Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szaporithatom a tejem?

Hogyan szaporithatom a tejem?

Figyelt kérdés
4 hónapja szoptatok, éppen hogy elég, ritkán folyik. szeretnék eltenni későbbre anyatejet főzelékhez vagy bármihez. hogyan csináljam h több tej legyen?
2010. nov. 25. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a fejés segített. Pár nap után már jóval több termelődött. Persze segíthet a tea is, homeós szerek, More Milk kapszula, stb.
2010. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első hozzáaszólás tömören elmondta a lényeget.

Azt nem tudom miért kell szaporítani, de nyilván van oka.

Lényeg a sok folyadék ivás még ami az előzőből kimaradt és a lehetősgé szerinti pihenés. Minél többször teszed mellre a picit annál több tej lesz. (Még fejni sem kell)

2010. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a főzéshez nem annyira praktikus. A baba lehet, hogy el sem fogadja, illetve tiszta pepecs munka, nem tudod mekkora adagot fog megenni, lehet, hogy egy kanállal, aztán úgy dobhatod ki az egészet...


Én is csak első gyereknél próbálkoztam ezzel, aztán úgy gondoltam, hogy egye csak az ételeket, szokja meg, hogy azoknak más íze van, és szopizzon mellette, amíg akar. 20 hónapig szopizott is. Másodikom most 15, még javában megy a cicizés, mellett mindent eszik.


Ha igény szerint szoptatod a babádat, akkor nem kell, hogy folyjon úgy magától. Amikor a baba szopik, akkor neki jön elég.


De mint előttem is írták, ha többet szeretnél, a fejés a megoldás erte.

2010. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! én itt az oldalon olvastam hogy többen is eltették a tejet majd főzéshez használták. gondoltam megpróbálom majd én is.
2010. nov. 25. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Szintén csatlakozom azokhoz, akik kipróbálták az ezzel való főzést. A fiam meg sem ette, mind dobhattam ki! A második gyerkőcnél már meg sem próbáltam, megette, amit készítettem neki.

Ha gondolod tegyél el neki tejet, kis adagokat, s ha megeszi, akkor szerencsés vagy!

2010. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém sem ette meg azt amit azzal főztem. Igaz, tulajdonképpen értelmetlen is volt, mert akkor még bőven szoptattam. Pl 7 hónaposan még napi 5x szopizott, fölösleges volt/lett volna bajlódni az a fél decivel a főzelékében, főleg, hogy a kukában landolt végul.
2010. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, hogy többen fagyasztottak, de legalább ennyi anyukától olvastam, hogy kinötötte a tejet, mert a gyerek nem itta meg.


Nekem mindig van friss tejem, és egy-egy alkalommal csak kb 20 milit teszek a főzelékébe. Ennyit akármikor ki tudsz fejni, ehhez nem kell ki tudja, mennyit tartalékolni. És tudod, legtöbbször nem is teszek az ételébe anyatejet. 8 hónapos a fiam.

2010. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


minél többet tedd cicire a babót, pihenjél, meg a szopik közt fejjél sokat. Én iszom a göröszéna mag teát, nekem nagyon bevált.

Én is fagysztottam le tejet már, és pont a minap ki kellett olvasztanom, mert nem volt elég neki az aznapi tejem, és nagyon ímmel-ámmal itta csak meg nekem is...

2010. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!