Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babátok elmúlna 6 hónapos...

Ha a babátok elmúlna 6 hónapos és nagyon lecsökkenne a tejetek, (napi másfél dl-re) folytatnátok még a szoptatást?

Figyelt kérdés

Elfogadja, de nem igényli kifejezetten a cicit.


Ezt még lehet, hogy tudnánk folytatni sokáig, de nem látom túl sok értelmét. Szerintetek?


2011. aug. 25. 09:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
11:07 Köszönöm a részletes leírást. De miért pont 8 hónap?
2011. aug. 25. 15:24
 12/13 xStefix ***** válasza:
0%

Bocsánat, többesszámban írtam. Azt hittem, te is korábban kezdted, mert feljebb volt valaki, aki úgy olvastam, igen. Összemostam véletlenül, ne haragudj.

A korai hozzátáplálás általában lerövidíti a szoptatási időt.


A kivárnit pedig úgy értettem, hogy amíg csak kéri a gyerkőc, én adnám neki, mert minden életkorban olyat tudsz ezzel adni neki, amit máshogyan nem. Minél tovább, annál jobb.

Mivel azt írtad, nagyon kevés a tejed és nem is igényli a babád annyira a szopizást (ha nem a hozzátápi, akkor a tápszer és az üveg miatt), igen valószínű, hogy hamarosan ő fog lemondani róla. Ezért én nem erőltetném ezt külön.

2011. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon kevés tejem volt, mikor mértük, akkor azt hittem leesek a székről, azt hittem sokkal többet kiszív a lányom. Egy-egy evésre 20 ml-t tudott kiszopizni, mikor 6 hónapos volt.

A hozzátáplálást mi 5 hó körül kezdtük, jó is volt az étvágya és a cicit egyre kevésbé igényelte.

Én nem álltam le a szoptatással, bár akkor már csak este-reggel szopizott, de hát ha pár csepp is jutott a szervezetébe, akkor annyi, az is valami.

Egy kis ideig még tarts ki.

Ha már nagyon nem megy, nem tetszik neki, akkor én sem folytatnám, de ha elfogadja, akkor azért add neki.

2011. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!