Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 2 év körüli kisgyereket...

Egy 2 év körüli kisgyereket elválasztanátok "erőszakkal" (<- nagyon-nagyon idézőjelbe téve! ), vagy hagynátok, hogy majd abbahagyja magától a szoptatást?

Figyelt kérdés

Magától még hallani sem akar arról, hogy "nincsen". Sír, lehúzza rólam a ruhámat, ha szopni akar. Elaludni csak cicin alszik el, nélküle egy óráig is torkaszakadtából ordítana. Nincs különösebb okom arra, hogy el kellene választanom, de már lassan 2 éves lesz.

Olyan anyukák válaszait várom, akik át tudják érezni a helyzetet, mert hasonlóan sokáig szoptatott kisgyerekük van.


2010. febr. 2. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ne válaszd el erőszakkal, nagyon sok olyan lehetőség van, ami nem viseli meg.. Egyébként az én nagyjaim anno 2 éves korukban szinte egyik napról a másikra maguktól hagyták abba, pedig addig szó szerint cicifüggők voltak. Persze azért mondogattam előtte nekik, hogy ők már milyen nagyok stb... A pici most 17 hónapos, intenzíven, naponta többször szopik még, Szeretném, ha közös döntés lenne majd vele is az elválasztás.
2010. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Át tudom érezni..

Én több okból is szívesen abbahagynám, már sokszor fáj, túl sokszor akarja, mármint az én mércém szerint.

De sajnálom a kölyköt, és a nagyobb is abbahagyta magától, igaz, közel 3 éves volt.

Várakozom.. Ha nagyon fáj, akkor mondom neki, most egy kicsit pihentetjük, addig megölelhet. Ebbe beleegyezik.

(Betöltötte a 2 évet.)

2010. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, nagyon kedvesek vagytok!
2010. febr. 2. 10:30
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
szia! én nem szoptattam ilyen sokáig, egyik barátnőm járt hasonló cipőben. sokat beszélgettünk erről, ő mondta, hogy ilyenkorban, ez már nem táplálkozási igény, hanem inkább olyasmi, mint nagyobbaknál hogy szopják az ujjukat, felnőtteknél, hogy rágják a ceruza végét stb. ha valamit a szánkba veszünk megnyugszunk. egyes szakemberek szerint a dohányzásról is sokan emiatt nem tudnak leszokni, hiába a tapasz...szóval a lényegről: neki azt tanácsolta valaki, hogy kenje be citrommal. ezt kétszer eljátszotta és bevált.
2010. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ilyen idősen az én kisfiam is szopizott még- bőven... ;)


2 éves 3 hósan kezdett bölcsibe járni, akkor ugye a déli szopi automatikusan kiesett. Már előtte "tréningeztünk" otthon- megbeszéltem vele, hogy ilyenkor összebújunk, simizem a hátát, stb... és így is lett.

Az esti és reggeli szopit 3 és fél évesen hagyta abba (tavaly novemberben).

Erről már beszéltünk egy ideje, először megbeszéltük, h mikor 3 éves lesz, utána abbahagyjuk.- Ez nem jött össze...

Aztán kitűztük az ovikezdést -ez sem...

És sosem sikerült, amikor este lefektettem, összebújtunk- akkor már hiába mondtam neki, h most már ne szopizzon... Egyszer, egy reggel megbesztéltük, h este már nem fog, mert már ovis nagyfiú- helyette a könyvből olvasott esti mese után, a sötétben még mesélek vmit - és így is lett.


Szóval nyugi, nem ő az egyetlen, aki ilyen korában még szopizik.;)


Lehet, hogy az én kisfiam is azért ragaszkodott hozzá ennyire, mert át kellett esnie a beilleszkedéseken, stb...

2010. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

A bekenés bármivel, nagyon drasztikus.

Egyébként az ujjszopás, és később a dohányzás (mint eshetőleges következmény) pont attól lehet, hogy vmilyen igénye nincs kielégítve.

Ilyenkor "megreked" azon a szinten, úgy hívják fixálódás.

Erre vezethető vissza (ilyenekre) nagyon sok rossz szokás, betegség.

Most nem csak a szoptatás, hanem bármi más. ( ami nem időben, vagy kényszerítve történik)

Visszatérve: Az más, ha magától leszokik, akkor már nem igényli.

2010. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
nem tudom, mennyivel drasztikusabb, mintha egyszer csak már nem kapna. csak azért írtam, mert ezt láttam már, hogy működik.
2010. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Az én kisfiam jövhóban lesz két éves. Már 4 napja "cicimentesek" vagyunk :). Azt hittem ő aztán sosem teszi le a cicit, annyira nagyon szerette, sőt anélkül aludni sem aludt és éjjel is bizony még ébredtünk minimum egyszer. Dehát a sors úgy hozta hogy terhes lettem. Vártam én hogy magától elhagyta, de esze ágában sem volt. Esetleg annyi változott, hogy (gondolom apadt belőle) éjjel már ritkán kelt fel érte. Egyik reggel úgy poénból bekentem ecettel és odahívtam, hogy nézze meg, baj van, megromlott a tejcsi a ciciben. Büdös és savanyú lett. Kérdeztem tőle, hogy jössz megkóstolod, de rázta a fejét, hogy nem. Egész délelőtt mondogattam neki, hogy most mi lesz, büdös a cici, és a déli alvásnál MINDENFÉLE SÍRÁS ÉS HISZT NÉLKÜL!!!! egyszer kérte, odaadtam neki, kiköpte, elfordult hasra, mondta, hogy énekeljek neki és elaludt. Nem akartam elhinni! Őszintén szólva nem is bíztam benne, hogy az ecet beválik, mert a citromlé nemért semmit egy hónappal ezelőtt... de csodák csodájára esti alváshoz sem hisztizett érte, csak elmondta, hogy büdös és savanyú a tej, és énekeljek. Aludt. Azóta nincs cici, és szépen alszik az éjjelt is beleértve, ha megébred vizet kér. De hangsúlyozom, lehet Ő már meg volt érve rá, hogy letegyük a cicit, és nem vettem volna el, ha nem lett volna már nagyon érzékeny a cici, és kimerítően idegesítő már a szoptatás. Tehernek éreztem, gondolom a terhesség miatt. Szóval nem drasztikus a bekenés, gyermeke válogatja hidd el te is megtalálod a nektek megfelelő módszert. Ez a cigihez függéshez való visszavezetés meg egyszerűen baromság és nevetséges!!!! Hozzáteszem a fiam semmit nem szopcsizik azóta. az újját sem!!!!! Csak simán alszik és ha hiányol akkor szól hogy anya bújok, és bebújik a takaróm alá, mert mi együtt alszunk még. Na bocs hogy hosszú lett. Jöhetnek a pontozók, nem érdekel!!!!!!!! Neked meg sok kitartást és sikert az elhagyáshoz. Hidd el okosabbak mint gondolnánk.
2010. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy az ecettel nem úgy kentem be, hogy folyjon, hanem csak egy vattapamacsra öntöttem és azzal bekenegettem éppen csak. Egyébként ha elveszed tőle mivel már két éves lesz megnyugodhatsz, semmiféle igénye nem marad kielégítetlen. :D Felnőtt korában is egészséges lesz!
2010. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

" emlékszem én,mikor ürmöt kentem a csöcsömre, rángatta visított szegény,nem tetszett neki...'' (by dada a Romeo és Júliában:D)



Erőszakkal nem jó ötlet de a simizős,megölelős módszerek eredményre vezetnek ^^

2010. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!