Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit "kell" ennie egy 3...

Mennyit "kell" ennie egy 3 hetes babának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden baba más, de mégis, egy átlagra lennék kíváncsi, mivel nem elég neki a tejcim, pótólni kell, de ha engedném megenné még az egész tápszer adagot is a szopizás után ( 50-60mg-ot tud csak sajnos szopizni) , de gondolom az nem jó, ha túletetem.

Köszönöm!


2011. júl. 7. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Lányom nagyon keveset evett ekkor, és én is azt hittem éhezik. Pedig nem. 2-3 hét alatt indul be úgy igazából a tej, így pótlást ilyen kicsi korban még nem kellene adni neki. Tudom, azt hiszed mindenképpen éhes, mert baba és ennie kell. Én is azt hittem csak ez lehet a gond.


Lányom kb. 40-80 ml-t evett egy evésre.

Én is pótoltam, tök feleslegesen, mert csak gyakrabban kellett volna cicire tennem. Utána hamar elhagytam a tápszert, és így is tökéletesen fejlődött a lányom.


Olvasd el ezeket a válaszokat (bár két hetes babára kérdeztek rá, de láthatod az arányokat - 40 és 180 ml között iszik egyszerre egy ilyen pici baba):

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2011. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Soksoz tedd cocre, akár óránként.

De ha aaz üvegből könnyen foyló tápszerrel teleeszi magát, akkor még kevesebbet fog cicizni következő szoptatásnál, inkább a könyeeb utat választja majd:-((


Amúgy nem todm, az én 2 gyerekem emnnyit evett, ezzel soha nem stresszeltem magam, ha kértek, kaptak cicit.

heti 1x megmértem őket.


Miből gondoold, hogy kevés a tejed??

2011. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Soksoz tedd cocre= sokszor tedd cicire

bocsi

előző

2011. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nehezen indúlt be a tejem, így az első napokban állandóan éhes volt, sokat sírt, gyűrte a kezét a szájába... aztán lett tejcim, már 70-80g-at szopizott , és ekkor elmarad eza fajta sírás, de 2-3 napja csak 50g-at tud szopizni, és megint "úgy sír" - ebből gondolom, hogy kevés. Próbáltam másfél óránként cicre tenni, de nem aludt el 2 evés között( ez 3 etetésen át ment), úgy 10 percig elvolt, aztán jött a nyüglődés, és ez egész délután, az esti fürdetésig tartott , akkor kapott 40g tápszert, és egyből aludt mint a tej.
2011. júl. 7. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Az egy hetes babám minimum 90et eszik. Ami sok...

de ma azt mondta a dokinő, hogy 120ml/kiló. Tehát ha 4 kilós, akkor 120x4=480ml Ez lenne a napi adag. Oszd el annyival, ahányszor eszik, és az kell legyen az egyszeri adag mennyisége (kb.)

az 50 valószínüleg kevés, mert arra már nekünk is azt mondták, hogy kevés lenne.

2011. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a számolás egy baromság.

Nincs hogy ennyit és ennyit kell ennie.

2 "babámat" szoptatom több mint 2 éves és soha nem foglalkoztam ilyenekkel.

2011. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

előző

kedves kérdező?

Mennyivel született babád és mekkora most?


Az baj, hogy a védőnők az anyákat ilyenekkel traktálják, aztán jön stressz mag a szorongás, apad tej és végül marad tápszer.

2011. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3270g-al született, 3090g-al jöttünk haza , másfél hetesen 3290g-volt, 2 és fél hetesen pedig 3460g
2011. júl. 8. 11:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó.

2 -3 hetes korukra kell elérniük születési súlyukat, tied már több is


egy hét alatt hízott 170 grammot

2011. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!