Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy mellből, vagy kettőböl...

Egy mellből, vagy kettőböl szoptassak?

Figyelt kérdés

Elég szokott lenni a 4 hetes kislányomnak az egyik mell, de van ahol azt olvastam, hogy mindkét mellből tanácsos szoptatni.

("Azonban ha azt szeretné, hogy több teje legyen, szoptasson mindkét melléből. Az a csecsemő, amelyik csak az egyik oldalról szopik, kevesebb tejhez jut egy-egy alkalommal, egyúttal a mellek is kevesebb ingert kapnak.")

Szoktam a nappali etetések után fejni, ált. összejön még napi 1 dl, vagy több, amit lefagyasztok.

Már van egy nagyobb fiam, de nem emlékszem, hogy nála hogy csináltam, pedig 21 hós koráig szopott.


2009. ápr. 6. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szoptass váltott mellből tehát egy szopi az egyik mellből majd a következő szopi a másik mellből történjen!Nekünk bevált!2 gyerkőcös anyuka
2009. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is a váltott szoptatás a jó megoldás. Egyszer az egyik mellből, aztán a másikból. Az én babám sajnos csak az egyik mellemet fogadja el, nem tudom miért, a másikat fejtem, de egy idő után abból csak minimális mennyiség jön. Már 6 hós a lányom, hiába kínálgatom neki mindkettőt, egyszerűen nem veszi el, sír. Csak anyatejes és az egyik mellem kétszer akkora mint a másik. Le is vagyok törve, hogy különböző lesz a formájuk.
2009. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már a kórházban is csak 1 mellből szoptattam és 7,5 hónapja szopik a kislányom ( 6 hónapig kizárólag szopott). Akkor érdemes váltott mellből szoptatni, ha 1-ből nem lakik jól vagy növelni szeretnéd a tej mennyiségét (pl fejlődési ugrások idején). Én a nagyokat is így szoptattam, ők is majdnem 2 évig szopiztak :))) 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor folytatom én is így tovább.
2009. ápr. 6. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Az en kis fiam 6honapos,es az elos pillanattol(mar a korhazban is igy csinaltuk)egy szopi 2 mellbol tortenik!

MOst,hogy mar nagyobbak vagyunk,kb.5-5perc!!

A korhazban meg 20-20volt,de ahogy no,ugy ment le ez az ido!

Nekunk ez nagyon bevalt,meg nem is eszik mast csak tejet!

2009. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!