Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem igény szerint szoptatom...

Ha nem igény szerint szoptatom 3 hetes babámat, hanem 3 óránként, akkor kínálnom kellene vízzel is?

Figyelt kérdés
Próbálom neki kanállal adni a vizet, de nem tetszik neki. Felét visszalöki, és lehet ki is bukta a mardékot ami lement.
2011. júl. 31. 10:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

Oké, alszik 3 órát, nem tudod gyakrabban szoptatni. De akkor mikor itatnád vízzel? Álmában?

Ha pedig ébren van és meg tudnád vízzel itatni, miért nem szoptatod meg inkább?

2011. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Sem tea, sem víz. Amit az anyatej felépít védelmi anyagokat a bélfalakra ezekkel szépen lemosod.

9 hós a babánk és a lányom még a legnagyobb melegekben is csak cicivel kínálta. Egyszer próbálta vízzel és nem fogadta el a baba. A szopi minden ivási és étkezési szükségletét kielégíti. Ahogy xStefix írta olvasd a szakmai oldalakat,ha biztos információt akarsz. Itt mindenki a maga igazát mondja,és megkergülsz. [link]

2011. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Ébreszteni nem szoktam azért, mert letelt a 3 óra, de 2.5 óránál előbb nem adok neki. Sajnos nagyon bukós baba és most próbálkozom, hogy ne bukjon ennyit. Hátha a megemésztetlen tej miatt jön vissza a friss.


Bocs ez zavart össze, mert ebből a kommentből úgy jött le, figyeled az órát és 2,5 óra letelte előtt nem adsz neki. És arra következtettem ő enne 3 óra letelte előtt is. Illetve a bukást is említed, erre reflektáltam ez reflux, nem a régi meg a friss tej keveredése.

És ha refluxos lenne a babám, amikor igényli adnék neki tejet semmiképp nem vizet. Legyen az félóránként, óránként, 2 óránként.

Illetve elvinném orvoshoz, mert vannak erre gyógyszerek, nem kínoznám- de ezt már valóban nem kérdezted.

2011. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem a vizet, mert mindenki nyaggat vele, hogy itatjuk-e a babát. Hát én megpróbáltam, de nem jött össze, és ezért kérdeztem, hogy baj-e ha nem itatom, és esetleg nem is ciciztetem, csak mondjuk a megközelítőleg 3 óra letelte után. Ha előbb felébred, esetleg nem is alszik el szopizás után, és mondjuk sír másfél, 2 óra múlva, akkor a karomba veszem, megpróbálom megnyugtatni. Ha sikerül, bármilyen módszerrel is, akkor nem adok neki cicit. Ugyanis azt is olvastam, hogy akkor is tömködik a kis szájukba a kezüket, ha csak a hasuk fáj. Ha már semmi nem segít, akkor cici. Hát így csinálom én.

Mellesleg tényleg az a baj ezzel az egész szoptatási dologgal, hogy mindenki mást tart jónak. De ha belegondolunk, sok gyerek felnőtt már 3 óránkénti szoptatással, és igény szerinti szoptatással is. Egyik sem halt éhen. Szóval van 2 tábor. Én kipróbálom mindkettőt, amelyik beválik, azt fogom alkalmazni. Első babám, úgyhogy igyekszem minden igényét kielégíteni, de sajnos nagyon nehéz arra rájönni, hogy mikor mit szeretne. Ezt csakis hosszú próbálkozás árán fogom megtanulni.

Refluxról annyit, hogy én úgy tudtam, hogy 2 vagy 3 hónapos korukig nyitott a gyomor, minden babánál, ezért buknak. Ha utána sem zárul be akkor kell nagyon kivizsgálni, hogy reflux-e vagy sem.

2011. júl. 31. 15:27
 15/22 anonim ***** válasza:

Valóban két nagy tábor van.

1.szakmai oldalról közelíti meg a dolgot

2.amit a "szomszéd" mond alapon

2011. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 xStefix ***** válasza:

Időhöz kötött szoptatási gyakorlattal én még nem nagyon láttam hosszabban szopni babákat...

Az már más kérdés, hogy egy idő után minden gyerek beáll egyfajta szopási ritmusra, ami lehet óraszerint szabályos is. De ez teljesen más dolog, mert ráadásul ezek az időintervallumok sokszor fognak még ide-oda ugrálni a hónapok folyamán. És pontosan ezért jó az igény szerintiség, mert így a gyerek változásaihoz mérten, rugalmasan módosul a gyakorlat is.


Kérdező, az nem baj, ha többféle módszerrel próbálkozol, főleg, ha kezdő vagy, én is így tettem anno. De nekünk is az igény szerinti vált be végül, ahogy sok más párosnak is. :)

Bármit is teszel viszont, maradj mindig nyitott az újdonságokra is, ez mindenképp fontos.


Akár csak szoptatsz, akár vegyesen táplálsz, a hozzátáplálás megkezdéséig nem javasolt külön itatni a babát, még nagy melegben sem. Ilyenkor mindössze gyakrabban érdemes szoptatni. (A csak tápis babákat már igen.)

2011. júl. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 xStefix ***** válasza:

Egyébként meg már bocsánat, de nagyon nem helyes összemosni a refluxot a bukással, mégcsak ilyen formában sem, ahogy a korábban idézett Dr. írta! Az egy dolog, hogy mind a bukás, mind a reflux azonos formában történik (azonos úton), de az egyik élettani, a másik meg nem! A bukás természetes jelenség és idővel elmúlik, a reflux viszont nagyon komoly betegség, kvázi prekarcinózus állapot (ha nem kezelik időben)!

Nem tudom, mi miatt kap ennyi baba pl. refluxra való tápszert, de van egy olyan gyanúm, hogy esetleg egy részük feleslegesen kapja, mondjuk azért, mert valaki jól ráijesztett az anyukára... :(

2011. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

kérdésedre válaszolva (nem vagyok szakértő, csak így gondolom):

ha még korainak tartod a szopit, igen, kínáld meg vízzel. Ha hasfájós, teával.

Jó dolog a szopi, de nem kell túlreagálni... Semmi baja nem lesz 20ml víztől. Én cumisüvegből adtam, és még cumizavaros sem lett.

2011. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Erre, hogy kb. 3 órát alszik, magától állt rá. 1 hete még ugye olyan kérdéseim voltak, hogy lehet-e túl gyakran mellre tenni a babát, ártok-e vele stb. Azóta valahogy beállt erre, hogy ritkábban szopizik. Nem erőltettem rá, csak próbálom nem cicivel megnyugtatni, ha sír.
2011. júl. 31. 20:50
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

A növekedési ugrások általában a baba 3 hetes, 3 hónapos és 6 hónapos korában következnek be. Elsődlegesen onnan lehet felismerni, hogy a baba gyakrabban szeretne szopizni, mint a megszokott, szinte kielégíthetetlennek tűnik a szopási igénye, a megszokottnál többet nyűgösködik, sír, hamarabb végez a szopizással és hatékonyabban szopik, mint korábban, de a szoptatás után sem teljesen jóllakott.

Ha ilyen jelenséget tapasztalunk, akkor gyakori, igény szerinti szoptatással oldhatjuk meg a helyzetet.


De a kérdésedre, ha elfogadja a vizet, adj neki, ha teát fogadja el , adj azt, az én véleményem meg h szoptass!!! :D Tapasztalatból mondom.

2011. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!