Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyerekem 5 éves, és még...

Gyerekem 5 éves, és még szoptatom. Többen is le akarnak beszélni erről. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
69%
ez ugye csak vicc? :) hahahaha
2011. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


A gyerkőc kora kicsit megdöbbentett. Az oké, hogy jó az anyatej, meg egészséges, biztonság érzetet ad, na de 5 évesen már nem nagy hozzá, hogy cicin "lógjon"? Óvodába nem jár? Iskolában, hogy oldjátok meg később? Mi az érved ami miatt nem választottad még el? Kistesó nem lesz?


Igaz, hogy nekem még csak 16 hónapos, nagyon cicifüggő, de max.2,5 éves koráig szeretném szoptatni!

2011. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
60%

Hát, ha nektek ez jó...


Én teljesen természetellenesnek tartom, hogy egy ilyen nagy gyereket szoptassak, eszembe se jutna, de ez nem az én dolgom.

Arra azonban figyelj, hogy ne te erőltesd. Ennyi idős korban már szerintem abszolút időszerű lenne az elválasztás.

2011. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Mindenhol csak azt hallottam, hogy az anyatej mennyire egészséges, és minél tovább kapja a gyerek, annál jobb. De sehol nem írták le azt, hogy mikor kell abbahagyni, csak azt, hogy minél tovább kell szoptatni. Aztán egyszerűen csak így alakult. Oviba nem jár, kistesója sem lesz. Majd jövőre megy iskolába, addig el akarom választani.

Amúgy szerintem semmi különbség nincs aközött, hogy egy 3 éves gyereket szoptatnak, vagy egy 5 éveset.

2011. szept. 8. 21:06
 5/66 anonim ***** válasza:
70%

Tenylegesen anyatejet kap a lurko vagy csak egy kicsit be kell kapnia a cicit mert szuksege van ra?

Az enyem 3eves,2eves koraig szopott,de meg mind a mai napig be-be kapja a cicit ,idonkent hetente talan 1x,mert kell neki a feeling.5evesen nekem azonban mar gaz lenne,de ha nektek ez igy jo akkor miert ne csinalnatok.

2011. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
62%

Addig jó a szoptatás, amíg van rá igény a baba/gyerek részéről, és a mamának nem sok/terhes.


Szerintem nem kell ezt mások orrára kötni, gondolom úgyis csak intim/otthoni helyzetben szopik, és nem a játszótéren...


Én a magam részére nem tudom elképzelni, de más részére igen.


Mivel már nagy, beszéld meg vele, hogy mi lenne a jó.

2011. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Én semmit sem erőltetek, ha kell neki, akkor jön. Sose mondom neki. Amúgy meg azt olvastam mindenhol (itt a fórumon is), hogy nem szabad elválasztani, mert amíg szopizni akar a gyerek, addig éretlen az elválasztásra.
2011. szept. 8. 21:07
 8/66 A kérdező kommentje:
Már olyan véleményt is halottam, hogy ez bűncselekmény.
2011. szept. 8. 21:09
 9/66 anonim ***** válasza:
59%

szia

bocsi de te vagy hülye vagy kedves anyuka vagy nem tudom..


nem hiszem el hogy 5 évesen nem jár oviba.

5 ÉVES KORTÓL KÖTELEZŐ AZ ÓVÓDA!

és a védőnőd nem mond erről semmit?


bocsi de ez a kérdés nagyon furcsa..


olcsó játék hülye gyerekeknek !

2011. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
Ez kétélű dolog. Valóban jó, ha a gyerkőc ütemének megfelelő az elválasztódás, viszont ha az anyának rossz, és ő rossz érzéssel szoptat (akár fizikai akár lelki okból), akkor az nem jó. És ebben a helyzetben mindegy, hogy a gyereknek mi az érdeke, el kell választani (persze számít a gyermek életkora is, pár hónapos babánál nem mondanám ezt!)
2011. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!