Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hallottatok már arról a...

Hallottatok már arról a módszerről, hogy éjszaka nem adnak a csecsemőnek enni?

Figyelt kérdés
Olyan anyukákat keresek, akik kipróbálták vagy ismernek valakit, aki kipróbálta. A lényege, hogy az újszülöttnek éjszaka nem adnak enni csak ringatják, ezek a babák állítólag pár nap alatt átalusszák az éjszakát. Ősanyák elítélő hozzászólására nem vagyok kiváncsi, én sem használtam ezt a módszert, de most szeretném körüljárni.
2011. júl. 18. 20:33
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
0%
Köszi a lepontozást.
2011. júl. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:

Lepontozás: nincs mit! Többször is kértem,hogy a kérdésemre válaszoljatok, aki nem erre válaszolt csak okoskodott, azt vagy lepontoztam vagy semlegeztem. Mi ezzel a baj? Külön kértem, hogy az írjon, aki hallott már róla, aki nem a kérdésre válaszolt csak okoskodott, azt lepontoztam. Erre van, hiszen így jön ki, hogy a válaszadó hány százalékban ad hasznos választ és nem adtál hasznos választ, ennyi....

És nem csak én tudok lepontozni, hanem bárki, aki erre jár. Én eddig csak az első oldalt pontoztam, a másodikat még nem.


Ismétlem, én sem ezt csináltam, de ha valaki az 5 éves gyerekhez még mindig ennyiszer kell fel, az már a másik véglet. MINEK? Nem szomjas, csak megszokás. DE ettől még hurrogok le senkit, ha erre irányuló kérdést tenne fel, tiszteletben tartanám, én nem így csinálom, inkább nem írok rá.

2011. júl. 19. 20:41
 23/50 anonim ***** válasza:
45%

Na, az én válaszomnak örülni fogsz!


Igen,ismerek, a nővérem ezt csinálta, bevált és lelkileg kiegyensúlyozottak a gyerekei!

2011. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
59%
A téma körüljárása neked azt jelenti, hogy ellenző válaszokat már nem is kaphatsz? Szórakozol a pontozgatással. Hát szép..., remélem meg lesz érte a jutalmad. Az ősanyázás már eleve mások sértegetése volt, és nem is ide illik. Aki erre a módszerre másokat buzdít, már eleve elítélendő. Úgy látszik te abszolút nem érted,hogy ilyet nem lehet csinálni egy újszülött kisbabával! Már nem is neked írom, mert a válaszaidból ítélve úgyis kötekedni, vagy lepontozni fogsz.
2011. júl. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Nem, bármilyen választ elfogadok, ha az a kérdésemre válasz! :) Ha azt írod, igen, kipróbáltam,sz.r módszer, nem vált be, akkor is hasznossal jutalmazom.

Egyébként neked van babád?

2011. júl. 20. 09:16
 26/50 anonim ***** válasza:
50%

Igen, van egy pici babám és túl vagyunk az újszülöttkori éjszakai felkeléseken, én nem alkalmaztam ezt a módszert, pedig igencsak lerobbant állapotban voltam. Szerintem ezt minden baba csinálja ha nem elég neki, amit addig evett, akkor felsír éjjel. Bár természetesen nem mindig csak az éhség a baj, de az esetek többségében igen. Ők még ösztönlények. És igen, a módszer beválik, mert egy idő után tudja, hogy nem fog enni kapni, vagy hogy úgysem kelnek fel hozzá. Egyébként a természet azért adta a kisbabáknak ezt az elviselhetetlen sírást, mert egy nyöszörgésre az EMBER fel sem kelne, talán egész nap hagyná is,mert neki úgy könnyebb.Ezért az embergyereknek muszáj éktelen lármába csapnia, hogy legalább ezért megkapja a cicit. Ilyenek vagyunk.

Az újszülött még nem rafinált, azért sír éjjel, mert tényleg baja van. Láttam én már olyan csecsemőt a kórházban, akihez órákig nem mentek oda, egy idő után már csak nyöszörgött, azután elaludt, de ez nem jelentette azt, hogy jól érzi magát, és most beteg kisbabáról beszélek.

A módszer beválhat, de elborzasztó, és szerintem gonoszság. Később már lehet szoktatni, nevelgetni,terelgetni,de azt úgyis látja a szülő, mikor hiszti csupán.

2011. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim válasza:
46%

Sziasztok!


Nekem három gyerekem, én alkalmaztam ezt a módszert, amit amúgy még a nőgyógyászom javasolt.

A lényege a következő volt: az első napokban evett, ahogy akart (de azért a két-három órákat tartottam), így láttam, kb mikor eszik. Utána az utolsó étkezés (ez akkor még éjfél fele volt) után letettem aludni, és amikor ébredt 3 óra fele, nem adtam neki rögtön enni, hanem húztam az időt, és mindig 10-15 perccel később evett. Egy hetesen aludt este 10-től reggel ötig, most 1 hónapos, este kilenckor eszik, ma hétkor kelt. Regeteget eszik, nem éheztetem ;) A két időpont közötti időt kellett széthúzni, úgy lett belőle az éjszaka átalvása. Az első gyerekemnél még nem így csináltam, a mai napig rossz alvó (négy éves lesz ősszel). A középsőnél így csináltam, a módszer nála is működött, ma is remekül alszik, ő két éves volt tavasszal. Most is így csináltam, egyelőre működik :) És tudtam szoptatni rendesen, nem apadt el a tejem, pedig a lányaim maguktól három hónaposan átálltak a napi négy szopira, és azzal sem volt gond.


Szerintem nem feltétlenül kell elítélni ezt a módszert, nyilván nem arról van szó, hogy éheztetem, és hagyom ordítani egész éjjel.

2011. júl. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim válasza:

Ja, és még valami: nyilván nem minden babánál működik a módszer. Nálunk működött, DE, ha a gyerekeim nem lettek volna rá vevők, nem erősködtem volna.


Amúgy ha sírt, mindig odamentem hozzá, nem volt egyedül. Bár azt hozzáteszem, hogy mivel harmadik gyerek, és két pici nővére van, bizony előfordul, hogy nem tudok ugrani hozzá, nem azért, mert kínozni akarom, hanem mert a testvéreit is el kell látnom.

2011. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
10%

13:11-es vagyok!

Hmm.Nem tudom mi lepontozni való volt a válaszomban,leírtam az én tapasztalatomat,hogy én hogyan csináltam.De mindegy.A lényeg hogy mindenki úgy neveli a gyerkőcét ahogy tudja.Az én gyerekem(mint valószínűleg mindenki másé is) tökéletesen kiegyensúlyozott,mosolygós,barátságos,normál súlyú baba.Minden szempontból normális.A hangsúly a "normálison" van,mivel nem lesz attól sérült a baba,ha az éjszakát alvással tölti.

Persze nem mindenkinél lehet ezt kialakítani.De akinek sikerült ezt a rendszert kialakítani,az szerintem nem elítélendő,sőt nem is gonoszság.

2011. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
66%
Az én lányom 1 hónapos volt, amikor elkezdtem az éjszakai szopikat lecsökkenteni. Az orvos, védőnő és barátok tanácsai alapján persze. Szintén úgy, ahogy a 2vel előttem író tanácsolta: széthúztam a legnagyobb alvás etapot és így szépen lassan kimaradt először 1, aztán 2 szopi éjjel, így az esti 10-11es szopi után olyan 6 felé ébredt csak. Szerintem a legfontosabb, hogy a baba igényeit kiismerjük. Nem feltétlenül azért sír éjjel a baba, mert éhes, lehet, hogy fáj a hasa, vagy az álom éber szakaszában felébresztette valami nesz és nem tud visszaaludni, szeretne megnyugodni (cicin persze, hisz azon a legjobb). Én első gyerekes anyaként mértem minden szopit, ergo mérlegre fel szopi előtt és után is....így tapasztaltam ki, hogy mikor mennyit eszik....az éjjeli szopiknál csak alatatónak használta a cicit, mivel 5-10 milinél többet SOHA nem evett, párat beleszívott és aludt is tovább, ha keltegettem, hogy egyen még kitolta a szájából. (a nappali normális adagja minimum 100/130 mili volt) Ha nyári baba, akkor azért is kelhet éjjel, mert melege van és szomjas, igaz, hogy sokat azt hangoztatják, hogy még hőgutában sem kell anyatejes babának vizet adni, mert bőven elég a tej első hígabb része...de így pedig egyenes következmény, hogy rendesen sosem szívja ki a mellet és a tej csökkenni fog egy idő után. Én adtam neki vizet is cumiból (és nem volt soha gond belőle, ugyanúgy tudott ciciből és cumiból is inni). A legfontosabb szerintem, hogy kitapasztald, megfigyeld a babád, lásd az igényeit. Ha nem beteg, ha jó súlyban van és az éjjeli szopiknál nem eszik 'jelentős adagot', akkor szerintem nyugodtan ki lehet próbálni az éjjeli szopik leredukálását szépen fokozatosan...
2011. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!