Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi kontra cumi. Hogy is...

Szopi kontra cumi. Hogy is csináljam?

Figyelt kérdés
Eddig csak anyatejes babám ma este kapott először tápszert cumisüvegből. A melegtől vagy ki tudja, 3 napja sokszor ébred éjjel, korábban kel, és cicit is kér, nem csak megnyugvásként rendesen eszik, egy teljes menüt :). Eddig 6x szopizott egy nap, de ma mivel már hajnalban kezdte az első evést nap végére az esti szopi már a 8. lett volna, de már nem volt tejem. Nagyon sírt, mérges volt, kevertem 170ml tápszert megette egy zokszó nélkül pedig még soha nem evett, viszont nehezen szívta. A kérdésem a következő, ha nem elég már a tejem hogy egésztsem ki tápszerrel, mikor mennyit és milyen cumiból, most az első legkisebb cseppest használta, de most lesz 5 hónapos vegyek neki olyat amiből gyorsabban folyik a tápszer? A hozzátáplálást is most kezdem almalevet kóstolt még csak de két szopi között, a 6x evés meg volt mindig, kivétel ma. Ti hogy csinálnátok?
2011. júl. 15. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én kanállal etetem,pohárból itatom, csak vészhelyzet esetére viszek cumisüvegben vizet,ha megyünk valahova. Inkább igyál laktoherbet ezerrel és minél többször szoptass,hátha úgy nem lesz szükség tápszerre.
2011. júl. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos iszom, már lassan csak iszom amikor nem a babával vagyok rengeteg vizet, laktoherbet, és tejet, kevesebb tejem van mint az elején, de van. napi 6 étkezésre van, de ez a 7-8 már sok volt és nem tudtam mit tenni, éhesen csak nem hagyhattam. amugy jó evő baba a kezdettől és semmilyen cumija nincs, enne ő a mellemből, de már nem volt mit.
2011. júl. 15. 23:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Én inkább azt mondom, hogy mivel 5 hós, kezd el a hozzátáplálást szép lassan, így nem lesz kevés a tejed és nem kell cumisüveghez nyúlni. Attól sajnos cumizavaros lehet aztán meg soha nem fogja elfogadni a melledet. De ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, akkor vagy Avent cumisüveg legyen cumival, vagy Mam 2-es cumival. Az nem baj ha nehezebben vagy lassabban jön, mert a legtöbb baba azért lesz cumizavaros, mert az üvegből gyorsabban jön a kaja.
2011. júl. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha eddig 5 hónapon keresztül jól szopizott, akkor már nem lesz cumizavaros, attól ne félj.

Én mindhárom gyermekemet igény szerint szoptattam, így nem volt szükség tápra, de 5-6 hónaposan legalább 8x szopiztak, sőt, mivel akkor kezdtek jönni a fogacskáik, volt hogy éjjel 4x is! ...hidd el, ha nem darabszámra szoptatod, hanem pár napig mellre teszed amikor csak hajlandó, megint jobban be fog indulni a tejed.

Nem lehet, hogy neki is a foga jön?

A hozzátáplálás megkezdésekor is előfordulhat, hogy megint többször kel, de mozgásfejlődés is megzavarhatja az éjszakákat. A cici pedig mindenre gyógyír, ugyebár :D

Kitartás! Én nem adnék tápot, többször szoptatnám és ha elkezdtétek a hozzátáplálást, pár nap alatt ki tudsz egy etetést váltani. (ha növelni akarod a tejmennyiséget, akkor először szopi utána kaja, ha el akarod választani, akkor először kaja, utána szopi a hozzátáplálás bevezetésekor)

2011. júl. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

én is azt mondom, 5 hónapost ne etesd tápival, inkább este szopi előtt kanalazz be neki tejpépet!

és sokat itasd vízzel, lehet szomjas. ilyen kánikulában teljesen normális a 8 szopi, sőt :)

és szép lassan kezd el a kóstoltatást, ha van elég tejed 6 szopira akkor nem a tápi kell nektek :)


egyébként a cumizavar az az mikor rájön a baba, hogy a cumisüvegből jobban jön, nem kell megdolgozni érte. mindegy mennyi idős, enyém 9 hónaposan kapott tápit és már nem kellett neki a cicim :( pár nap alatt el is apadt a tejem, 1 hónapig szenvedtünk mikor feladtam :(

2011. júl. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huhh sok válasz jött, megpróbálok mindenre reagálni.

Lehet hogy fogacska van a dologban, mert elég sokat nyálzik már és gyömöszkél mindent a szájába is, de még nem látszik semmi.

Most mozgásban ott tartunk hogy rengeteget forgolódik, álmában is hátról hasra és felsír ha nem sikerül visszafordulnia, napközben meg folyton gyakorolja, és a lábacskáit is emelgeti, néha már olyan hogy hopp felül, persze még nem tud, nem elég erős hozzá.

Nem feltétlenül szeretném cumiztatni, csak nem volt jobb ötletem, mikor este sírt hogy éhes, azért csak nem hagyhatom két órát üvölteni, hogy addigra hátha telitődik a mellem.

Írtam hogy rendesen evett amikor kérte, szóval nem szomjas volt, mert amikor csak szomjas szokott kapni babavizet, akkor elutasítja a cicit, elég sűrű "erős" a tejem és amikor jött az a nagy meleg és próbáltam mellre tenni, nem fogadta el, a babavizet meg úgy itta, hogy csak na.

Hozzátáplálni mostanában szerettem volna kezdeni, de szerettem volna csak szoptatni 6 hónapos koráig, de úgy néz ki az nem jön össze. Eddig almalevet kóstolt, aztán almapürét fog kapni, de ha van valami ötlet hogy mit adjak akkor írjátok le.

Jól fejlődik, nem volt baj a gyarapodásával és most sincs. Nekem kb 3 hónapos kora óta 6x eszik egy nap, mivel az éjszakát átalussza azóta, 10-12 órát így többször nem is tud enni napközben. Ezt plusz két szopit hajnalban kérte, most korábban kelt, vagy a foga miatt, vagy a forgolódás miatt rosszul alszik, többször ébred, van amikor cicit kér, vagy egyszer vagy kétszer, így jött ki a napi 7, 8 evés most. Csak gondolom mivel már beállt a kereslet kínálat és eddig 6x szoptattam egyiknapról a másikra nem tud termelődni plusz adag tej, ez ijesztett meg hogy akkor most mit is tegyek. Akkor jobb lenne ha tejpépet vagy mondjuk krumpli pürét kapna ahelyett hogy cumiból tápit kapjon? vagy hoygan tápláljak mégis mellé, ha továbbra is fenáll a tejhiány, amugy a 6 étkezés az meg van,a kkor mindig jól lakik és az almalét is két szopi között kínáltam nem előtte vagy utána, szóval nem leszoktatni akartam a ciciről, csak bevezetni az új ízt. remélem érthető amiket írtam, és bocsi ha hosszú lett. akinek van ideje válaszoljon légyszi, első baba és első helyzet amikor fogalmam nincs mi a helyes döntés :).

2011. júl. 16. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:

én írtam tegnap a tejpépet!


babám nem nagyon tudott aludni, két ébredés között feljöttem olvasgatni de vedd úgy, hogy nem is írtam semmit, félálomban voltam :D


ma adj neki 2 kiskanál almapépet (vagy picit többet ha már több levet kapott), holnap 4-5 kiskanál.

hétfőn menj le a dokihoz, írass sinlacot!

igazad van a h.allergénben, a sinlac az, nincs benne tej, rizs és szentjánoskenyérmag.

ezt nyugodtan adhatod neki, ebbe hétfőn beleteheted az almát is! és a többi gyümölcsöt is majd a későbbiekben.

ha meg éjjel jársz úgy, hogy nincs tejed, ebből tudsz híg tápit is csinálni, cumisüvegből 2es cumival kiszívja :)


krumpli lehet a 2. íz, azt meg úgy tudod neki adni ha éhes, hogy lefejt anyatejjel kevered! itt is variálhatsz az arányokon, mert ha kevés krumplit teszel bele akkor híg lesz így éjjel is adhatod! már ha van kiolvasztott anyatejed ;)

2011. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!