Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tesztek, ha ordít a baba,...

Mit tesztek, ha ordít a baba, mert annyira fáj a hasa? Ha ti ettetek túl fűszereset, vagy más egyebet, amit nem tud megemészteni?

Figyelt kérdés
Tegnap túl fűszeres volt a hús,amit ettem ebédre,iszonyatosan görcsölt a hasa, a cicimet is kiköpte. :( Fél óra múlva a tápszert elfogadta, én meg ott bőgtem...Lefejtem a tejet és kiöntöttem. Éjjel már elfogadta a ciciből is. Viszont nagyon mérges vagyok,mert először nyúltam tápszerhez...5 hetes a babám,kezdő anyuka vagyok, tudom,h nem csináltam jól,de kétségbe estem!
2011. júl. 27. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelj oda mit eszel mert tényleg átmegy a tejcsibe. Én ugyanigy jártam csak én narancslevet ittam, szegénykém ugy ordított. :(
2011. júl. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az első 3-4 hónapban szinte semmifűszereset nem ettem. Csak az alap só, meg mindenből nagyon pici(fűszerre gondolok). Semmi csípőset, én még paradicsomot, paprikát sem, meg ugye a szokásos bab, káposzta, lencse, s.borsó, üdítőt sem ittam, csak ásványvizet, meg gyümölcsteát. Tudom, sokan erre azt mondják, nem kell ennyire komolyan venni, próbálkozni kell...hát én a kislányom kárára nem próbálkoztam, nem sok mindent ettem, ittam, mégis minden vitamint kaptam, amire nekem, és a babának szüksége volt(orvossal, védőnővel beszéltem erről).Meg is érte, hiszen nem volt hasfájós, 2 hónapos kora óta 10-12 órákat alszik éjjel, nagyon jó kisbaba(most 9 hónapos).Amikor kicsit nyűgösebb volt ennyi idősen, nálam az használt, hogy a tenyerembe és az alkaromra fektettem hasra, na akkor hamar megnyugodott. Lehet néha-néha ez is hasfájás lehetett, de nem órákig sírt, talán 4*-5* volt ilyen.
2011. júl. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én allergéneket nem eszek, gyümölcsből csak alma és dinnye. Szénsavmentes vizet iszok és főzött teát,de a tea is 1 filter 1.5 l vízben van megcsinálva. Szerintetek a sima earl grey teától lehet baja. Nem erős tea,sima lipton. Amúgy zöldségeket sem szeretem,tehát különleges dologtól tuti nem fájhat a hasa. Már megfigyeltem,h a szelek kínozzák, amint kijött a puki,vagy a kaki, már nincs is semmi baja. De van,h 2 evés közt végig ébren van és szenved szegénykém.
2011. júl. 27. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is figyeltem anno, hogy mit eszek (semmi fűszeres, szénsavas stb.)..aztán egyszer nagyon szőke voltam, mert gyros-t ettem a hagymát és a csípőst kihagytam belőle, de hát ugye a káposzta...szegény kicsim ordított, mint akit nyúznak én meg bőgtem, hogy milyen idióta vagyok. Akkor az vált be, hogy kb 1 liter kamilla teát megittam és valahogy az megnyugtatta a pici pociját. Később volt még valami, amire szintén így reagált..akkor az váratlan volt, nem tudom már pontosan milyen kajára, de valami olyanra amire nem számítottam, akkor szintén ez a kamillateás dolog segített. Alapból hasfájós volt, de ez a két eset volt ami nagyon szörnyű volt. Most 8 hónapos, még mindig szopizik :)

2011. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ne vedd nagyon magadra, ez mindenkivel megesik. :) Nyilván nem szándékosan csináljuk, de néha becsúszik egy-két hasfájdító étel, pláne, ha nem is gondolod előre, hogy ártani fog.

Ha hasfájósak vagytok, akkor azért gondold végig időnként, hogy mit rakj a tányérodra, de általában így se kell kenyéren és vizen élni (vagy ha meg úgy tűnik, hogy mégis, akkor valószínűleg nem ételtől van a fájdalom, hanem mástól). Már kb. mindent felsoroltak neked, ami rizikós lehet, de ezeket nem kell feltétlenül kiűzni, még kockázatkerülés címén sem. Magadra és a babádra figyelj és úgy próbálkozz, mert mindenki mást bír.

A hasfájásra már elég sokféle tippet írtak itt a fórumon, nézz körül az archívumban, ha szükséged van ilyesmire.

2011. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!