Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy mellhez milyen mellszívót...

Nagy mellhez milyen mellszívót használjak?

Figyelt kérdés
Elég nagy a mellem, 85 F és úgy tudom nagyon nem mindegy, hogy milyen mellszívót használhatok hozzá. Nem mindegyik tudja rendesen közre fogni. Vagyonokat nem szeretnék rá költeni. Esetleg valakinek van tapasztalata? (kézi, gépi, márka, weblap)
2011. aug. 29. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Avent kézi!

95/E vagyok...

2011. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Utána néztem, ebből két félét találtam. Melyiket ajánlod?

[link]

2011. aug. 29. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Dettó nagy mell:85/G. Én a középsőt használtam.Van elektromos is,de azzal egyszer majdnem elapadt annó a tejem,mert nem szívta annyira,mint a kézi...
2011. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2011. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok csak nem írtam oda, hogy első voltam! Szóval nekem a fölöttem lévő linket található van!
2011. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy furcsán hangzik, de a melled méretének nem sok köze van a sikeres fejéshez!


Ami számít, az a mellbimbód mérete és ez lehet kicsi vagy nagy a mell méretétől függetlenül. Ráadásul a bimbó mérete a várandóság és a szoptatás alatt is változhat.


Miért érdekes ez? A mellszívó vákuumot képez (akárcsak a baba) és a bimbódat a tölcsér végén lévő hengeres részbe, az ún. bimbócsatornába szívja be. Ha kicsi a bimbód, mélyen beszívja a bimbóudvar egy részével együtt. Ekkor a tejvezetékek megnyúlnak, keresztmetszetük lecsökken, a tej nem tud kiáramlani.


Ha a bimbód vastagabb mint a bimbócsatorna, minden szívásnál (kb. 3000-szer óránként) nekidörzsöli a bimbócsatornának. Ödémát, sebesedést, repedezés, fájdalmat okoz.


Összegezve: a mellszívó tölcsér bimbócsatornájának mérete az igazán fontos!

Részletesebben olvashatsz a témáról az alábbi linken:

[link]


A Medelának 21-36 mm tartományban kaphatók a PersonalFit szívófejei (S, M, L, XL, XXL). Ezek között biztosan találsz megfelelőt!


Az Avent mellszívóknál két lehetőséged van a bimbócsatorna módosítására: vagy benne hagyod a szilikon párnát vagy kiveszed.

2011. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Végülis tök logikus. Csak ebbe így még nem gondoltam bele. :)

És azt, hogy nekem mekkora szívófej kell, azt valahogy meg tudom mérni? A mellbimbóm az elég kicsi, de nem tudom, hogy mi alapján válasszak.

2011. aug. 30. 07:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia én 85 E-s vagyok...Medela kézit és elektromosat használom..a kézivel jobban kitudtam fejni..csak egy idő után már "nem volt kezem"..igaz sokat kinlódtam,mert eleinte nem tudtam szoptatni,gyenge volt a babám...na ez hosszú...szóval a medelák jók...

ha van lehetőség próbáld ki neked melyik hatékonyabb.

2011. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A helyedben vennék egy Medela elektromosat, Mini Electric vagy Swing. Azokat standard tölcsérrel adják. Ha úgy érzed, hogy nem szívja ki jól, próbáld meg a 21 mm-es tölcsért.

Több tejet tudsz fejni, ha fejés közben masszírozod a mellet (rásegítesz).

2011. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!