Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bili kérdés. Ti hogyan folytat...

Bili kérdés. Ti hogyan folytatnátok?

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom. Nem fél a bilitől, hála a "Felejtsd el a pelust, Elmo" - nak tudja is, hogy mire való. Eddig még nem tudta visszatartani a dolgot, mikor szólt, már bent is volt a pelusban a cucc (vagy a szőnyegen, mert egész nyáron pucér sejhajjal rohangált, ha lehetett). Egy pillanatig nem erőltettük, egyszerűen minden balesetnél kedvesen, halkan, szinte mellékesen elmondtuk, hogy a bilibe kell pisilni és kakálni, hogy nehogy frusztráljuk, összeszedtük, kidobtuk és nem beszéltünk többet róla.

Viszont pár napja előre jelzi, ha menni kell, ilyenkor lekapom róla a pelust, odateszem a bilit, de azt mondja "-nem" és megy a pelusért, vagy elengedi a padlóra.

Szerintetek mit tegyek most?


2011. szept. 2. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínű még nem elég érett a szobatisztaságra, nekem is van még néha hogy mondja hogy kakálnia kell (2 éves 3 hónapos) mondom neki hozom a bilit, neeem anya pelusba kakálok, akkor nem csinálok belőle problémát, aztán mondom neki hogy itt a bili ha kell ülj rá, néha ráül néha nem, gondolom ez hosszú folyamat!
2011. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már az haladás, hogy szól, ha kell! A lányom 20 hónaposan lett egyik napról a másikra szinte szobatiszta, így már csak aláváshoz kell pelus (23 hónapos), se sétához (ma pl 2,5 órát tarotta), se vásárláshoz.

Szerintem nagyon jól haladtok, ha már szól! Vegyél egy szűkítőt a wc-re, hátha arra szívesebben ül -mint az én lányom- persze fognom kell, mert Neki "jaj, anya leesek" mizériája van. Egy próbát megér. Legyen ez egy "jutalom", hogy "ha legközelebb szólsz, ráülhetsz, a nagyok, mint anya vagy apa is a wc-be pisilnek...". Persze előtte harangozd be, hogy kap ajándékot-mármint a szűkítőt. Az én lányom imád ajándékot kapni, legyen az egy fogkefe, örömmel mossa vele a fogát...

2011. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!