Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a szopizásra?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, mert betegség miatt több hetet korházban kellett töltenem, és utána is gyógyszert szedtem, így majd két hónapig nem tudtam szoptatni. Közben fejtem, hogy fenntartsam a tejtermelést, a babám meg cumisüvegből kapott enni. Most persze nem akarja elfogadni a cicit. Mit tegyek? Van akinek sikerült ennyi idő, és cumisüveg után visszaállnia? Adjatok tanácsot. A tejem egyre kevesebb, fejéssel, nem hiszem hogy még sokáig lesz...
2009. márc. 30. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! A hugom a szülés után 3 napig szoptathatta a babáját, majd utána majdnem 3 hétig nem, mert inkubátorba került az intenzívre. Közben folyamatosan fejt. A szoktatás hosszú folyamat, apró célokat kell kitűzni magad elé, s utána tovább lépni. Először is mekkora a baba? Próbáld mellre tenni sűrűn, hogy legyen tejcsi. Ha a babád nagyobb, akkor érthető, hogy nehezen fogadja el a melled, mivel abból munkával tudja megszerezni a tejet, míg az üvegből könnyebb volt neki. Minden étkezés kezdetén kínáld meg a melleddel, majd utána etesd meg cumisüvegből. Remélhetőleg visszaszokik majd a melledre, de az is elképzelhető, hogy ennyi idő után már nem hajlandó elfogadni a mellet, s akkor csak fejéssel tudod biztosítani számára az anyatejed! Kitartás!
2009. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg az lll.hu honlapot, ott találsz szoptatási tanácsadókat, akik akár otthon is megkeresnek és segítenek nektek.
2009. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Szia! Néhány napja ezt én kérdeztem. Nekem segített az lll. Hívd fel őket!!!

Azóta szépen szopik a kisfiam, persze gyakorolunk :) és tejem is van bőven. Igaz nem egészen ilyen jellegű volt a problémám, de végülis az én kisfiam sem nagyon akart szopizni. Olyan 20-30 percet beszélgettem egy tanácsadóval.

2009. márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!