Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császár után egyből megindul...

Császár után egyből megindul a tej? Hogy kell ezt elképzelni? Bocs a béna kérdésért de el sem tudom képzelni hogy fog beindulni a tej?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés is. Nekem 2 császárom volt, másnap már mérhető mennyiségeket szoptattam, harmadnap már olyan kemény volt a mellem a rengeteg tejtől mint a kő. A gyerek kikerül a méhedből, így ha kicsit lassabban is (már akinél lassabban) de ugyanazok a hormonreakciók lejátszódnak, így a tej is beindul.
2011. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Addig is meg kell probálni szoptatni és ha nem tud szopizni?
2011. jún. 26. 12:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni? Csak azt kell próbálgatni folyamatosan. A gyerek tud szopni, és az első napokban elég az a pár korty neki neponta ami van. Csak kitartás és sok-sok szoptatás, semmi cumi és cumisüveg, és akkor minden rendben lesz.
2011. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jún. 26. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:
A műtét után minél hamarabb tedd mellre a babát. Nekem 10-kor született, 12-kor már szoptattam. Minden szoptatáskor próbálkozzatok, így hamarabb beindul a tejtermelés. Addig is van előtej a melledben, ez csak pár csepp, de nagyon fontos, hogy megkapja a baba, mert immunanyagok vannak benne, amelyekre szüksége van. Boldog babázást és sikeres szoptatást.
2011. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Császár utánni nap már 80 ml fejt le a csecsemős nővér a mellemből! Azt mondják császárosoknál 5 sima szülésnél 3 nap mire belövel a tej de ez tényleg változó!Ne izgulj minél többször tedd mellre és nyugodtan kérj segítséget a nővérekből!

Jó babavárást!

2011. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hétfőn császároztak és csütörtükre "indult meg" igazából a tejem.
2011. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem pénteken császároztak, és kedden lövellt be a tejem. Amiatt ne aggódj, hogy nem fog elindulni, hisz a hormonok ugyanúgy működnek, valamint kapsz mellé méhösszehúzót (oxitocint), ami szintén beindítja a tejet. A lényeg, hogy minél gyakrabban mellre tedd a babádat, az első pár napban úgyis a kolosztrum (előtej) táplálja, és aztán majd beindul az igazi tejcsike. Ja, és semmi cumisüveg, meg cumi, csak cici!
2011. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Nekem egy hét múlva indult meg,de addig is sokszor tettem mellre a babát,és pótoltam neki tápszerrel.
2011. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szülés utáni 4. napon jöhettünk haza és akkor éreztem, hogy feszül a mellem, de addig is kitartóan szopizott a babám, hogy volt-e neki mit a mai napig nem tudom.
2011. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!