Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A balból alig-alig eszik. Mit...

A balból alig-alig eszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A balból 10 perc alatt 20 mili, míg a jobból kb. 40 mili. A jobból sem jön össze mindíg sok ( sokszor bealszik ), úgyhogy örülök ha inkább abból eszik. Vagy ne hagyjam így, és erőltessem azt is? Vagy abból fejjek inkább? Nem szeretném ha elapadna, de már most is mintha kevesebb lenne, fejéssel sem jön sok ki. Igaz nem is fejek minden etetés után. Kellene? Milyen gyakran? 2 hetesek multunk, és első Babácska, uh. annyira nincs tapasztalatom. Ha fejek, egyébként utána 2 óra mulvára termelődik már elég? És nálatok mennyi idő után érte vissza el a születési súlyát? Eszik kb. 500-at/nap, de még mindíg nincs a születési súlyánál. Védőnő jön holnap, őt is megkérdezem,de kiváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalatokra...
2009. ápr. 19. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még mindketten tanuljátok a szopizást, mindkettőtöknek bele kell jönnötök. Lehet, hogy kicsit nehezebben jön a tej vagy picit lustácska még a babád. Szerintem ne hagyd, hogy csak az egyikből szopizzon. Inkább próbáld kicsit becsapni, szoptasd hónaljtartásban, hátha úgy könnyebben jön a tej, vagy az segít, ha máshogyan kapja be a bimbót és más tejcsatornákat ürít ki. Én nem fejtem, csak akkor, ha túl sok tej maradt még szopi után a mellemben. Egyébként szerintem a legjobb tejserkentő az igény szerinti szoptatás. Minél gyakrabban van a baba mellre téve, annál több tejet fog termelni a szervezeted.

Mekkora súllyal született a babád? Mekkora most? Az én kislányom 2950g-mal született, 2790g-mal hoztuk haza, 1 hónaposan 3670g volt.

2009. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mind a két melledből szoptasd. A melleink nem egyformák, ez normális. A legjobb a baba igénye szerinti szoptatás, de az anyukának kell felismernie a baba igényeit. Most ismeritek meg egymást.Idővel ő is alkalmazkodik, ahhoz a ritmushoz, ahogy a melled kiválasztja a tejet. Kisgyerek gyakran és keveset szopik, ahogy nő, gyarapszik a súlya nagyobb adagokat fog szopni és ritkábban.Tartsd melegen a melleid, főleg amikor szoptatni készülsz. Fontos, hogy most ne zavard meg a babádat cumikkal. Azokat másképpen kell szivnia és nem biztos, hogy kétféle szivásmódot is megtud tanulni.A tejed jelentős része a szopás alatt termelődik. A babád adja le a jeleket a hangjával és a szopásmóddal, és vár, az emlőmirigyek pedig beindulnak.
2009. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor próbálkozom jobban a ballal is. Egyenlőre mi fekve szopizunk ( a császár miatt úgy kezdtük, és még nem akartam megzavarni azzal hogy ülve ), de így is be tudom végülis csapni, csak úgy jó nehéz tartanom magam. Cumit nem szivesen adok ( bár már 2x-szer adtam Neki cumiból tejet amikor nagyon keveset nyammogott le, és látszott hogy éhes még ) de inkább legfeljebb a kiskanalas módszer a jobb ilyenkor-nem? Nappal 3 óránként ébresztgetem a Drágát, az éjjel picit jobban kihúzzuk, illetve ahogy szól.

3680-al született, 3410-el hoztuk haza, és most ma 16 naposan 3600g. Azért ma örülök mert 2 napja 60 g-al kevesebbet mutatott a mérleg, bár ez attol is függ gondolom hogy előtte éppen mennyit kakilt-pisilt. Na megyek a balbol kifejni picit mert abból megint csak 20-at nyamizott, de várom még a válaszaitokat, és mégegyszer köszönöm szépen.

2009. ápr. 19. 21:58
 4/12 anonim ***** válasza:

SZia!


Esetleg próbáld meg nappal legalább 2 óránként szopiztatni, ha megerősödik ráértek beállni a 3 órásra.

Mindig elalszik szopi után? Mert ha van ébren többet közte, megkínálhatod akár egy óra múlva is.

Szopi közben a kezeddel tarts a melledet, és gyengéden maszírozd a mellbimbó felé. Ezzel serkented a tejleadást!

Nyugodtan ha elengedi az egyiket, kínáld meg a másikkal is!

Fejhetsz egy darabig minden etetés után, azt amelyikből többet szopizott (amelyik mellel kezdted a szopit), nem baj ha nem jön ki semmi, az inger a lényeg most!


Írd majd meg mit mondott a védőnő!

Drukkolok. Egy 10 hónapos szopis kislány Anyukája

2009. ápr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na ma 40-et szopizott a balból, ami nálunk rekord már :) Védőnő jön du-án, majd írok hogy mit tanácsolt. Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok!
2009. ápr. 20. 13:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Na most megint csak 10-et evett a balból. Védőnő is azt mondta erőltessem azért, és hogy mindíg azzal kezdjem. Hát majd meglátjuk... Igyekszünk :)
2009. ápr. 20. 16:58
 7/12 anonim válasza:
mi is 2hetesek múltunk,és nálunk is pont ugyan ez a probléma!fejni szinte semmit nem tudok,max reggel akkor egy kicsit több van.naponta kb.csak 350et tudok kipréselni.(vagyis ő szívni)csak azért írtam neked hogy tudd nem vagy egyedül,együtt érzek veled.kitartás,ha nem gond írd meg hogy alakultok!
2009. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia Előző válaszoló! Köszi a levelet, és a bíztatást. Most azt csinálom hogy kb 10 perc bal, és 15 perc jobb. Ma nagyon ügyeske eddig :)Volt 2X120 és 1X90 eddig. Fejni a balból fejtem reggel le 50-et. Olyan rossz hogy méregetni kelll, mert abszolút nem érzem hogy most akkor 50-et evett vagy 100-at. Próbálom nappal 3 óránként etetni. Ti hogy csináljátok? Doki ma volt, védőnő tegnap, és azt mondták nem gond hogy nincs még a születési súlyánál, meg hogy van azért pocikája, biztos nem éhezik a Kisasszony :) Nálatok hogy van a súly téma? Kislány vagy Kisfiu egyébként?
2009. ápr. 21. 16:25
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, és Nektek is minden jót, kitartást!
2009. ápr. 21. 16:36
 10/12 anonim válasza:
szió!hát szerintem Ti nagyon jól haladtok.2x120?nekem80-nál többet még sose evett.sajnos fejni meg alig tudok,max20 jön le de az már jó arány.a védőnő azt mondta azért ne is fejjek.(azért próbálkozom)én is próbálom kialakítani a 3órás beállást,mert eleinte minden5percbe elkezdett sírni,visszaraktam cicire ott elaludt...aztán megint ordítás..én meg kikészültem.aztán egy kicsit hagytam sírni,és most már elég jól beálltunk.mos már nyugodtan le tudok zuhanyozni:)sajnos én egész nap egyedül vok tehát muszáj volt vmi rend.nekem kislányom van,pénteken lesz3hetes.remélem ez a szoptatás is kialakul mert ez miatt elégé stresszelem magam.sajnos a napi mennyiséget nem tudjuk elérni,de mondjuk a születési súlyt már elértük,de az nem volt túl sok.2970most3070.
2009. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!