Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hallottatok már arról a...

Hallottatok már arról a módszerről, hogy éjszaka nem adnak a csecsemőnek enni?

Figyelt kérdés
Olyan anyukákat keresek, akik kipróbálták vagy ismernek valakit, aki kipróbálta. A lényege, hogy az újszülöttnek éjszaka nem adnak enni csak ringatják, ezek a babák állítólag pár nap alatt átalusszák az éjszakát. Ősanyák elítélő hozzászólására nem vagyok kiváncsi, én sem használtam ezt a módszert, de most szeretném körüljárni.
2011. júl. 18. 20:33
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
:))) Nem az a cél, hogy életrevaló, önálló és bátor emberkét faragjunk a gyerekeinkből? Persze mindig adott korának megfelelő szinten. Ha az oviban egyedül tud öltözni, ebéd után naposkodik, el tudja pakolni maga után a játékait, akkor nem hinném, hogy kihívás lenne az ágy mellett lévő pohárból inni. Ha elfogy, akkor szól anyának, aki segít és hoz neki újabbat. Ezzel csak tanítod és nem elhagyagolod....
2011. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
71%

Utoljára tényleg

Én a fiamat hoztam példának, aki cukorbeteg, ha normál értéken van a cukra 5-6, akkor nem kel fel egyszer sem inni, pisilni, nem kelt fel engem sem.

Ha 24 a cukra, akkor óránként megiszik 3 pohár vizet és bizony van, hogy óránként akár 5-ször is bepisil, bár most már felkel és kimegy. Ha 10, akkor csak egyszer éjjel.

Tehát én azt nem értem egészséges újszülött, 5 hónapos, 5 éves, 40 éves miért nem aludná át az éjszakát? Ha nincs baja minek kelne fel akár egyszer is?

Ha meg baja van, mint mondjuk a fiamnak, ringathatom, verhetem is akár a bepisilésért, kitolhatom az ágyát a pincébe- volt itt olyan anyuka is- nem fogok rajta segíteni. Csak tönkre tenni és aztán majd kísérhetem a bíróságra, mint S.Ábel, aki cukorbetegsége folytán akarta kinyírni az embereket.


Tehát a kérdésem, ha baja van egy csecsemőnek felkel éjjel inni-enni (mert meggyőződésem csak ebben az esetben kel fel) akkor minek trenírozni, miért nem lehet kielégíteni az igényét? Ha meg nincs baja, megint mit trenírozol rajta, hiszen alapból átalussza az éjszakát? Mert működnek benne az ősi ösztönök, hogy sötétben aludni kell.

De már nem vagyok rá kiváncsi, igaz, mindenki úgy neveli a gyerekét és annak, aminek akarja.

2011. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim válasza:
75%

Hű, mibe csöppentem.


Én is ismerek olyan anyukát, akinek már két babánál bejött ez az éjszaka kicsit mindig húzzuk az időpontot és tökéletesen működött. Attól mg lelkileg kiegyensúlyozott babái vannak és csodálatos anya.


A cukros kisfiú anyukát sajnálom, ha már az első hozzászólásban leírtad volna, hogy cukros a fiad, biztos nem cikizi le a kérdező, hogy éjszaka sokszor adsz neki vizet, de így persze, hogy nem lehetett érteni. Az teljesen más, ha beteg a gyerek, ha az enyém beteg lenne, én is ugranék, de itt alapból egészséges babákról van szó.

Az meg nem igaz, hogy egészséges babák átalusszák az éjszakát, azért ez nem így van, kell nekik pár hét vagy hónap mire megtanulják. Ha erre egy picit rá lehet segíteni, akkor miért ne?


A lepontozásról viszont megegyezik a véleményem a kérdezővel, ha valaki nem a kérdésre válaszol, miért kapna hasznos klikket? Nem azt kérte, hogy mindenki értsen vele egyet, hanem hogy a kérdésre válaszoljatok és valljuk be, sok volt az off.


Lehet engem is lepontozni! :) Kit érdekel? Ti ezzel tényleg foglalkoztok, hogy hány százalékon álltok? Aki 61 meg 71 %-os, nem ettől az egy kérdéstől lett ilyen kevés.....

2011. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Szép termés! :)


Ha már az utolsó hozzászóló megfogalmazta a százalékokat, a 61%-os anyukának írnám, hogy nem teljesen értem, hogy miért írod, hogy számomra teher a kisbaba, amikor kb háromszor megírtam, hogy nem rólam van szó és én nem alkalmaztam ezt a módszert. Ettől még tetszik. Nem az, hogy estétől reggelig ne kapjon enni, nem hiszem, hogy ilyet írtam volna. Hanem az, hogy könnyítsünk rajta,ha lehet. Köszönöm szépen a hozzászólásokat!


Ja, és lepontozás, még mindig csak az első oldalt pontoztam, nem csak én tudok értékelni, hanem mindenki, aki feljön és regisztrál.


3 gyerekes anyuka, tőled kérdezem, hogy amikor húztad 10-15 perccel, adtál neki cumit?

2011. júl. 20. 21:22
 45/50 anonim ***** válasza:
33%

Ismétlem, én sem ezt csináltam, de ha valaki az 5 éves gyerekhez még mindig ennyiszer kell fel, az már a másik véglet. MINEK? Nem szomjas, csak megszokás.

Szó szerint tőled


Fel sem merült benned, hogy esetleg beteg, súlyos beteg, hiszen nagy betűvel írtad, minek neki a víz, hiszen nem lehet szomjas.

Még egy daganatról is feltételezi az EMBER (na persze nem te), hogy jóindulatú. De te mit feltételezel egy kisgyerekről, csecsemőről? Semmi jót, sőt ...

Remélem a te gyereked sosem lesz olyan beteg, ami szomjúságot okoz, mert te nem adnál neki vizet, hiszen MINEK? Tudod, a legalapvetőbb dolgot nem nyújtanád neki.

Tudod a víz, maga az élet és te ezt vennéd el, ha te lennél az anyja az én fiamnak.

De nem te vagy. Baromi nagy szerencséjére.

Egyébként komolyan írtam, semmi jóindulat nincs benned a gyerekek irányában, mert rögtön, gondolkodás nélkül a legrosszabbat feltételezed. Egy igazi, gyerekszerető ÉDESANYA ezt nem tenné.

Olyan vagy, mint Brigitte Bardot, aki rákos csomónak aposztrofálta a gyerekét, aki csak azért jött a földre, hogy neki bosszúságot okozzon.

2011. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
28%

Anyuka, akinek 5 éves a gyereke és megitatod éjjel, maximálisan támogatlak és egyetértek veled. Itt hiába is mondod, nem értik. Én ma határoztam el, ennél a kérdésnél, hogy elég volt, nincs szükség az időmet itt vesztegetni sem válaszadással sem segíteni próbálással. Vagy lepontoznak, vagy lehurrognak. Én sem tudom elfogadni ezt az álláspontot amit egy újszülöttel megtesznek, de be kell látni, ez az ő gyerekük, nem kell harcolnunk értük.

Majd a mi gyerekeink megkapják mindazt amit mi a legjobbnak tartunk, és az sem számít ki hogy ítéli meg. Nem a csecsemőt kell vagánynak nevelni, ez nem itt kezdődik. Veled és azokkal értek egyet,aki felháborítónak tartják ezt a módszert, de mint mondtam nem a mi dolgunk.

Van aki veled ért egyet,és már valószínűleg csak azok olvassák ezt is,akiknél megjelenik, mert már elég hátul van a kérdés. Szóval ha még 30-an válaszolnak, azok is ugyanazok lesznek.

Itasd csak meg a kicsidet ha ezt igényli, igazi szerető anya vagy. A többiekről nem mondok semmit, te úgyis érted...

2011. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Beteg gyerek anyukája! Én eddig semleges választ írtam, a 2.oldalon, de ez most durva amit írtál!!!

Nekem semmi ilyesmi nem jött le a kérdezőtől, pedig semlegesként állok a témához.


Tényleg nem írtad, hogy beteg a gyereked, honnan tudta volna, hogy neki az életét menti a víz?

Az ismerettségi körünkben van vagy 10 gyerek, egy sem ébred fel éjszaka inni, gondolom neki is ezért volt furcsa. Itt most te gonoszkodtál egy picit! Miután leírtad, hogy beteg a fiad, senki, de senki nem kritizált!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
A lepontozásos okoskodónak pedig annyit, hogy bőven elég ha egy kérdésre nem úgy válaszolsz mint a többség és ha olyan témáról van szó, ami indulatokat vált ki egymást lepontozza a tömeg, igen hamar veszítesz a százalékodból. És ha 1%-os lennék, akkor mi van? Akkor még nem írhatnék sohasem hasznos választ? Én azért a kérdésre válaszoltam, mégis lepontoztak.
2011. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:
52%

Nem adtam cumit, ringattam, puszilgattam, sétáltam vele, stb. Egyik gyerekem sem cumizott.


Amúgy nem értem ezeket az indulatokat. Ki az, aki azt feltételezi a másikról, hogy rosszat akar a gyerekének?


Én azt gondolom, mindenkinek jobb, ha alszunk éjszaka. Nem hagyom üvölteni, sírni, sokat foglalkozom vele, szeretem, odáig vagyok a gyerekeimtől, de éjszaka szeretek aludni :) Már csak azért is, hogy másnap bírjam a strapát ;)


Amúgy meg tudom, a gyerek az első, de én azzal nem tudok azonosulni, aki egy nap 15-ször szoptat, és másból nem is állnak az első hónapok.


De mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.


Azért azt hozzátenném, hogy amikor a gyerekorvos kijött első nap, ő is azt mondta, ne etessem éjjel, maximum pici vizet adjak neki, ha nagyon muszáj. Valószínű én ilyen kegyetlen orvosokkal vagyok körülvéve... :)


Három gyereket éheztető háromgyerekes anya

2011. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Az én kislányom 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát (akkoriban 22-től 6-ig). Ebben szerencsés vagyok. De ha nagyon ritkán felébred éjszaka és éhes, akkor adok neki enni!!!

2011. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!