Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy mellből való szoptatásnál,...

Egy mellből való szoptatásnál, a másikat lefejitek, ha abból nem eszik?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha nekem 6kor eszik a balból, és a másikat nem fejem le,9kor eszik a jobból, balt nem fejem,12kor újra a bal jön. Így csak 6 óránként kap ingert mindkét mellem. Nem kevés ez? Fejnem kellene mindig a másikat?
2011. nov. 4. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam ezzel nem volt gond. Amióta hazajöttünk a kórházból csak egy mellből eszik. 2-3 óránként - váltogatva. Több mint három hónapja így működünk, baba hízik és a melleim is rendben vannak. Elégedett vagyok :)
2011. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy sose fejem a másikat :)
2011. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5 hónapja szoptatok így, semmi gond nincs, a tej elég a babának, gyönyörűen fejlődik, sose volt mellgyulladásom stb..annyi, hogy növekedési ugrásnál majd gyakrabban teszed mellre, így ez a 6 óra akár 4-re is csökken majd, de ez nem baj! Ettől lesz több tejed. Sőt ilyenkor én néha pár napig két mellből szoptattam, ez is segített növelni. Ha éjjel nagyon feszül a másik melled is, keveset lefejhetsz belőle, hogy ne robbanjon szét!
2011. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elején nekem igen muszály volt fejnem a másikat, mert annyi volt, h ha nem fejtem volna le akkor meg is őrültem volna a fájdalomtól.

Szerintem csak akkor fejj, ha úgy érzed nagyon feszül. Viszont ha kevesled a tejmennyiséget, akkor fejj minden evés után.

Amúgy meg úgysem ennyire óramű pontossággal szopiznak a babák jó esetben. Vagy te ragaszkodsz a 3 órás etetéshez?

Szoptass igény szerint, ahogy a babád kéri. ez lehet 2 óra, vagy 2,5, vagy akár kevesebb is.

2011. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kevés. Maximum akkor fejj a másik melledből, ha annyira feszül, hogy a baba nem tudja bekapni a mellbimbót (ez az első jó pár hétben volt így). Nagyon kemény, annyira feszes, hogy a mellbimbó majdnem teljesen lapos...
2011. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt elfelejtem: 15 hónapja szopizunk így.
2011. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Kedvesek vagytok!
2011. nov. 9. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!