Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy ez ne fordulj...

Mit tegyek, hogy ez ne forduljon elő többet? Bukás kérdés

Figyelt kérdés
Tegnap este fürdés után szopiztattam a babámat. Szokásos. Aztán bealudt rajta 20 perc után. Vállamra vettem és büfiztetni próbáltam, de nem büfizett, viszont felébredt és sírt, kereste a cicit. Visszatettem ugyanarra. 10 perc után elengedte. Büfiztetni próbáltam, de csak kijött belőle az összes tej kb. Volt egy, ami 20-30cm messzir ment. Ez már hányásnak számít? Az nagy baj? :( Aztán megint keresni kezdte a cicit és sírt. Gondoltam mivel majdnem minden kijött belőle visszateszem a másikra. Szopizott 15 percet, nagyokat kortyolt, majd megint büfiztetés, és megint majdnem minden kijött belőle. Többet már nem tettem vissza, de még sokáig jött belőle a tej :( Aztán elaludt szerencsére. Még így is aludt 4 órát. Éjszaka már nem volt gond vele, egyszer sem bukott. De ez az esti nagyon megijesztett!
2011. júl. 28. 08:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is szokott, szinte mindig bukni, de jól olvasom, hogy 20-30 centire ment???

Nekünk kb. 5-10 centire megy. _Erre azt mondta a védőnő, hogy mivel mohón eszik, sok levegőt nyel, az kikívánkozik, és ami fölötte van kaja az kilökődik.

2011. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A sokból csak 1szer volt 20-30 cm, a többi rendes bukés volt, csak csordogált, vagy egyszerűen kijött egybe. De ez a nagí nagyon megijesztett. Na meg, hogy majdnem az egészet visszabukta. Ilyet még nem csinált.
2011. júl. 28. 09:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is sokszor toccsant ennyire messze. Nyugi! Kicsit túlette magát, ilyenkor próbáld az üresebbik cicire rakni, onnan talán kevesebb volt.

Úgy képzeld el, nálunk volt olyan, hogy az ablakra is ment, pedig vagy 25 centire voltunk tőle..

2011. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xStefix ***** válasza:
100%

Kicsit mohóbban szopizott, vagy evés után többet mozgattad talán? Esetleg a pancsolás volt túl heves? :)

Biztosan megijedtél, ez érthető, de ha ez csak egyszeri dolog, akkor ne aggódj. Valami oka biztos volt, de ha nem ismétlődik, akkor nem kell vele foglalkozni.


Én lányom nem volt bukós baba, de egyszer ő is elhányta magát, hanyatt fekve(!), de úgy rendesen. Még szerencse, hogy a közelében voltunk, rögtön felkaptuk. Gondolhatod, hogy betojgliztunk, aznap el se moccantunk az ágya mellől, amikor aludt. De többet nem fordult elő ilyen, úgyhogy idővel megnyugodtunk.

Ha aggódós típus vagy, akkor pár napig még legyél résen az esti szopinál, de ne streszeld magad rajta külön, mert azt a pindúr is meg fogja érezni. Csak lazán.

2011. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Legközelebb ne tegyem vissza sok bukás után? Még akkor sem, ha nagyon keresi a cicit? Vagy tegyem amíg kéri?


És az miért van, hogy ha fekve szoptatok és elalszunk mindketten, akkor nem bukik?

2011. júl. 28. 09:54
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
nekem a kislányom rendszeresen túlette magát és sugárban visszajött a fölös tejecske. Nekem az orvos azt mondta, hogy nem gond. A lényeg, hogy bukás után ne tedd vissza a mellre, legalább egy óráig, mert azt a tejet is visszabukja. Attól, hogy nem betegségtől "hányt" a pocaknak szüksége van pihenőre. Nekem a kislányom heti egy-két alkalommal produkált ekkora bukásokat.
2011. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kicsit már megnyugodtam, köszönöm mindenkinek!
2011. júl. 28. 10:04
 8/16 xStefix ***** válasza:
100%

De visszateheted, ha kéri, csak figyelj rá oda. Ha sír is közben, akkor számolj rá, hogy nyeli vele a levegőt és esetleg újra bukni fog.. Ha netán behergelné magát, akkor először próbáld őt valahogy megnyugtatni (de mondjuk ne rázogatással) és utána szoptatni, hátha ez segít. És persze ne nagyon mozgasd már, ha nem muszáj.


Egyébként pont akartam javasolni a fekve szopit, csak nem tudtam, mennyire vagytok bukósak. :) Ha nem igazán, akkor nyugodtan szoptasd így este és valószínűleg nem fog bukni, talán nem is kell böfiztetni sem. Persze ilyenkor is figyeld azért egy ideig, de esélyes, hogy működni fog.

Azért nem kell ilyenkor (általában) böfiztetni, mert szépen lassan alszik el a melleden, egyre kevesebbszer szív és nyel, alig nyel levegőt és nem is bolygatod elalvás után. Tehát nincs, ami visszahozza a tejet.

Én hónapokon át így szoptattam (mi se voltunk bukósak) és jól bevált, a lányom se ébredt vissza (ami gyakori gondja az anyukáknak).

2011. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor a fekve szopi egy nagyon jó találmány, mert sokszor előfordul, hogy felébred a kislányom büfizéskor, és utána már nem alszik vissza és csak szenved, mert még nem tudja magát mivel lefoglalni a következő szopiig. Mondjuk általában éjszaka szoktam így szoptatni amikor vagy én vagyok nagyon fáradt, vagy ő nagyon nyűgi és nem hajlandó visszaaludni.
2011. júl. 28. 10:33
 10/16 xStefix ***** válasza:
Mi folyamatosan gyakoroltuk. Ekkoriban egész nap nyitva volt a sarokgarnitúra, nappal azon aludt el, éjjel pedig köztünk volt. Szerintem is jó módszer, ha nincs ellenjavallat. :)
2011. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!