Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezne, hogy nem elég tápláló...

Létezne, hogy nem elég tápláló a tejem, ha keveset tudok enni, s nem mindig változatosan?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem hízik a babám, aki 7 hónapos múlt. Még nem duplázta meg a születési súlyát. Tízórait, ebédet, s mától uzsonnát is kap.

Néha jut időm enni. Reggel mikor mindennel elkészülök, s mivel apóshoz is alkalmazkodnom kell, mert ha nem úgy van, nekem áll, s abból csak vita van.

11-12 mire eljutok a reggeliig, majd 16 körül ebéd, s egyszer eszek, estére, mire a babám elaludt.


Anyukám szerint attól van, hogy keveset eszek, s mellette nem változatosan, mert mivel ritkán jutok konyhához, s örülök, ha a babámnak ki tudok főzni, így van, hogy 3-4 napig eszem ugyanazt ebédre, s néha vacsira.

Néha idegeskedés is, (nehéz kibírni apóst).

Szedek vastablettát, mondta a nőgyógyászom, szoptatás alatt végig szedjem, mert nagymértékű a vashiányom.

S ahhoz is alkalmazkodnom kell. Úgy van rá írva, hogy étkezés után két óra elteltével vegyem be, s azt követően 1 órát nem ehetek. S felkeléskor letrox, éhgyomorra, s annál is várni kell fél órát h ehessek.


Ettől létezne h nem hízna a babám?

3400g 52-vel született, s 6,5 kg és 73 cm.


2011. szept. 5. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, mennyit eszik a babád? Mert nem egészen egyértelmű, amit írtál. Egy ilyen korú baba még 3 óránként eszik, az ő súlyához nagyjából 900-1000 ml tejet kéne elfogyasztania, ami annyit tesz, hogy reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, 1 késői etetéssel ez kb. 160 ml/alkalom. Jut ő ennyi táplálékhoz? A hozzátáplálást már elkezdted?

Mivel ennyire összevissza eszel és keveset, biztos, hogy a tejed is kevesebb, nagyon fontos, hogy sok folyadékot is igyál.

2011. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az össze-vissza táplálkozás és a stressz (apósod gondolom) csökkentheti a tej mennyiségét, a minősége ettől nem lesz rosszabb.

Azáltal, hogy nem táplálkozol kielégítően, a Te szervezeted állapota fog romlani (hiánybetegségek alakulhatnak ki), mert az anyatejbe bekerül MINDEN fontos anyag, ami a babának kell, így Neked "kevesebb marad".


A három kiló felett született babáknak nem KELL megduplázni a születési súlyt, így lehet, hogy a babádnak "kutya baja". Ehhez azt kéne tudni, hogy kiegyensúlyozott-e, van e elég pisis/kakis pelusa.

Ami még fontos:

ilyenkor kezd el intenzívebben mozogni (kúszik/mászik forog), emiatt lelassul a hízás üteme, ez is normális.


De mondom, Neked és a gyerekorvosnak kell ezt közösen mérlegelni, így ismeretlenül nehéz.


Remélem sikerül megoldást találnod, hogy csökkentsd a stresszt!

2011. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Letroxot nekem is kell szednem (pajzsmirigy). Rákérdezrtem dokinál, az a lényeg, hogy reggel éhgyomorra vedd be. Utána nem kell fél órát várni. Általában nem szoktam, van, hogy úgy jön ki, de ált. nem.


73 cm? Nagyon hosszú! Hosszra gyúr nem súlyra:)))

2011. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az én babám mindig is sokszor evett keveset. 4 hónapos koráig megfelelően hízott, pedig mikor egy alkalommal 80 ml-t kellett volna ennie, volt úgy hogy csak 40-70 ml között evett, s többnyire a kevesebb volt mérvadó. S elég szépen hízott. Még mondta is a doki, milyen jól halad a fejlődésben.

Néha már adok neki tápszert, esténként, bár annak a mennyiségét csökkentettük, s nem is mindig kap, mert a tápszer vásárlásával egyidőben a gyógyszertárban béreltünk ki mérleget, s szopi előtt-után mértem, 80-100 ml-t is megevett úgy hogy 18-kor evett (60-70 ml között), s fürdés 20-kor, utána az utolsó szopi mennyisége volt 80-100 ml között. S utána benyomott 80 ml tápszert.

S ahogy teltek a napok, egy-két hét elteltével azt vettem észre, 10 ml-t evett csak, s tápszert adtam, majd lefejtem, s lejött még 70 ml 20 perc alatt.

Pisis pelusa csak akkor van, de akkor sok, ha nincs nagy meleg, mert melegben nagyon kevés van (vizet nem nagyon akar inni), inkább szopi. kakis pelus csak akkor ha nincs szorulása, volt, hogy egy nap 3-szor is volt, de nem hasmenés, se nem kemény, se nem puha, inkább közepesnek mondható.

Most 3 napja szenved, s úgy adtam neki szilvát bébiételben.

Tízóraira kap gyümölcsöket, a szilvát kivéve mind piaci. Már meggyet (ez a kedvence), almát, barackot, banánt, körtét kapott. ja, és szilva.

Főzeléket keveset eszik. Répa, burgonya. Bébiételben sütőtök. Utóbbiból sokat megeszik. S 4-5 napja csirkehús, de azt kiköpi, egyedül ma ette meg sütőtökbe keverve.

Most akarom a tejpépet bevezetni nála. Már ma kapott volna, de vasárnap vettünk banános tejpépet, s ahogy fel akartam bontani, láttam, hogy 3.-án lejárt. Úgyhogy holnap vissza is visszük a DM-be kicseréltetjük.

Banánosat vettem. Igaz a banántól van szorulása, de hátha nem lesz gond. 6 hónapos kortól csak ez, egy vegyes gyümis volt, de abban vannak olyanok, amiket nem eszik még, s 7 gabonás. Gabonafélét még nem kapott, így az hirtelen sok lenne neki.

4 hónapos kortól van vaníliás pl. de azt nem tudom adhatom-e egy 7 hós babának. Még most fog kapni először tejpépet. Ilyeneket még nem evett.


Az, hogy pontosan mennyit eszik, nem tudom. Már nem mérem.


Nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Csak akkor sír, s nyűggös ha a hasa fáj vagy jön a foga.

Mindenki kérdezi, ha úton vagyunk vagy vendégségben, mindig ilyen nyugis-e. S igen, az. Keveset sír. Eljátszik magának, kivéve ha fáj valamije.

2011. szept. 5. 20:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos míg após velünk van, nehéz megállni, hogy ne idegeskedjek valamin. Kibírhatatlan, mindenbe beleköt, s elvárja h én alkalmazkodjak, s a baba.
2011. szept. 5. 20:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt. 2-3 óránként, de mostanában 2 óránként eszik. S éjjel is felkel. Ha jön a foga kereken két óránként. Ha nem, akkor kibírja 3-4 órát is.
2011. szept. 5. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján én nem aggódnék:) a gyerek miatt. Minden fontosat megkap a tejből, előbb jut a babának, utána a mamának. Tehát vitaminhiány, alultápláltság, először fog Nálad jelentkezni! A te tested -és így áttételesen a gyerek miatt is-kellene figyelned a rendszeres evésre (lehet, hogy mások megköveznek, de ha két napig uezt eszed, nem baj, ha után más jellegű kaja jön). Szerintem.
2011. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan adhatsz minden olyan tejpépet,rizspépet,gabonapépet ami kisebb babáknak van előírva. Ha 4+ van ráírva, akkor miért ne adhatnád neki. Gabonásat is adhatsz, csak előszörre csak pár kanállal, hogy lassanként szokjon hozzá az emésztése.

Az én 6 hónaposomnak olyan rizspépet vettem amit 4 hótól lehet adni, apránként adom neki, először csak pici kanállal majd.

2011. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!