Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olyan Anyukák tanácsát szeretn...

Olyan Anyukák tanácsát szeretném kérni, akiknek egy időre csökkent/apadt a tejük és sikeresen visszahozták. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

3 hós kisfiamnak sajnos kevés a tejem. Én abban látom a probléma forrását, hogy nagyon erős a tejbelövellésem, szinte folyik, a kisfiamnak nem is kell szívni, de ahogy az leáll, lusta és nem hajlandó szívni. Így ugye mindig bent marad valamennyi, és így egyre kevesebb lesz a tejem. Sajnos a végét már fejéssel sem tudom "kicsikarni", semmi sem jön :(

Sokat is iszom, és nem tudom, hogy még mit tehetnék. Tegnap tápszert írtak pótlásként, de nem fogadja el. Nagyon el vagyok keseredve. Egyébként 6600 gramm.


2009. márc. 25. 07:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy sajnos, ha nem megy a tej, bedühödik, így "üres" mellre nem tudom újra visszatenni...
2009. márc. 25. 07:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a legfontosabb, hogy megnyugodj, nekem ez jött be legjobban. Aztán elhatároztam, hogyha kell, akkor 1 hétig is óránként cicire eszem. A pótlásokat csökkentettem ( 210 ml, 70 ml, 0 ml, 4. naptól semmi). Bár nekem meg az a baj, hogy nehezen akar kijönni - ha van elég tejem 1 óráig tart a szopizás, pedig már 6 hónapos. És az enyém a tápszert is megette az elején, aztán átaludta az éjszakákat, az éjszaka lefejt tejjel pótóltam, majd eldöntöttem, hogy inkább keljen fel éjszaka, így minimum 1X szopizik, de fejnem is kell. Délutánra, estére így is kevesebb a tej, de mivel már fél éves én már nem aggódok annyira, és a hűtő is tele van tejjel... 560 grammot hízott most 4 hét alatt ezzel a módzseremmel. Persze este ha nagyon neccesnek látom pótolok. Egyébként az én fiam is lusta és kb felváltva sztrájkol a 2 cici között.

És ha szopi előtt fejnél? Vagy amikor félálomban van?- Ezt nem tudom hogyan kell pontosan, hiszen a babóm többnyire elalszik cicin még mindig.

Csak biztatni szeretnélek, hogy ne add fel! A súlya teljesen jó, akármennyivel is született. Figyeld a pisis pelusokat 7-8 db, a 2 naponta kaki az már nagyon jó. Méresd gyakrabban- védőnő, gyerekorvos, ismerősnél,...

3 hónaposan állítólag fejlődési ugrás is van - én nem vettem észre, igaz akkor volt karácsony-, lehet h jobban kiszívja azért nem tudsz annyit fejni. Én a gyakori mellretételben hiszek, sok mindent kipróbáltam- a legdrágább a more milk kapszula volt, de kb összesen 4 napig volt tőle több a tejem, pedig majdnem 2 dobozzal beszedtem és tulképp le lehetne vele állni, ha elég lesz a tej.

Nyugodj meg, sz@rd le a háztartást, a rokonokat, játssz a kisfiaddal ölben, egyél, igyál ami jólesik- a hasfájásra azért tekintettel-, és szopiztass gyakran!

Azért remélem vki olyan is idetalál hozzád, akinek ömlik a teje....

A pótlást pohárból adom, a szomszéd kislány pedig egyáltalán nem fogadja el cumisüvegből.

MÁs nem jut az eszembe, de folytatom, ha kitaláltam még v eszembe jutott még valami. Ne add fel!

2009. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,tényleg sokat segítettél, föleg lelkiekben! Köszönöm! :)
2009. márc. 25. 08:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok.

Az enyém is dühös, rángat, rugdos, harap, most vmár pofoz is, a síráshoz már nagyfiúnak tartja magát, úgyhogy veszekszik velem. Elviselhetelennek tartottam, ezért kértem a tápszert akkor. De 450 gramm sem fogyott belőle, hál istennek. Egyébként nagyon nehéz feldolgozni, hogy nem volt elég a tejem, de tényleg csak a nyugalmat tudom hangsúlyozni, az lendít át minden nehézségen!

Úgy hallom felébredt, de nyitva tartalak.

2009. márc. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen bajom amikor 3 hónapos lett! Szoptasd szoptasd szoptasd! Óránként 2 óránként amilyen gyakran elfogadja! Sokat NAGYON sokat tedd mellre! Ne izgulj mindent JÓL csinálsz amúgy! A tápszert azért nem fogadja el mert nem éhes hidd el! Ha igazán éhes lenne meginná! Ez biztos! A mai napig csinálok neki szopi után tápit de csak nyámnyog rajta na édes kisfiam nem vagy te olyan éhes..... Ne aggódj menni fog vedd teljesen természetesen ezt a szopi dolgot! Nekem az segített! Minden pillanatban cicire tettem állandóan ha kellett ha nem! Ez kb 2 nap és utána minden ok!
2009. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. márc. 25. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én pont egy hete küzdöttem ezzel a problémával, szerintem az én kislányom hirtelen megugrott a fejlődésben (10 hetes), és megnőtt az igénye. Ittam Laktoherbet(napi 4-5 filtert), alk. mentes sört(napi fél litert), sok folyadék, nyugalom (!!!), egy kis pihenés, és most szedem napi 3*5 db urtica urens-t, valamint mihelyt kapok kecskeruta fű teát, már ki is próbálom (Usában a teheneknek ilyet adnak a magasabb tejhozam érdekében!!!)Ja! És minden etetés alkalmával rátettem a másik mellre is egy 5 percet, hogy ott is termelődjön még jobban a tejci, de ezt még most is csinálom!


Sok sikert és kitartást!

2009. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kÖSZI, A TEHENES JÓ! :)
2009. márc. 25. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!