Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy sikerült elválasztani a...

Hogy sikerült elválasztani a gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Kisfiam két éves lesz májusban. Nappal és éjjel is szopik, lassan szeretném elválasztani. Nagyon nehéz, nem igazán megy.
2010. ápr. 14. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen tipikus probléma, a titok előbb el kellett volna kezdeni. Úgy hogy kitartás.
2010. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Az en kisfiam is 2 eves lesz majusban es meg o is szopik este elalvaskor, ejszaka es reggel ebredeskor. En is most probalom elvalasztani, megkerdeztem egy szoptatasi tanacsadot es o azt mondta, hogy lassan, fokozatosan kell ilyen korban mar, de mindig a gyerekkel megbeszelve. Ha mondjuk a nappali szopit elhagyjatok, akkor elotte meg kell vele beszelni, hogy mostmar o nagy fiu, nappal nincs cici, csak este elalvasnal. Vagy ha eloszor csak roviditeni akarod a szopik hosszat, akkor meg kell vele beszelni, hogy csak addig szopizik egy rovidet, amig eldudolsz egy rovid dalocskat, utana mar nincs cici, csak az oledben marad es odabujhat. Esetleg vizet kaphat a rovid szopi utan. Egy ido utan mar el fog maradni a szopi es marad az odabujas. Remelem, sikerul majd, mert en igy akarom lassan nehany honap alatt elvalasztani. Az utolso az esti elalvas elotti lesz, amit abbahagyunk.
2010. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Az én lányom 26 hónapos, még 3x szopik napközben, reggel és a két alvás előtt. Én először és egyelőre a délutánit szeretném elhagyni, mert ha bölcsibe megy vagy anyuéknál lesz egész nap (és esti suliba megyek), nem fogom tudni megszoptatni. A reggeli-esti szopit majd akkor hagyjuk el, ha tényleg muszáj lesz. Májusban kezdjük a "hadműveletet".

Jelenleg még szopin alszik el, úgyhogy először a tejet és alvást fogom szétválasztani (év eleje óta esténként kap babatejet is, ezzel így nem lesz gond). Szóval az ölemben babatej, utána cumi a szájba és a kedvenc kispárnája a fejéhez, ez nálunk tuti altató. :) Az egyik nap épp így aludt el, mert nem ebédelt rendesen, úgyhogy nem volt neki elég a tejem - minden különösebb nyügi nélkül beájult. :) Ha hozzászokik az új módihoz, megpróbálom majd letenni a kiságyba, hogy ott is aludjon el.

Az biztos, hogy ebben a korban már lassabban és nehézkesebben megy, ha mi akarjuk őket elválasztani és nem várjuk meg, amíg maguktól hagyják abba. De én nem aggódom emiatt különösebben, mert előbb-utóbb így is sikerülni fog, csak türelmesnek kell lenni és a gyerkőc tempójában haladni. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ilyen "sokáig" szoptatok, sőt, kifejezetten örülök neki.

Kérdező, olvasd el ezt, hátha segít: [link]

[link]

2010. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%
Szia! Én 5 napja választottam el 13 hónapos kislányomat,már csak este szopizott. Próbáltam neki cumisüvegből adni babatejet, nem kellett, úgyhogy egyszerűen átvittem a szobájába, kicsit ringattam és letettem aludni. 5 percig sírdogált, aztán ugyanúgy aludt reggelig. Fürdés előtt persze kapott vacsit. Másnap apa fektette le, kicsit sírdogált, de mondta neki apa, hogy nincs már cici, tegnap se kaptál már, és ennyi elég volt neki, szépen letette és aludt.
2010. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!