Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatni termeszetes dolog....

Szoptatni termeszetes dolog. De barhol, barmikor ez mennyire elfogadott tapasztalataitokbol?

Figyelt kérdés
Termeszetesen feltunes mentes szoptatasra gondolok.
2009. márc. 30. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
neha muszaj, de nem elfogadott egyaltlan a dolog. ha feltunesmenetesen csinalod az meg mar nem nyilvanos
2009. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nyilvanos helyen viszonylag feltunes mentesen?

En egy kicsit kellemetlenul erzem magam amikor ilyen helyen kell szoptassak.

2009. márc. 30. 19:35
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

A szoptatás természetes dolog, de a szemérmesség előbbre valóbb az embereknek.

Szerintem.

Emellett azt gondolom, hogy a szoptatás intim anya-gyermek kapcsolat és nem tartozik másra, ha nem muszáj , persze vannak esetek, amikor kénytelen az anya, de a legjobb, ha olyankor nyugodt otthoni körülmények közt van, az a babának is jobb.

2009. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet diszkreten is szoptatni, es szerintem senki oda sem fog figyelni. Nekem legalabbis ez a tapasztalatom.
2009. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Keresni kell egy olyan helyet, ahol nem látják nagyon az embert.

Én abszolút szopipárti vagyok, de egyszer még én is beszóltam egy idióta szoptató anyának: Balatonfüreden a Tagore sétányon szoptatott, körülötte embertömeg, én pedig egy étteremben fogyasztottam éppen a vacsorámat és kb 3 méterre kapta elő anyuka a cickóit, köpni-nyelni nem tudtam :( Visszataszító volt, de nem a melle és nem a szoptatás, hanem a pofátlan bunkó gátlástalansága :S


Minden attól zeng, hogy a szoptatás több mint a csecsemő táplálása, ez azon túlmenően egy intim bensőséges kapcsolat anya és gyermeke között, legalábbis nálunk így volt és éppen ezért nem tudnék nagyon szem előtt szoptatni.

Ha nem megoldható másként és a baba éhes, akkor természetesen nincs más megoldás :)

2009. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Én még soha nem szoptattam nyilvános helyen, és nem is fogok. Úgy időzítem a dolgaimat, hogy otthon legyünk ha enni kell a kicsinek.
2009. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ha pl. elmentek strandra tarsasaggal, nagyobb gyerekkel is vagy nyaralni vagy elhuzodik valami miatt az ido es nem ertek haza...akkor ha ordit a gyerek muszaj neki enni adni, nem? En meg nem talalkoztam olyannal aki ezert csunyan nezett volna.
2009. márc. 31. 11:09
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Anyatejpárti, háromgyerekes anyuka vagyok. Mégsem hiszem, hogy szoptatnék egy parkban, a padon, ahol jönnek-mennek, vagy akár strandon, Balaton-parton. Beülnék az autóba, keresnék valami helyet, ha tudom, hogy ébred a babám és szoptatnom kell. Másokat is kellemetlen helyzetbe hoz a dolog, és számomra is elképzelhetetlen. Évekig szoptattam a középső gyereket, mégis azt mondom, hogy nem mások, vadidegen emberek szeme elé tartozik. Van, aki esetleg megmosolyogná, van, aki utálkozna, idegenkedne a látványtól. Utaztam egyszer egy távolsági busszal, úgy szállt fel rá az anyuka, hogy közben a mellén lógott a szopizó babája. A sofőr nem kicsit akadt ki rajta... Azt hiszem, jogosan!
2009. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia,

Mi már lassan 5hónaposak leszünk és még szopizunk de eddig én sem etettem nyílvános helyen.Még mindig megtudtam oldani hogy hazaérjünk időben vagy a kocsiban szopiztunk de a legjobb itthon.Ha nem a szopipárnát használom akkor fekve eszünk.

Szerintem is a babának fontos hogy a már megszokott körülmények között egyen és az anyukának is kényelmesebb, nem feszélyezett.

2009. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Én már az elején feladtam a szoptatással kapcsolatos szemérmességemet. Muszáj volt, mert a gyerkőcöm annyira ordítós volt, hogy nem tudtam mindig hazaérni vele, amikor szoptatnom kellett. Persze kerültem a nyilvánosságot és a férfiak társaságát. (De gondolom ez azért természetes is.) Úgyhogy mindig kerestem egy viszonylag csendesebb helyet, a többivel meg nem foglalkoztam. Kit érdekel, hogy kinek tetszik, kinek nem? Nem feltűnésből csinálja az ember, hanem azért, mert meg KELL szoptatnia az éhes, szomjas pici babáját. Különösen fontos szempont volt ez nekem például tavaly nyáron a 40 fokos melegben. Néhány fanyalgó hülye miatt nem fogom a kisbabámat éheztetni, szomjaztatni! Persze még egyszer hozzáteszem: diszkréten, nem feltűnést keltve.

11 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!