Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt szoptatás alatt hasmenése...

Volt szoptatás alatt hasmenéses vírusa kismamának? Milyen házi praktika van gyógyulásra nekem és a picinek egyaránt?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám. Ma reggel gyomor-és hasgörcsre ébredtem,valamint megy a hasam. Háziorvossal beszéltem, csak antibiotikumot tudna adni, azt mondta egyek görcsoldót és diéta. De sajni a babámon kijött szerintem...görcsöl és pukizgat akkorákat és persze üvölt egyfolytában. Nem tudom elaltatni...Már azon gondolkodtam,h nem szoptatom meg,hanem adok neki tápszert. A doki szerint még ha át is adom neki a fertőzést, szoptassak,mert az ellenanyagot is átadom a tejcsivel!
2011. júl. 29. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Dokidnak igaza van. Szoptasd, úgy hamarabb meggyógyul!


Milyen antibiotikumot kéne szedned?

Van olyan, ami mellett lehet szoptatni.


Szoptatási tanácsadók és gyerekorvosok tudnak erről tájékoztatni, a házi orvos általában kevésbé.


Én szedtem (más okból) antibiotikumot is és más erősebb gyógyszereket szoptatás alatt.


Kérdezz rá!


Jobbulást Nektek!

2011. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia! Köszi a választ! 2 hetesen begyulladt a mellem, ezért 1 hétig Augmentint szedtem,de teljesen megváltozott a tejcsi tőle, még jó,h volt a fagyóban...Nem mondta a doki a gyógyszer nevét,de ha nem muszáj,én sem szednék semmit! Akkor szopiztatok nyugodtan...
2011. júl. 29. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 hónapos volt, mikor hányásos-hasmenéses csoda ment végig az egész családon. Nagyon rossz volt, ugye enni-inni nem tudtam, kislányom pedig csak anyatejes volt. Én nem kaptam semmit, aminek ki kellett jönnie, annak minél előbb kint volt a helye.... babám abban a 2-3 napban, míg jobban nem lettem, sokkal sűrűbben volt cicin és szinte mindent "leszívott, kiszívott belőlem" ő jól lakott és beteg sem lett, az anyatej védte.

Ne hagyd abba a szoptatást!!!!! És jobbulást!!!!!

2011. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt ahol lakom, doki szerint ÁNTSZ által meghatározott Rota volt pár embernél,de nem a fél lakosság. Az a durva,h 4 hét alatt,kb. 2x mentem el boltba, és mégis összeszedhettem valamit! És a picinek nem lesz baja? Rota ellen még nincs beoltva. A gyerekorvosunk szabin van,de este felhívom. Köszi
2011. júl. 29. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Minél gyakrabban tedd mellre, így el tudjátok kerülni a kiszáradást, mert ez a legfontosabb!


Jobbulást!

2011. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!