akarom teljesen elválasztani, de szeretném, ha valami rendszert alakíthatnánk ki, mondjuk azt, hogy reggel és este szophat. Sajnos egyelőre nem hajlandó erre, ha nem kapja meg a cicit, olyan ordításba kezd, hogy nem lehet hallgatni. Elaltatáskor is körülbelül félórát nyűglődik, vergődik, ha nem szophat. Kicsit félek, mert egy ismerősöm kisfia még 2,5 évesen is ezt csinálja éjszakánként. Mikor lesz olyan idős, hogy el tudom neki magyarázni, hogy nem lehet akármikor szopni?
2009. márc. 23. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

12 éves. Addig a racionalitás nem működik, csak a szoktatás és az érzelmek. És a következetes szigor.


Én nem engedném, abbahagynám ma. Minél tovább vársz, annál nagyobb lesz az ordítás! És a gyermek egyre erősebb és akaratosabb! Sírás nélkül ez már nem fog menni!

Apukám gyerekkorából visszaemlékezik egy zsidó asszonyra, akinek 7 éves gyereke hozta a kissámlit, és felállt rá az anyja mellé szopni. Biztos jó volt az immunrendszere :)

2009. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvass mesét szoptatás helyett. A meggyőzés reménytelen, de ha választhat a kedvenc meséje vagy a szopás között?
2009. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, bocs előző vagyok, elnéztem azt hittem a tied 2,5 éves. Lassan már elválaszthatod. Nem kell meggyőznöd, csak hagyd el a cicit lassan! Legyen már olyan álmos és jóllakott mikor leteszed, hogy ne legyen kedve hozzá!

Nem baj, ha csúszik a napirend.

2009. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kislányom is 1 éves és még mindig ragaszkodik hozzám. Altatni sem tudom csak magammal. A teától, tápszertől szinte megfullad, olyan köhögésbe kezd. Nem tudom, hogy szoktassam le, de talán még nem is akarom, mert nekem is jó odabújni picit mellé.
2009. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!