Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eddig jutottunk a szoptatással...

Eddig jutottunk a szoptatással, tovább nem fejlődünk?

Figyelt kérdés

Cumizavaros lett a kórházban a babám, itthon próbáltam viszaszoktatni mellre. Most 9 hetes, és a következő a helyzet: szopik napi 6-7 alkalommal. Igény szerint szoptatok, de magától beállt 2-3 órás ciklusokra, éjszaka hosszabban alszik. A pótlást, ami lefejt anyatej vagy néha tápszer, pohárból kapja. Egy alkalmommal nem eszik többet 70-80 ml-nél (mérem), és pár perc múlva elalszik a mellemen. Semmi változás hetek óta, miközben mindig többet kéne ennie, ugye. Ilyenkor ébrszetgetem vagy hagyom egy kicsit pihenni, utána repetázik, és még eszik 10-20-at, és újra bealszik. Próbáltam, hogy a kicsi mennyiségek ellenére csak este adtam pótlást, hátha akkor napközben többet eszik, de semmi változás. Van, hogy el sem fogadja a pótlást. Szerintem van tejem, mert amikor már befejezte, még mindig tudok nyomni belőle, vagy ez nem jelent semmit?

Most keseredtem el nagyon, mert egy hét alatt csak 100 g-ot hízott (eddig 150-180 g-ot hetente), mióta csak este adok pótlást. Napi 700-at kéne ennie, ennek ellenére gyakran nem megy 600 fölé sem. Annyira elkeserít ez a küzdés, félek, ha tovább erőltetem a szoptatást, nem fog elég jól fejlődni. SOS!


2011. aug. 8. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, a baba pontosan tudja, mennyit kell ennie - kár pótlást adni meg ébresztgetni! Dobd ki a mérleget, ezzel ártasz a legtöbbet magadnak, mert stresszel csak, másra nem jó.

Ha a babád szépen elalszik cicin, eszedbe ne jusson felébreszteni méregetéssel! Hagyd aludni, arra van szüksége. Ha éhes lesz, ne félj, szólni fog! Ha a baba igényei szerint szoptatsz, mindig akkor teszed mellre, amikor kéri, akkor egészen biztosan pont elég lesz a tejed a számára. Nem gond, ha nem tudsz szopi után fejni - ez csak azt jelenti, jól működik a tested és szépen beállt a kereslet-kínálat. Ha van a babádnak napi 4-5 jó pisis pelusa, akkor eleget evett. Ha nem sír, nem nyűgös, hagyd békén, tudja ő, mi kell neki.

Lesznek majd úgynevezett fejlődési ugrások, amikor a babóca egyik napról a másikra sokkal többet akar enni, ezt abból fogod látni, hogy olyankor sokkal gyakrabban kéri a cicit. De ez is teljesen rendben van, mert a stimuláció hatására több tejed is fog termelődni és megint csak kiszolgálja a baba igényeit.

Csodálatos az emberi test és hihetetlenül jól működnek együtt anyukák és babáik, ha ebbe a szép kapcsolatba nem szól bele senki, akkor minden tökéletes lesz. Ne aggódj és sok boldogságot nektek!

2011. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, még annyit szeretnék hozzáfűzni: nincs olyan, hogy ennyit vagy annyit KELL ennie a babának. Annyit egyen, amennyit szeretne - te sem annyit eszel, mint a szomszéd, nem igaz? Ne aggódj, csak szoptass igény szerint!

Kétgyermekes, sokáig szoptató anyuka vagyok, a lányom két hónappal a hároméves szülinapja előtt hagyta abba a szopit, a testvére egyéves, még szopizik. A lányom a második várandósságom alatt is végig szopizott, majd tandemban a kettő, amíg a nagyobbom magától le nem mondott róla. Soha nem mértem egyik gyereket sem, szép, egészséges, jól fejlett gyerekeim vannak. Ne aggódj, a tested és a babád pontosan tudják a dolgukat, hagy, hogy csinálják!

2011. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Nem biztos,hogy erőltetni kéne,főleg,ha el sem fogadja a pótlást.Nem lóverseny ez,egyik babának kevesebb,másiknak több az igénye.

Első fiam 1 hetesen képes volt 150ml-t enni,meg is lett az eredménye 3,5 kilóról 6 hetesen már 6 kiló lett.

Második kisfiam viszont 4 hónapos koráig 80-100ml-t evett,nem is hízott nagy ütemben,csak havi fél kilókat.Eleinte én is aggódtam,de még a fejem tetejére is állhattam,akkor sem evett meg napi szinten 500-550 ml-nél többet,pedig 4 kilóval született.Tejem rengeteg volt/van,napi 2 liter,anyatejleadó is vagyok.

Éppen ezért nem kell aggódni,anyatejre különben sem érvényes a kilónként 150ml,ez csak tápszerre vonatkozik.A hízást sem hetekre lebontva kell vizsgálni,hanem havi szinten,ha ez eléri a 400 grammot nem kell aggódni.

Persze,ha kevés hízás mellett,nyugtalan a baba,nem elégedett az adagjával,azt meg kell vizsgálni,de nálatok nem ez a helyzet.

Lazíts,ne aggódj,minden rendben lesz!Legjobb lenne azt a mérleget hagyni a fenébe,nehogy ezek a vacak számok miatt híusuljon meg a szoptatás,holott semmi ok az aggodalomra.

Jó babázást!

2011. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi baj a babáddal, csak veled. Nem szabad ennyire parázni, és honnan veszed, hogy mit KELL egy gyereknek csinálnia? Neked is vannak előírások evésben/fejlődésben, amit betűre pontosan betartasz? Ugye nem?


A fiam még 4 hónaposan is 90-100ml-t evett alkalmanként, és fejlődött, és SOHA nem volt 700ml a napi fogyasztása. A gyerekorvos azt mondta, hogy a gyerekeket nem lehet skatulyázni, van amelyik napi 400ml-től gyarapszik, van amelyik 1200ml-től. A kettő között minden mennyiség tökéletes, ha a gyerek hízik.


Nem mellesleg ha egyik héten 180 g-ot, a másikon meg 100.at hízik, az miért baj? Meleg is van, jönnek mennek a frontok, ez az étvágyára is kihat, nem robot, hanem csak egy gyerek.


Ha nem fogadja el a pótlást, az azt jelenti, hogy elég, amit eszik. Ha még éhes lenne, akkor hidd el, elfogadná.


Szóval: NYUGI. Bízd a babádra, ne görcsölj ennyire, nincsen nálatok semmi gond.

2011. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A babák 6 hetes és 6 hónapos koruk között 400 és 1200 g közötti anyatejet fogyasztanak naponta. Valaki a 400 g-mal is gyarapodik, másik babának 1200 g kell. Ahogy a babák nőnek, fejlődik az emésztésük is, ezért nem biztos hogy napról-napra több tejet igényelnek. Persze vannak fejlődési ugrások, amikor a babáknak hirtelen megnő az anyatej igényük, ilyenkor hosszabb/gyakoribb szopival néhány nap alatt tudnak "csinálni" maguknak több tejet.

Nekem is az a javaslatom, hogy tedd el a mérleget, és csak hetente mérd a súlyát (mégjobb, ha csak havonta).

2011. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én picurkám sem hízott csak 300g-ot három hét alatt. Az heti 100g-nak felel meg. Most meg majdnem 500g-ot hízott egy hét alatt, pedig mindent ugyanúgy csinálok. Nem mindig ugyanúgy híznak, nyugi! Ő is 9 hetes. :)
2011. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az én 21 hetes babám eszik 700 körül.szerintem ezen ne stresszelj.és kb 2 hónapja ez az adagja. én sem tudok vele mit kezdeni.ennyit eszik és kész. meg mégsem tömhetem.
2011. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!