Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy győzzem meg a barátnőmet?

Hogy győzzem meg a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Most várja a második babáját, az elsőt sajna nem tudta szoptatni, mert nem volt egy csepp teje sem, pedig a pici nagyon ügyes volt. Még csak 12 hetes terhes, de már most elkönyvelet, hogy ő úgysem fogja tudni szoptatni ezt sem. Volt köztetek olyan, aki az elsőt nem tudta, a másodikal pedig gond nélkül ment.

Én sajna csak 6 hónapig tudtam a picimnek anyatejet adni, de a másodiikal szopitanácsadóhoz megyek, a barátnőm szerint ez is butaság. Már nem tudom mivel kéne érvelnem. Vagy hagyjam a fenébe?

Köszi


2009. ápr. 1. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nővérem az első fiát épphogy tudta szoptatni, de már az első hónapban mellé tápszerezett. Pár hét alatt az a kevés teje is elapadt :(

Három évre rá szülte meg a másik Kistücsköt, ő most 17 hónapos és egyszerűen nem tudja leválasztani, mert a pici még igényli, neki meg rengeteg teje van!

A kettő közti különbség a védőnénije szerint lelki okokra vezethető vissza. Az első babánál nagyon bizonytalan, stresszes anya volt, a másodiknál elfogadta, hogy lesz ami lesz, és tessék!

2009. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a stressz egy érdekes dolog. A háborúban is szoptattak az anyák, pedig ők aztán stresszben éltek. Én magam az első gyerkőcöt éppen egy főiskolai vizsgaidőszak kellős közepén szültem, gond nélkül kezdtem szoptatni és 11 hónapos koráig szopizott. A második babával sem sikerült vidámra a helyzetem, azzal szembesültem hét hónapos terhesen, hogy a férjem szerelmes lett valakibe, elhagyni készül bennünket, de a szoptatással hála istennek semmi problémám nincs.

Sajna nekem is több olyan ismerősöm van, aki nem tudta az elsőt szoptatni, a másodiknál már automatikusan íratta fel a tápszert. Egy próbát esetleg megér, hogy mondjuk együtt keressetek fel egy szoptatási tanácsadót.

2009. ápr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!