Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megtilthatja barki is egy...

Megtilthatja barki is egy nonek, hogy hagyja abba a szoptatast egy 10 honapos babanal? Ferj, csalad, barki?

Figyelt kérdés
A baratnom ferje elallja a baratnom utjat amikor az vigasztalaskeppen a mellere akarja venni es kicsit szoptatni.
2011. aug. 2. 00:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2 éves koráig szopizott mindkét fiam, de ez nem összekeverendő azzal, hogyha az anya nem tudja szabályozni ezt és a gyerek diktál, és pl egész éjszaka még az anyján lóg.

És igen, ezzel bárkit fel lehet őrölni idővel.


Igaza volt annak aki azt írta, hogy az egész történetet ismerni kellene, de sokan itt ugrottak a "szopizás tiltása" szövegre, holott az apró betű is beszédes:

"...ferje elallja a baratnom utjat amikor az vigasztalaskeppen a mellere akarja venni es kicsit...."


Nem olyan egyértelmű ez!

2011. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen igaza van a férjnek, egy 10 hónapost már nem így kellene vigasztalni. Persze így a legegyszerűbb.... A barátnődnek inkább össze kellene szednie magát, és más módszert találnia ahelyett, hogy betömi a száját!
2011. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

10 hósan miért nem lehet cicivel vígasztalni?

Aki nem szoptat annak cumival nyugszik le a babája.

Azt lehet de szoptatni nem?

Hát én ezt nem értem.

2011. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Lehet vigasztalni, csak arra utaltunk páran, hogy nem ismerjük a teljes történetet.

Ha a férj kerek-perec elutasítja a cicizést az nem elfogadható, de ha az anya túlzásokba esik és nem képes nemet mondani amikor kellene, az probléma. Márpedig ilyenkor az apa az a személy aki jogosult lépni a dologban.


Ezt szerettük volna mondani, de sokan reflexből reagáltak egy kissé provokatívan feltett kérdésre.


Hangsúlyozom nem tudjuk mi a teljes igazság csak eshetőséget fejtegetünk.

2011. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat! Segitettetek sok szempontbol nezni a dolgot. es igen, ahogy tobben megjegyeztetek a taplalas es vigasztalas valoban ket kulonallo dolog, de itt a taplalasi szandekkal valo szomptatast is abba akarjak vele hagyatni. Viszont az is igaz (en is megfigyeltem) hogy a baratnom tenyleg ugrik a baba legkisebb rezdulesere is ami valoban nem indokolt szerintem sem. Nagyon koszonom megegyszer mindannyiotoknak a segitoes hozzaerto hozzaszolasokat!
2011. aug. 2. 21:08
 16/20 anonim ***** válasza:
Én ezt akkor sem értem. Ha az anya ugrik rögtön, az is csak az ő problémája, nem a férjéé. Ha majd megúnja az ugrálást abba fogja hagyni.
2011. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Második válaszolótól kérdem,hogy honnan veszi,hogy 10 hónaposan már el kell választani egy babát?Mire alapozod ezt a kijelentésed?Talán saját tapasztalatból?

2 éves korig ajánlott szoptatni,azon túl sem lesz baja senkinek.

Élvezem az ilyen kérdéseket,mikor valaki a barátnője problémája után érdeklődik.Az az érzésem,hogy saját történetek az ilyenek,csak igy könnyebb beszélni róla.

2011. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

".... Ha az anya ugrik rögtön, az is csak az ő problémája,..."


Ahogy írtam korábban láttam ismerősnél, hogy fokozatosan vágja haza magát egy anya azzal, hogy képtelen volt nemet mondani.

A hónapokban mérhető kialvatlanság és a felgyülemlett depresszió, az eztán nem csak az anya dolga lesz, ezt te sem gondolhatod komolyan. Ezek szépen lassan kikezdték a házasságot is.

Ha van egy tartósan fárad, kimerült ember az az összes vele kapcsolatban lévő ember problémája lesz idővel, nem lehet ezt elszigetelni.

2011. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 xStefix ***** válasza:
47%

Szerintem nem 10 hónaposan kell elkezdeni a gyerek ilyenfajta "megnevelését", mert még eléggé valószínűtlen, hogy fogékony lenne rá (ésszel legalábbis). Pontosabban, látszólag lehet az, de kétlem, hogy hasznos is lenne a számára. 1 éves kor alatt még nagyon nagy szükségük van a szopásra, úgy is, mint fizikális és úgy is, mint lelki táplálék.

Sokszor olvasom ezt a különböző húdenagyonmegkellnevelniagyereketkülönbenzsarnoklesz könyvekben, de legalább annyira nem is értek vele egyet.


Ha a kérdéses anyuka kívül-belül jól érzi magát úgy, hogy rendszeresen mellen nyugtatja meg a babáját és a babának is szüksége van rá, akkor apukának semmi joga nincsen ettől megfosztani őket. (Pláne, hogy ő maga semmivel sem rendelkezik, amivel pótolni tudná a szopizás esetleges hiányát.)

Az már viszont más kérdés, ha az anyuka láthatóan kikészül az örökös készenléttől és/vagy vélhetően rossz gyakorlattá válik a folytonos szopiztatás. Ilyen esetben már indokolt lehet az apuka szerető(!) és támogató(!) jellegű ráutalása, de akkor sem bántóan és az anya határozott döntése ellenében.

A további családtagoknak szerintem távolság-arányosan kevesebb beleszólásuk van a dologba.

2011. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

14:57 :)


A lányom két évig nem aludta át az éjszakát, de nem azért mert szopott, hanem azért mert csecsemőkori alvászavara volt. Most négy éves, és éppen növi ki az alvajárást, mert kilenc hónapos korától alvajáró lett. A természet mindent kitalált. Azért írtam, hogy ha majd megúnja az ugrálást, akkor biztosan nem fog már ugrálni, mert ez így van. Ha annyira kimerül, akkor abba fogja hagyni, ez olyan biztos mint ahogy én itt ülök, mert van egy ilyen gátlás az ösztöneinkben, hogy erőn felűl még a gyermekünket sem gondozzuk. Amúy szerintem apuka azzal jobban tudna segíteni, ha pl elvinné játszótérre a babát, vagy játszana vele. Ilyenkor már elterelhető a gyerek figyelme a ciciről. Ahelyett, hogy jószándéktól vezérelve az anya és a baba közé áll, nem fog elérni semmit, sőt magával szúr ki a legjobban. Plusz szerintem ez felesleges is. Ha anyuka annyira ki lenne már készülve, nem ciciztetné, mert feküdne egész nap. Nem ismerem mi van a háttérben, de ha átlag magyar család, akkor kb az lehet, hogy anyuka egész nap összezárva a 10 hónapossal, apuka meg este hazajön, látja hogy feleség kész van, és ahelyett hogy megpróbálna segíteni, elkezd észt osztani, hogy ez a ciciztetéstől van, pedig semmi köze hozzá. Ha a baba leszokoik, és egész nap visítani fog, mert nem tud máshogy megnyugodni, akkor apuka mit fog csinálni? Mert egy tíz hónapossal eléggé lefárad az ember egyedül, hát még ha egész nap nyűgös.

2011. aug. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!