Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Ha estére már nem elég a tejci, de semmi mást nem fogad el a baba?

Figyelt kérdés
Van éjszakáról lefejt tej, már egyszer próbáltam, de se pohárból, se üvegből nem fogadja el...
2011. júl. 19. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

HA 9 hós elmúlt, próbálkozz babános tápszerrel(milupa), vagy lefekvés előtt tejpép kiskanállal, és este a cici már csak "nasi"

Nekem a fiam nem eszi meg a tápit 1 hónapja , én megvacsoráztatom, majd kap teát lefekvéskor.

11 hónapig szopizott, 2 hónapig tápit kapott, majd nem kérte többet, de a tejet sem issza meg.

Nekem a lefejt tejet soha nem itta meg.

2011. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
3 hetes, picurka :)
2011. júl. 19. 19:38
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Honnan tudod, hogy kevés a tej?

Estére mindenkinek kevesebb a teje, viszont zsírosabb, táplálóbb.

Valamint estére a babák is jobban elfáradnak, nyűgösebbek, ezért ott szeretnek lenni, ahol a legkönnyebben meg tudnak nyugodni..az anya mellén.

2011. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Utolsónak nagyon igaza van!

Ne tukmáld, csak tedd mindig mellre. Este mindenkinek kevesebb a teje de sokkal táplálóbb, nem valószínű hogy éhen marad ha heti egyszer megméred és gyarapodik. Csak szoptass igény szerint (ne óra szerint) és semmi baj nem lesz.

2011. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
1 vagyok, akkor tárgytalan amit írtam. Nekem mindig az volt a parám, hogy este kevés a tejem, mérleg szerinte kevesebb is volt, de elég volt neki. A mérleget ne nézd, ha nem sír,m akkor elég a tejed. beáll majd rendesen.Fiam reggel mindíg 3szor annyit cicizett, mint este. HA sír, vagy nyűglődik, lehet, hogy a büfi nem jött ki neki. Ilyen picinek még tényleg ne adj mást, ha nem fontos:-)
2011. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal. Ha mégis éhesnek látnád szopi után a babádat, kínáld meg a másik cicivel is! Ha éhes maradt, azt biztosan elfogadja :) Egyébkét egy 3 hetes baba, ha éhes, elfogadja a cumisüveget, poharat.. ő még nem annyira cicifüggő :) Méregetni teljesen fölösleges, hisz mi felnőttek se eszünk mindig ugyanannyit. Így a babák se. Emellett a tejed összetétele, zsírossága, minősége és mennyisége is állandóan változik. Függően a napszaktól, de még egy tetetésen belül is. [link]

Bízz a babád jelzéseiben, ő tudja legjobban, mennyire van szüksége :)

2011. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék neki mást adni :)

És eddig szerintem igény szerint szopik, én nem erőltetek neki semmit. Ha 4 órát alszik, akkor 4 óra után kap, ha 2, akkor 2 :)

Igazából még elég a tejci, csak mikor volt ez a helyzet, akkor nagyon megijedtem, hogy mi lenne... Erre ma este egyik cici sem volt kemény. És azt olvastam a kereslet kínálat csak később áll be, tehát arra gondoltam, nekem még keményednie kell.


És arra nincs tippetek, hogy miért sír minden este??? Eszik tisztába van téve, cicin elalszik, de ahogy a kiságyba ér, üvölt. Próbáltam ezer altatási tippet, minden este más módszer, de az eredmény ugyanaz. Míg kézben van, addig alszik, ha leteszem sír. Van egy 4 évesem is, így ezt nem engedhetem meg, hogy órákig ringassam. Most is üvölt már több, mint 10 perce. A szívem szakad meg, de nem tudok mit csinálni vele. És abból kiindulva, hogy kézben csendben van, nem hiszem, hogy a hasa fájna. Napközben nincs baja a kisággyal. :S

2011. júl. 19. 20:33
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én anyahiányra tippelek, mert ha a hasa fáj akkor kézben is visít, sajnos tapasztalatból tudom.

Ilyen kicsi babáknak nagyon fontos még az anya közelsége, testmelege. Az elsőt is ringattad, azért mert ő másodiknak született, még ugyanúgy igényli. Anyás baba. Dajkálgasd. Ne félj, ezzel nem fogod elkényeztetni, ez neki még ugyanolyan igénye mint a szopás.

2011. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

ez okés, csak nálunk apa nincs mindig itthon este. És a nagy is pici még ahhoz hogy este önnálló legyen, és mindent nélkülem csináljon.

Na meg ha 10-20-30 perc ringatás után aludna, akkor ringatnám, de ha leteszem, sír... :(((

2011. júl. 19. 20:41
 10/18 A kérdező kommentje:
Borzasztó ez a 2 gyerek közt őrlődés.... :S
2011. júl. 19. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!