Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megindítható még a tejem...

Megindítható még a tejem ennyi idő után? Többi lent

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a kislányom, 8 hetes koráig küzdöttünk a szopizással, aztán végleg tápszeres lett.(Kezdettől pótlást kapott, császáros baba, semmit nem pihentem itthon).

Ma kipróbáltam, amikor nyöszörgött a foga miatt, hogy tudna-e még szopizni 4,5 hónap cumisüveg után és úgy rákapott a cicmre, mint mikor először a kórházban egymásra találtunk.Csak hát ugye nem jött semmi, amitől ideges lett szegénykém.

Meg lehet valahogy indítani a tejtermelést?Érdemes egyáltalán?

3,5 hós kora óta táplálunk hozzá, már csak reggel fogadja el a tápit meg esetleg uzsonnára, de akkor nem mindig, amúgy bébipapit eszik meg gyümölcsöt, zöldséget.

Mit gondoltok?

Próbálkozzak?

Fejni nem tudok, csak néha van 1-1 csepp zuhanyzás közben.

Amikor szoptattam, akkor is csak 20 ml-eket tudtam fejni, azt is csak kézzel.


2011. júl. 20. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A szoptatást ha nem hagytad volna abba, akkor lenne tejed. Most hogy teljesen elapadt már nem lehet beindítani. Rég nincsenek benned azok a hormonok amik szükségesek lennének. Nem kellett volna abbahagyni.
2011. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

De egy utálatos vagy első!!!!!!!!!Most miért kell bántani?


Kedves kérdező!

Egyébként szerintem sem lehet,sajnálom (és ezt normális "hangnemben" is meg lehet válaszolni)

2011. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, valóban meg lehetett volna normális hangnemben válaszolni. Sajnos szerintem sincs mód rá, de úgy gondolom, hogy sose legyen nagyobb baja a babádnak, mint, hogy ennyi idősen már nem szopik. Inkább légy vele boldog, élvezzétek az együtt létet.
2011. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Sajnos én is erre gondoltam, de olyan jó érzés volt, hogy egy kicsit megnyugtatta őt :)

Hát ez van:)

2011. júl. 21. 10:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm az örökbefogadott babáját szoptatta. (Vagyis nem volt terhes, nem szült!!!) Szoptanít készülékkel adta neki a tápszert, nagyjából négy hónap után beindult a teje. Szóval "csodák" mindig vannak. De szerintem talán konzultálj egy szoptatási tanácsadóval, ő biztos tudna okosabbat mondani.


De igazából nem a szoptatásról szól az anya-gyerek kapcsolta, meg nem ezen múlik a szeretet, amit a baba kap.

2011. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a rádióban, azt hiszem vendég a háznál c, műsorban hallottam én is olyan anyukát nyilatkozni, aki örökbe fogadott, előtte nem volt sose gyereke, és beindult a teje. már nem emlékszem konkértan mennyi idős volt a baba mikor hozzákerült, de 6 hónap rémlik. szóval nem lehetetlen. sztem kérdezz meg egy szoptatási tanácsadót, ha lehetséges ilyen, akkor ők tutira tudnak segíteni. (la leche league-nél keresgélj).
2011. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!