Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szaporíthatom a tejem?

Hogyan szaporíthatom a tejem?

Figyelt kérdés
3,5 hetes a kislányom, szoptatok, de nem szokott elég lenni neki. Két etetés között szoktam fejni, és olyan 30-40-50ml jön le csak. Iszom a Laktoherb teát napi 2 bögrével, folyadékot is iszom mellé eleget. A Laktoherbet utasításszerűen isszátok? Mert az van rá írvan, hogy napi 4-6 bögre, tényleg ennyit kell inni belőle, hogy hasson?
2011. aug. 4. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A laktoherb nem segít mindenkinek, sok babánál meg hasfájást okoz. Szerintem ne idd tovább, csak szoptass igény szerint. Ha kell, félóránként, hiszen ilyen pici babánál az még teljesen rendben van. Tapasztalatból beszélek, már második babóm szopizik igény szerint és nincs gond.

Ne feledd, hogy a baba sokkal többet tud szopizni, mint amit te fejni, erre is jó példa vagyok: ha elkezdek fejni, jó, ha lejön fél deci, de ha mellre teszem a babót, sűrűn kortyol és jóllakottan elalszik. :-)

Ajánlom figyelmedbe a la leche ligát: [link]

2011. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy nem elég neki? Ha két szopi között még 30-50 ml-t fejsz is, akkor nem hiszem, hogy kevés tejed volna. A fejt tejjel mit csinálsz?


Hány óránként szoptatsz?

2011. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a legjobb tejszaporítás az ún. "horrorfejés". Ez abból áll, hogy szoptatás után felváltva fejed a két mellet 5-5, 4-4, 3-3, 2-2 és 1-1 percit. Két etetés közt ne fejj, csak közvetlen etetések után! Ezt a horrorfejést naponta 2x ha megcsinálod (mondjuk egyik reggeli és egyik esti szoptatás után), azzal elég jól föl lehet szaporítani. Ezen felül a többi szoptatás után is érdemes fejni még 5-5 percig mindkét mellet csak a stimulálás miatt, az nem számít, hogy nem jön már belőle semmi! Esetleg ha éjszaka nem ébred fel, akkor is kifejheted pótlásnak. Egyébként mindig két mellből szoptatsz, ugye? Nekem sem volt túl sok tejem az elején és ezt javasolták, aztán egészen bevált, végig úgy csináltam. A lényeg, hogy mindig azzal a mellel kezdj, amit előzőleg másodiknak adtál oda! Így biztos ki lesz ürítve mindig (és nem kapsz mellgyulladást).

Lactoherb tea van, akinek beválik, másoknak nem. Én mindkét gyerkőcömmel ittam, 2 filtert egy nap, de nem kis csészében, hanem fél literben áztattam, mert állítólag ha tömény, fájhat tőle a baba hasa. Hogy ettől több tejem volt-e vagy sem, nem tudom, de ártani biztos nem ártott! :)

Az elején én is sokat küzdöttem a tejcsiért, mindent megpróbáltam, és végül mindét gyermekem 5 hónapig csak szopizott és hozzátáplálás mellett is tovább, 1 éves korukig, akkor is én választottam el őket!

Remélem tudtam segíteni, kívánom, hogy neked is hasonló sikereid legyenek! :)

2011. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És igen, egyetértek én is azzal, hogy a gyakoribb szoptatás is rettentő jó tejszaporító! Nálunk is volt egy 1,5 - 2 óránként szopizós periódus, ami aztán a hozzátápival szépen ritkult.

- a 15:31-es hozzászóló voltam újra -

2011. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szoptass gyakrabban.Ne az órát nézd hanem a babát.

De miért fejsz két szoptatás közt.Ha te le tudsz fejni 30-50 ml akkor a babád 2x annyit ki tudna szopizni.


[link]

2011. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!!


Az én picinyem 6 hetes, szóval még eléggé az elején járok ennek a szopi dolognak, de elmondom szívesen a tapasztalatomat..nekem az 5. nap indult be a tejci, szóval elég sokat küzdöttünk, de akkor is kevés volt még, úgyhogy én mindig 2 mellből szoptattam, igaz, így 1 órát is eltartott 1-1 etetés. Én is a laktoherbbel kezdtem, hát nekünk az nem vált be, a picúrom elég pocifájós, áttértem a Filtolac teára, ez Naturlandos termék, szerintem ez sokkal jobb! Valamint szedtem homeós bogyót, az utrica urens nevezetűt, naponta 3x5 golyót! Nekem ez jól megszaporította!

Szerintem ne fejj két etetés között, csak ha nagyon feszül a cickód, mert simán lehet, hogy azért nem elég a babócának, mert nem tud elég gyorsan újra termelődni..én csak etetés után fejek, illetve, ha nagyon hosszan alszik, és szét akar durranni a cici...

Ha ezek a megoldások sem segítenek, akkor van a More Milk kapszula, elég drága, de állítólag csak úgy ömlik tőle a tejci! Ha Bpi vagy, akkor a Baby Outletben lehet kapni!


Amúgy ne izgulj be fog ez állni...nekem nagyjából 4 hét kellett, hogy elhigyjem elég a tejci a babónak...pedig a doki és a védőnéni, és a mérleg is bizonyította..

2011. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!