Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cukros teáról mi a véleményetek?

Cukros teáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Éppen szopizási problémával küszködünk,amikor kiderült,hogy a nagymama cukrot is tesz a teába és azzal itatja a babát.

ledöbbentem.

én eddig úgy tudtam,hogy csak üres teát add neki.

1 hónapos a kicsi és nem akar szopni,elutasítja a cicit.ide jutottunk.

kénytelen vagyok fejni neki a tejet.

szerintetek a cukros teának köze lehet hozzá?

és a cukor mennyire lehet káros egy ilyen pici babának?

azt sejtem,hogy jót nem tesz


2009. ápr. 16. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
en meg a teaval sem igazan ertek egyet ebben a korban, nemhogy a cukros teaval. A cumisuveg is megzavarhatja a babat, ezert nem akar szopizni. Probalj felkeresni egy szoptatasi tanacsadot, talan meg nincs minden veszve.
2009. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy egy anyatejes babának nincs szüksége teára. Ha meg mindenképpen itatni szeretnéd, akkor forralt és lehűtött vízzel, az a legjobb! Sajnos a cukros tea elnyomhatja a hasát.

Nézd meg a LLL honlapján, és beszélj egy tanácsadóval, ők tudnak segíteni!

2009. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A cukros tea elveheti az étvágyát, és lehet, h' azért nem akar szopni, vagy esetleg cumizavar lehet a háttérben. A szoptatási tanácsadó nagyon jó ötlet: még pici a babád, rá lehet venni újra a szopizásra. Szerintem a cumisüveget egy időre el kéne felejteni, és a cukros teát meg főleg. Én a mai napig csak forralt vizet adok a lányomnak, pedig már nyolc hónapos. Egyébként kárt azért nem tett benne a nagyi (mármint a baba szervezetében), csak a leírtak alapján valószínűleg köze lehet a szoptatási problémához. Azért próbálj meg ne nagyon haragudni rá: csak azt tette, ami régen szokás volt. Lehet, h' a mi elveink ugyanilyen "borzalmasnak" fognak tűnni az unokáink korában.
2009. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nemhogy cukros teát, de sima teát sem adnék egy 1 hónapos picinek. A tápszer a legjobb anyatej pótló. Ha nincs tejed, tápszert adj neki, mert az arra lett kifejlesztve, hogy akinek nincs elég teje, azt adja. Tedd többször mellre is, hogy stimulálja a tejtermelésedet. Ne add fel! Próbáld szoptatni, amíg lehet. A teának semmi funkciója nincs ebben a korban...ha nem lehet máshogy megoldani, akkor üresen add legalább.
2009. ápr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Már ne haragudj, de nem tudod mit kap 1 hós kisbabád??! Egyébként meg nem hiszem, hogy köze lenne a kettőnek egymáshoz. Az én babám is anyatejes, teával állítottam be a 3 órás szoptatást. Volt benne cukor. Köszöni jól van és egy csepp folyadékot sem iszik azóta a tejcsin kívül.

PRóbáld ki, hogy bimbóvédővel szoptatsz, könnyebben elfogadja. Ha megy, vedd le. Sokaknak bejön ez, ha a baba nem foadja el a cicit, mert a szilikon hasonlít a cumira.

2009. ápr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Szerintem is fölösleges a tea, a cukros meg méginkább. Én a tejen kívül nem adtam fél évig a 3 kisebb gyerekemnek, nem is kívántak semmi mást. Szerintem is nézd meg az lll.hu honlapot és kérj segítséget szoptatási tanácsadótól. A nagymamának meg ne engedd, hogy bármit is adjon a babádnak a te tudtod és hozzájárulásod nélkül. Te vagy az anyukája, nem? Az ok az idők elmúltak, amkior ilyeneket itattak a néhány hetes babákkal...
2009. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

A cukros tea nagyon nem jó a gyereknek, főleg ilyen pici korban. Kérd a védőnő segítségét, hogy jobban menjen a szoptatás. MI is sokat küszködtünk az elején, utána meg minden beállt és megy mint a karikacsapás.


Ne felejtsd hogy a gyereknek az anyatej a legjobb és min. 6 hónapos koráig anyatejen kéne kizárólag élnie, de ha lehet tovább is.

2009. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!