Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babás vagyok, és van egy...

Első babás vagyok, és van egy pár dolog amit nem értek a szoptatásban!? Amikor a picit megszoptatom akkor utána büfiztetni kell, de mivan ha elalszik a cicin? És mi van az éjszakákkal?

Figyelt kérdés
Bocsi ha kicsit értelmetlen,de valahogy nem értem ezeket a dolgokat.
2009. márc. 29. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Az enyém is mindig elaludt a cicin , de akkor is 10-15 percig a vállamra tettem és járkáltam vele. Éjszaka is.

11 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én éjjel is meg szoktam büfiztetni, ugyanúgy mint nappal. Ha el alszik cicin,akkor is addig tartom a vállamon míg álmában büfizik egy hatalmasat. Ha végképp nem büfizik, akkor leteszem és gyakrabban benézek rá, és ha felébred azonnal felveszem büfizni.
2009. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Én csak addig büfiztettem éjszaka, míg hasfájós volt, kb. 2 hónapos koráig. Utána már csak hasra tettem szopi után, és aludt tovább. Nem volt gond vele.
2009. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Én még 7-8 hónapos korában is büfiztettem. Ha elaludt cicin, akkor is megpróbáltam, és ha nem ment, akkor lefektettem hanyatt, picit masszíroztam a pociját és tornáztattam a lábait. Így ha felemeltem,akkor már jött is a büfi. Ha nagyon felébredt erre, akkor még ciciztettem 1-2 percet és letettem aludni. Így biztos, hogy nem ébredt fel csak azért, mert fájt a pocója. Éjszaka szintén.
2009. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elalszik a baba, akkor is tud büfizni, ha néhány percig a válladra fekteted a kis fejét és simogatod. Éjszaka általában nem büfiznek a babák, csak ha nagyon felébredtek az etetés előtt. Ezért érdemes rögtön mellre tenni, ha hallod, hogy ébredezik. Ilyenkor félálomban szopnak és szinte semmi levegőt nem nyelnek, így nem is büfiznek. Viszont, ha már felébred a baba, mire felveszed, lehet, hogy több levegőt fog nyelni, így éjjel is büfiztesd. Ha esetleg ilyenkor nem büfizik a baba, érdemes az oldalára fektetni, ha esetleg vissza is jön egy kis tej, akkor se nyelje félre és így még büfizni is tud. Éjjel ne nagyon beszélj a babához és igyekezz félhomályt tartani etetéskor, mert akkor nem fog felélénkülni és evés után gyorsan vissza tud aludni! 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia az én babám az első pár hétben abszolút nem büfizett.Aggódtam is,de a védőnő azt mondta hogy nincs gond,majd megtanulja-így is lett.Most 5hónapos és ha akar büfizik,ha nem -nem.Már hason alszik 2hónapos kora óta,így állítólag ha ki is jön,nem nyeli vissza.

Ja és amíg pici volt egyszerűen nem tudtam a vállamra rakni,hiába mutatták segítették nem ment

2009. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!