Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam? Félidőnél...

Hogyan csináljam? Félidőnél váltsak mellet, vagy fejjek (most nem fejek ), egyiket vagy másikat, vagy mindkettő? Mert már nem telik meg úgy a mellem, mint régebben.

Figyelt kérdés
Úgy tűnik elég a 6 hetes babámnak egy evésre az egyik cicimben lévő tejecske.De már eléggé kiüríti.
2009. márc. 23. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a baba születése óta váltott mellből szoptatok, nekem is van néha olyan érzésem, mintha nem telne meg, de hallom, hogy vígan kortyolgat az "üresnek" hitt cicimből. Én sosem tudtam normálisan fejni a mellemet, úgyhogy nem gyötröm magam. Hála istennek, elég a babának a tejcsi.
2009. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fejés arra való, hogy mesterségesen növeld a tej mennyiségét. Na meg arra, hogy ha már nagyon feszül, kiüritsd kicsit, pl. ha elfelejt északa enni. Az normális, hogy nem érzed már a feszülést, ez mindenkivel így van. Azt jelenti, hogy összehangolódtatok a babával, akkor termelődik a tej, amikor a babád enni kezd és annyi, amennyit megeszik. Kettőből is etethetsz, akkor a tejtermelás ahhoz fog igazodni. Fejhetsz is, ha biztosra akarsz menni. Akkor csak az egyikből szoptass és a másikat fejd ki.
2009. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha két mellbő szoptatok, akkor az egyiket mindíg ürítse ki, legalább 15 percet legyen rajta, és csak utánna egyen a másikból. Van aki többször is vált mellet egy szoptatás alatt.
2009. márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha éhes maradna evés után akkor azt elég hangosan jelezné és minimum sűrűbben kérne enni (amitől persze több tejed is termelődne).

Nekem azt mondták, hogy ha mind két mellből szoptatok, akkor könnyebben megsérül a mellbimbóm, mert nincs annyi "pihenő" ideje, de sose próbáltam.

Mit értesz az alatt, hogy kiüríti? Nem tudsz fejni belőle, vagy úgy érzed? Mert, ha csak úgy érzed, akkor én is azt gondolom, mint az előttem írok.

2009. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ét ciciből szoptatom a babám de néha úgyérzem szétturran cicim egy idő után gondolom babámhoz igazodik majd a tejtermelés
2009. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak úgy érzem.Remélem rosszul :-)
2009. márc. 24. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!