Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjjeli szopizásoktól már...

Éjjeli szopizásoktól már teljesen kimerültem. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a kisfiam.Még egy éjszakát nem aludtam át mióta megszületett.Amikor hazahoztuk a kórházból beteg volt,óránként kelt fel.Ringattuk,visszaaludt és egy óra múlva megint kelt.Meggyógyult jött a hasfájás,mindig este és éjjel görcsölt.2 hónapig bírtuk az óránkénti keléseket aztán magam mellé vettem.Ha felébredt cicire tettem és bealudt rajta.Egy éjjel 3x szopizott.1-2 hónapja 5 alkalommal szopik,nem éhes mert a tápszer,víz,tea,cumi nem kell neki csak cicizik.Semmit nem alszok,hulla vagyok.Véresek a szemeim,szúr a szívem,kimerültem.Ha nem kap cicit üvölt.Nappal sem tudok aludni,mert csak fél órát alszik.Eldöntöttem visszateszem a kiságyba,de a szívem szakad meg ha sír :(.Hogy szoktassam le a szopikról?Már az éjjeli 1-2 alkalommal is kibékülnék.Úgy gondoltam ha felébred Apa visszaringatja majd,jó lesz ez így?Hogy csináljuk,hogy mindenkinek jó legyen?
2011. aug. 7. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is sok türelmet, erőt, és kitartást kívánok Neked! Ha tényleg nem éhes, akkor próbáld meg leszoktatni, de nekem ez csak 8 hónaposan sikerült. Addig minden éjszaka párszor, néha óránként kelt, és általában csak a szoptatás nyugtatta meg. Addig nem voltam benne biztos, hogy éhes -e, vagy csak szomjas, vagy egész egyszerűen rám van szüksége, de akkor már annyira kimerült voltam, hogy eldöntöttem, már elég nagy hozzá. Nagyon féltem tőle, de 3 éjszaka alatt sikerült, és nem volt olyan borzasztó. Nem hagytam sírni, mindig egyből átmentem ( ő kiságyban aludt mondjuk), simogottam, ringattam, és elmagyaráztam neki, hogy csak reggel lesz szopi, szépen elaludt, és egyre ritkábban ébredt, míg a harmadik napon végigaludta az éjszakát. Mindig én mentem, direkt, hogy lássa, számíthat rám, de nem szoptattam. Szerintem ez is olyan dolog, mint sok más, hogy mi jobban aggódunk rajta, mint amennyire a babákat érdekli. Persze, ha beteg, jön a foga, fél valamitől úgyis fel fog ébredni, de meg kell tanulnia, és neked is, hogy nem a szoptatás az egyetlen módja annak, hogy visszaaludjon, és megnyugodjon, főleg, ha már nem nagyon kicsi. Szóval ha Te eldöntöd, akkor csináld végig, csak legyél határozott, és kitartó, de azért figyeld a babád reakcióit is, hogy érett -e már rá. Addig meg próbálj napközben aludni, vagy legalább pihenni, és gondolj arra, hogy a babádnak a legnagyobb szüksége egy nyugodt, kipihent, egészséges anyukára van! REmélem segítettem!
2011. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
6 hónapos?Az én kislányom 16 hónapos,és még egyszer felkel hajnalban enni.
2011. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 xStefix ***** válasza:
46%

Mielőtt nekiállnál azt tenni, amit az első javasolt (ami egyébként szerintem is elfogadható, ha mondhatom így), először megkérdezném tőled, hogy mitől vagy ilyen fáradt, ha a babád melletted alszik? Ne érts félre, csak nem tudom pontosan, mire gondolsz.

Én 2 évig aludtam a lányommal és bár ő csak 11 hónapig kelt éjjel, nem voltam soha ennyire kikészülve, nekünk nagyon bevált a dolog. Sokkal kényelmesebb volt, mint átjárkálni a másik szobába, vagy akárcsak kikelni az ágyból. Szinte alig ébredtem fel éjjel, amikor szopizni kezdett, már szunyáltunk is tovább. (De ez persze mi vagyunk.)

Az a baj, hogy te nem tudsz visszaaludni vagy nem alszol olyan mélyen?

2011. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam jó alvó.Min. fél óra kell,hogy elaludjak.Minden neszre felébredek,még akkor is ha nagyon-nagyon álmos vagyok.A kisfiam 21 körül alszik,23-kor eszik először,aztán 1,3,4-5 között és reggel 6 körül.7-8 óra fele ébred.Mindig mire visszaaludnák már forgolódik,nyöszörög.Csücsörít a kis szájával,keresi a cicit :)Amikor "csak" 2 max 3 szopi volt még csak-csak aludtam egy keveset,de mióta 5 /tegnap 6/ alkalommal eszik nem bírok.

Sajnálom,mert ő is szeret velem aludni.Átölel,hozzám búj de ez nem mehet így tovább. :(

2011. aug. 7. 20:17
 5/14 xStefix ***** válasza:
67%

Sejtettem, megértelek... :(

Figyelj, ha gondolod és adsz még egy esélyt magatoknak, mielőtt ekkorát lépnél, összehozhatlak téged szopis tanácsadókkal, akik között van pszichológus ill. többgyerekes (szóval tapasztalt) anyuka is. Én mondjuk tutira meghallgatnám, hogy tudnak-e esetleg valami okosat javasolni ilyen esetre. Mert az biztos, hogy lépni kell valamit, mert erre tényleg te fogsz rámenni; de ha a picid ennyire szereti, hogy veled alszik, talán van olyan lehetőség is, amivel nem kell őt elvinned magad mellől. Ha pedig nem lesz, akkor még mindig meglépheted ezt.

Ha gondolod, írj privit és segítek.

2011. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Az én kislányom 9 hónapos, s bizony Ő is szopizik még éjjel többször is. Volt pár olyan éjszakánk, hogy óránként kelt, és minden alkalommal szopizott.Akkor én is eldöntöttem, hogy le fogom szoktatni az éjszakai szopizásról, mert nem azért csinálja, mert éhes. Csak én is félek tőle. Próbáltuk úgy, hogy a férjem ment be, de nála nem nyugodott meg, én meg nem bírtam hallgatni, hogy sír, ezért maradt továbbra is a cici, mert hiába ringattam, nem nyugodott meg. Aztán elkezdetem azt, hogy a 2-3.felébredésnél magam mellé tettem, de így sem aludt jobban, és én sajnos teljesen felébredtem akkor is, amikor így szopizott.

Azt én is olvastam,egy bizonyos weboldalon, hogy általában 2-3 éjszaka alatt megoldja a problémát, ha apuka megy be hozzá, csak az 1. éjszakát kell túlélni. De nekem még nem volt szívem ezt bevetni.Pedig előbb-utóbb muszáj lesz, mert én is rettentő rossz alvó vagyok.:( Többször volt olyan, hogy mire végre elaludtam volna, már újra kelhettem fel szoptatni.

Ez persze nem volt válasz a kérdésedre, csak azért írtam, hogy lásd, más is van ilyen helyzetben.

Szóval, kitartást kívánok Nektek!!! Írj majd, hogy sikerült-e jutnod valamire!

2011. aug. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tegnap elaludt és betettem a kiságyba.Éjfél után ébredt először.Akkor szopizott és aludt tovább a helyén.2 körül ismét felkelt,ekkor már apa vette fel és ringatta,de nem tudott elaludni csak nyöszörgött.1 óra ringatás után letette,de kb 5 perc után ébredezett.Nem vettük ki,mert nem sírt.Mászkált a kiságyban,próbálta a fejvédőt lecibálni,hogy lásson.Aztán megfordult és a rácsba kapaszkodva kukucskált ki./fejvédő csak a feléig van/

A szívem szakadt meg ahogy ott nézett a nagy sötétségbe.Olyan érzésem volt,mintha büntetném ezzel a h.... kisággyal. :(

Kb fél óra után elkezdett nyöszörögni és sírdogálni,ekkor kivettem és ringattam.Nem tudott elaludni szegénykém.

Magam mellé vettem,szopizott és elaludt.Reggelig még 2 szopi volt.Olyan szorosan ölelt,el sem engedett.Ma későn ébredt és nagyon nyűgös.1-2 órát fent van és utána alszik egy nagyot.Felborult az egész napja.Ha fent van vele kell lennem,ha csak hátat fordítok neki akkor sírni kezd. :(

Gyenge vagyok én ehhez,így ma velem alszik ismét.Pár hónap múlva megpróbálom megint,hátha több sikerrel járok.Arra gondoltam megpróbálok homeós golyót szedni az alvásproblémámra,hátha jobban tudnák aludni.Azokat lehet szoptatás mellett is szedni.

2011. aug. 8. 16:13
 8/14 Lágler Tímea válasza:

Én is teljesen együtt érzek veled, de talán érdemes még egy kicsit várnod. Az én kisfiam 22 hónapos, kettőnk között alszik a franciaágyban (mindig is így aludtunk), és valóban nagyon sokszor ébredt, hiszen ott volt a motiváció, a cici a közelében, érdemes volt csücsörítenie...

Még mindig nem alussza végig az éjszakát, de már csak 1-2x ébred, ki sem nyitja a szemét, nyöszörög egy picit, odaadom neki a cicit, és fél perc múlva már szunyál is tovább. Különben éppen most kezdtük el a leszoktatást, már nagyon régen csak elalváshoz és ébredéshez cicilt, de már egy hete csak elalváshoz adok neki cicit. Ez sem könnyű, mindig ki kell találnom valamit, ami eltereli a figyelmét. A Boribon mackós meséskönyv sorozatot választottam ehhez. Elalváskor mindig ugyanazt mesélem, ébredéskor pedig rotálva, mindig másikat, így mindig nagy az izgalom, melyik könyv kerül elő. Pár perc, és már meg is feledkezik a ciciről :)

Mindenképpen sok erőt és kitartást kívánok. Az a legfontosabb, hogy olyan megoldást találjatok, ami neked is kielégítő valamelyest. Most jut eszembe, ami még nekünk bevált az éjszakai felébredésekkor: a monoton susogás, és a határozott "kézrátét" (tehát, hogy a kisfiam mellkasára vagy hátára - attól függően, milyen pózban aludt - rátettem a kezem, de nem simogattam, csak hagytam, hogy a kezem a saját súlyával nyomja). Ezek még mindig be szokta válni :)

2011. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lágler Tímea válasza:

Úgy látszik, egyszerre írtunk :)

Most olvastam, amit írtál. Nem akarok okoskodni, csak a saját érzéseimet írom ösztönösen... Sosem lennék képes rácsos ágyba tenni a kisfiamat. Persze nekünk is volt kiságyunk, de csak a szárítóról leszedett ruhák kerültek bele :)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tedd kiságyba, de ha látod, hogy ez mekkora fájdalommal jár neki és neked is, akkor talán jobb, ha nem erőlteted...

2011. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lágler Tímea válasza:
Közben megkérdeztem a férjemet, hogy emlékszik rá, fél évesen hányszor kelt fel a kisfiunk. Azt mondja, legalább 5-ször, 6-szor. Hát nem tudom... Valószínűleg tényleg azért vagy kialvatlan, mert eleve rossz alvó vagy. Aludni meg valahogy csak kellene... nagyon remélem, hogy megoldódik a problémátok, és mindenki boldogan jön ki belőle!
2011. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!