Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 12. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát ez most teljesen az ellenkezője annak, amit eddig mondtak :(

a gluténnel is ez volt, a védőnő még azt mondta ráérek 10 hónaposan, közben meg már olvastam a cikkeket hogy 4-7 hónaposan kéne

Nekem már fogalmam nincs mit higgyek el és mit nem, és mikor cselekszem jól :(

2011. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Az,hogy 20,meg 50 ,meg 100 éve is így csinálták.Minél előbb megismerteteni a kekszet,meg a tejet,hogy kialakuljon az azt bontó enzim.1 éves kor után már nem fog.Így egyre több az allergiás.Ez a mi most folyik nálunk,a mindennek a tiltása,csak Magyarországon van.

Mintha a saját magunk ellenségei lennénk,csak azért,mert valaki részesedést kap a felírt tápszerek után.

2011. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a megismertetni nem azt jelenti hogy rendszeresen adni.

a megismertetni elég 1 kanál tehéntej mondjuk nagyon nagyon vizezve és egy nap alatt megitatni, és már találkozik a tehéntejjel.


ez nem ugyan az hogy lehúz egy pohár tejet.


habár én nem adok a 9 hós gyereknek rendszeresen tehéntejet, de már volt étel amiben van.

azt mondom a tehéntej fehérje lebontása nagyon nehéz a gyomornak, de egy egy kanállal lehet adni, pont az alergia elkerülés miatt.

2011. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A végére csak rájönnek arra, hogy mi a dolgok normál menete: szoptatás alatt kell hogy találkozzon a különböző élelmiszerekkel a baba szervezete, akkor kisebb az allergia kialakulásának valószínűsége!

De ez nem azt jelenti, hogy KORÁN vezess be dolgokat (mint ahogy azt a legutóbbi kekszes mizériával tették, amikor a tanulmánynak csak az első 5 bekezdését fordították le...), hanem azt, hogy SZOPTASS SOKÁIG!

2011. júl. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 xStefix ***** válasza:

Hát engem nagyon érdekelnének a konkrét kutatási adatok, mert az, ami ebben a cikkben szerepel, kb. gyökkettő információ! Arra viszont teljesen alkalmas, hogy megkeverje a kezdő és/vagy hozzá nem értő anyukákat. :(


Az allergia témája nagyon összetett és bár sokat kutatják és rengeteg adat van, nagyon nehéz helyes következtetéseket levonni.

Általánosságban, ami nagyon "érdekes", hogy leginkább természetes anyagokra vagyunk allergiásak, nem szintetikusakra. Köszönhetően az egyre műanyagabb világunknak. Hogy ebben a helyzetben mit lehetne tenni, szerintem nem olyan egyszerű kérdés. Az egyik oldalon előrébb lehet hozni az anyaggal való megismeretetést, hátha valamennyire véd - ahogy a cikk is sejteti. Vagy, épp ellenkezőleg, el lehet húzni a dolgot, mondván, minél később, annál érettebb lesz az immunrendszer, mire reagálni kell. Annyira nem értek a témához (még), de szerintem mindkettőben lehetnek igazságok. Mert az semmiképp nem jó, ha túl korán kerülünk érintkezésbe olyasmivel, amivel nem kéne (és a tehéntej akkor is fajidegen, ha nem a tápszerben van), de az se jó, ha "burokban" tartjuk a gyereket.

Pont ezért is fogok specializálódni majdan az ételallergiákra, szerintem. :)

Nem tudom, a szakemberek mit reagálnak rá, de beraktam a levlistájukba, kíváncsi leszek a véleményükre.


És ami szerintem is fontos, sőt, talán a legfontosabb, ahogy előttem írták: bármikor is kezdődik az ismerkedés, közben folymatosan legyen mellette anyatej!

2011. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na, tehát egyszóval fingjuk sincs, mit kezdjenek ezzel a témával. Nekem lenne bátorságom kipróbáltatni a leendő gyermekemmel, ha valaki biztosan garantálná, hogy ezzel teszek jót, ezzel kerüljük el az esetlegesen kialakuló allergiát. De amíg ezt nem mondják tutira....sorry, nem leszünk a 13ezer egyedik kipróbálók.
2011. júl. 13. 16:16
 7/14 xStefix ***** válasza:
Attól függ, kinek hiszel és kiben bízol meg. Én a szoptatási szakembereknek és ők kifejezetten ellenzik.
2011. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A hús is fajidegen fehérje,mégsincs tiltólistán 1 éves kor alatt.Ahogy a túró,joghurt,sajt sem........

Én 2 éves koromig nem kaptam tehéntejet,erre meg laktózérzékeny vagyok.Én már nem tudom mit gondoljak.

2011. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én azért szeretném, ha igaz lenne, annyi probléma megelőzhető lenne...
2011. júl. 14. 21:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudod pár ezer éve működik.Mert olyan időszak is volt,amikor nem volt tápszer és a gyerek felnőttek ám akkor is.Sőt,ha még anyatej sem volt,akkor is.

Ez a barom tiltás,hogy 1 éves korig semmit a gyereknek,csak pár éve divat és csak Magyarországon.Sehol máshol.

Mindenütt adják a háztartási kekszet almával.Ez az első étel.A lisz,vagyis mai modern nevén a glutén miatt,hogy kialakuljon az ezt bontó enzime.1 éves kor után nem fog.

De azt láéthatod,hogy egy éves korig semmit, a gyerek rágni sem tanul meg.És ha 12 hónapos 1 órás mér falhatja is a kenyeret szalonnával hagymával.

2011. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!