Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek van valami baj...

Szerintetek van valami baj ezzel a szopási mennyiséggel?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos, és elkezdtem mérni, hogy mennyit eszik. A hajnali és a reggeli szopit nem tudtam lemérni, mert utána egyből visszaalszik, akkor még ágyban eszik mellettem, de utána a mai napon eddig így evett:

9:30 - kor: 120 ml

12:00 - kor: 60 ml

13:31 - kor: 50 ml

Hiába próbálom, hogy egyen még, nem kéri, és nem is marad éhes. Jó kedvű, most is éppen alszik. Mi a véleményetek ezekről a mennyiségekről? Persze estig még mérem, hogy mennyit eszik napi szinten, de akkor is kevésnek tűnik...

Kizárólag anyatejet kap.


2011. szept. 5. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!A babád tudja,mennyi esik jól neki!Velünk is előfordul,hogy kevesebbet eszünk,vagy nincs étvágyunk.Gondolj erre a melegre is.Bízz a kicsidben!
2011. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tűnik kevésnek. Ilyen korában engem csesztettek, hogy nem gyarapszik rendesen, egyszer-kétszer megmértem, kb. ilyenek voltak, azt hiszem. Noszogattak, hogy kezdjem el a hozzátáplálást. Inkább az ösztönömre hallgattam. Eltettem a mérleget és két óránként megkínáltam, akár kérte, akár nem. (mindig kérte)

Szerintem tedd el a mérleget. Komolyan. Ha izgulsz a gyarapodása miatt, mérd hetente egyszer azonos időben, és ha nem gyarapodik, akkor ráérsz agyalni. (fiam gyarapodott)

Elég lesz neki!

A legtöbbet valószínűleg hajnalban/reggel eszi, amikor úgysem mérnéd (éjszaka a legjobb a tejtermelés, du-este termelődik kevesebb).

2011. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az anyatej összetétele nem állandó.

Reggel hígabb, folyékonyabb és több.

Estére zsírosabb, kevesebb és kevésbé áttetsző.


Ha fejsz egyszer reggel és egyszer este, láthatod is a különbséget.


A baba igényeihez alkalmazkodik a tej.


Így a jó!

Jó szopizást/szoptatást!

2011. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a 60 és az 50 kevés. ezért eszik másfélóránként.

a 60 g az újszülött mennyiség.

egy evésre kellene többet ennie, és akkor nem enne ilyen gyakran. lehet, hogy azért "nem kéri", mert nincs már több tej. nyilván elvan egy darabig a 60-nal is, de egíy óra múlva megint éhes lesz, viszont annyira azért nem, hogy normál adagot megegyen. ez egy ördögi kör, tapasztalat:)

2011. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tej az van, mert ha megnyomom, akkor sugárban jön belőle, csak egyszerűen nem kér többet. Este nem tudtam megmérni, mert evés közben bealudt, de nem kel fel éjszaka pluszban enni, hanem hajnalig, vagy reggelig alszik.
2011. szept. 5. 20:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg ne aggódj ezeken a mennyiségeken, tapasztalatból mondom. Ha a babád így érzi jól magát és nincs semmi baja, akkor rendben van ez így. Velünk is volt hasonló. Mérleget pedig ki kell dobni ;) - mert rossz tanácsadó
2011. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!