Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szopik a kislányom 1,5...

Miért szopik a kislányom 1,5 órát? 1hónapos. Ma reggel negyed óra alatt végzett de 1óra múlva megint éhes. Éjjel 2órát szopott nem intenzíven de mikor láttam hogy bealudt próbáltam elvenni tőle akkor ismét intenzív volt! Adjak neki én is cumit?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Lehet nem elég neki a tejed vagy esetleg gyenge de az is lehet hogy csak cumizik a cicin.Próbáld meg 15-20 percre leszűkíteni a szopási időt és ha 1 óra múlva megint éhes ne adj neki csak teát és előbb utóbb rájön hogy nem a cicin kell aludni.Adhatsz neki nyugodtan cumit ha igényli.Azt hogy elég-e neki a tejed kipróbálhatod,hogy egy adagot lefejsz és megnézed mennyit eszik,ha megeszi az adagját és éhes akkor lehet nem elég "erős"a tejed.
2009. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tejem elég mert ezt próbáltam szerintem az erősségével lehet a baj!Most próbáltam csak 30percet engedtem szopni,beraktam a kiságyba már nyöszörög mintha nem lakott volna jól.De most kibírom hogy nem adok neki!Megpróbálom a cumit is bár nem szívesen!
2009. márc. 25. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Nincs olyan, h nem eleg eros a tejed. A te tejed a babad szamara a legmegfelelobb taplalek! Lehet azert cicizik annyit, mert ugy a kozeledben van. Meg nagyon kicsi, ugy erzi biztonsagban magat. Ezt nevezik komfort szopizasnak. Az en fiam is ilyen volt. 2 honapos korara kinotte. Nah jo neha meg o is elidozik a cicimen, ha annak latja szukseget:-) Orulj neki. Ezzel is osztonzi a ciced a meg tobb tejcsi termelesre! A cumit meg ilyen kis babanak nem javasolom, mivel maskepp kell szopni, mint a mellet. Varj meg vele, mert megzavarhatja a szopizasi technikajat. Kesobb, ha mar profi szopizasban, nyugodtan adhatsz neki cumit, ha ugy latod jonak.
2009. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Meg annyit tennek hozza, h az en fiam ugy masfel orankent kert enni ilyen idos koraban. Persze nala is elofordult, h nem tudott varni es mar 1 ora mulva ehes volt. Nekik meg picike a gyomruk. Ne aggodj, kesobb ez valtozni fog. Adj neki enni amikor igenyli. Sajnos ez a kezdeti idoszak ilyen maceras, de gyorsan elrepul.
2009. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy félreérted a baba jelzését? Először én is azt hittem, hogy másfél óra alatt megéhezett, aztán pár nap alatt rájöttem, hogy addig nem alszik el, amig a pelenkát teli nem pakolja. Mivel közben hevesen próbálta bekapni a cicimet, azt hittem éhes, és meg is szoptattam. Aminek persze hasfájás lett a vége. Az tűnt fel egyébként nekem is, hogy van amikor 3,5-4 óráig is alszik szoptatás nélkül, máskor meg másfél órát sem bír ki.

A másik. Szerintem sincs olyan, hogy valakinek gyenge a teje, már ezer helyen olvastam, hogy a mama teje kifejezetten a baba igényeit követi, így én ezzel egyáltalán nem is foglalkoznék a helyedbe.

2009. márc. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!